805 509
inzerátov
Pridať inzerát

Audi A4 multitronic - trhanie pri rozjade do kopca

Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš
Zamknuté Nová téma
<123456>
Autor Správa
marci87
Založený: 29 júl 2008
Nabehané: 4 hod 4 min
PríspevokZaslal: 24.10.2018 15:26   
Vážim si názor pána mhlavateho, ale musím napísať svoj postreh. Isto ja nie som idealna vzorka do tejto témy. Žena jazdí A4 2.0 tdi multitronic r.v.2005, kúpený dovoz z vonku bez mechanika pri obhliadke (auta chodím kupovať sám a dam na dojem z auta a z predávajúceho). Auto malo najazdenych cca 190 tis. (nepreverovanych), teraz 207 tis.. Auto jazdí najmä v meste (od 500m do 3km a to 15 x za deň, v zime stále za studena), tzn. je úplne nevhodné trasy na tdi. Multitronic radi úplne bechybne, motor občas preverenám mimo mesta a nalozim mu riadne. Mp3 turbo sa bude asi chytat za hlavu, lebo je to najhorší motor a najhoršia prevodovka. Všetko funguje ako má. Ten multitronic je vhodný do mesta, asi sa viac opotrebovavajú kuzely od retaze, keď ide pár hodín na rovnakých otackach na diaľnici. Je možné že sa niečo rozpadne, ale aj motor aj prevodovka sa dá zohnať z anglického auta bez problému s možnosťou vyskúšať, takže ma to nezruinuje...Mal som vždy doma diesle, vždy jazdili takéto trasy (všetko automaty) a nikdy som nemenil ani jeden vstrek, turbo, dvojhmotu a ani egr...
Citovať
marci87
Založený: 29 júl 2008
Nabehané: 4 hod 4 min
PríspevokZaslal: 24.10.2018 15:26   
Vážim si názor pána mhlavateho, ale musím napísať svoj postreh. Isto ja nie som idealna vzorka do tejto témy. Žena jazdí A4 2.0 tdi multitronic r.v.2005, kúpený dovoz z vonku bez mechanika pri obhliadke (auta chodím kupovať sám a dam na dojem z auta a z predávajúceho). Auto malo najazdenych cca 190 tis. (nepreverovanych), teraz 207 tis.. Auto jazdí najmä v meste (od 500m do 3km a to 15 x za deň, v zime stále za studena), tzn. je úplne nevhodné trasy na tdi. Multitronic radi úplne bechybne, motor občas preverenám mimo mesta a nalozim mu riadne. Mp3 turbo sa bude asi chytat za hlavu, lebo je to najhorší motor a najhoršia prevodovka. Všetko funguje ako má. Ten multitronic je vhodný do mesta, asi sa viac opotrebovavajú kuzely od retaze, keď ide pár hodín na rovnakých otackach na diaľnici. Je možné že sa niečo rozpadne, ale aj motor aj prevodovka sa dá zohnať z anglického auta bez problému s možnosťou vyskúšať, takže ma to nezruinuje...Mal som vždy doma diesle, vždy jazdili takéto trasy (všetko automaty) a nikdy som nemenil ani jeden vstrek, turbo, dvojhmotu a ani egr...
Citovať
karool
Povedomá tvár - Favorito (29)
Založený: 13 apríl 2009
Nabehané: 12 hod 11 min
PríspevokZaslal: 24.10.2018 16:00   
marci87 napísal:
takze uz17,000 km Ty to jazdi bez problemov.......super to je porcia km ozaj
Citovať
lubomt
Povedomá tvár - Favorito (33)
Založený: 15 marec 2007
Nabehané: 2 dní 20 hod 25 min
PríspevokZaslal: 24.10.2018 16:56   
bady555 napísal:
osobne viem o desiatich ludoch, repas robili jednemu 2x v PL, vydrzalo to cca 30.000 km a zasa zacalo to robit, po reklamacii a oprave auto islo prec, pozri si audi klub na fb, kazdy tyzden tam mas prispevok o poruche multitroniku, nehovoriac zacinaju aj stronici-odchadzaju mechatroniky, zial oprava multaku je velmi draha, stale tie multaky maju problem len s rozbehom, za jazdy idu ok ale co z toho ked sa nevie auto z mierneho kopceka vystverat, vymena oleja nikomu nepomohla,audi k tomu vydalo aj nove softweri, 2 ludom som ja prehraval sw a pomohlo to na chvilu iba, potom sa to zopakovalo, na to ze je ta prevodovka obrovska oproti DSG tak nic nevydrzi, radost je tam menit zotrvacnik ktory tiez nema velku vydrz ale to dnes uz vsetko...nahodou stare 6st DSG je celkom vpohode, 7st so suchjymi spojkamy tam tiez mechatroniky odchadzaju, tie nove 7St s mokrymi spojkami este nikto nevie, cas ukaze

A vies, preco mu to vydrzalo 30.000km? Lebo mu tam supli jazdene casti, alebo neurobili adaptaciu, proste nieco neurobili poriadne
Opravy, renovácie a servis AUTOMATICKÝCH PREVODOVIEK všetkých výrobcov /aj veterány/,oprava riadiacich jednotiek aut.prevodoviek, vzduch.podvozky VW,AUDI,Mercedes. Profi diagnostika. Príbovce 25 (okr.Martin). 00421 908 777 779
Citovať
lubomt
Predmet: Re: Audi A4 multitronic - trhanie pri rozjade do kopca PríspevokZaslal: 24.10.2018 17:00   
tomasskoo napísal:
Ahojte, Audi A4 2.0 TDi 100kw 2012, nabehane 160tis a mam nasledujuci problem: ked sa chcem rozbehnut do kopca, auto zacne trhat a mam pocit ze sa ide rozpadnut. Cim vyssi kopec, tym horsie. Jedine co pomoze je pridavat totalne z lahka - rozbiehanie trva aj 5+ sec. Ked sa rozbieham na rovine, je to v poriadku, no obcas pocitim pri pohybe z miesta mensie sklbnutie. Ziadne ine problemy s prevodovkou nepocitujem. Menil som olej, ale nepomohlo. Vedeli by ste mi prosim diagnostikovat problem, prip odkazat aj na niekoho kto by pomohol a priblizne kolko by stala oprava?

Dakujem.

Olejom sa prevodovka neopravuje, ako to chce skoro kazdy riesit, ked ma zrazu problem s prevodovkou. Chapem, je to najlacnejsie riesenie, takisto kopa ludi by najradsej opravila iba vymenou suciastky za 20e, ale tadialto cesta nevedie.
Prevodovka sa musi demontovat , skontrolovat rozbehovka, popr.renovovat a skontrolovat variatory, casti na nich. Ak je poskodeny variator, tak uz je to financne horsie, no zatial u tychto prevodoviek nahrad.diely su
Opravy, renovácie a servis AUTOMATICKÝCH PREVODOVIEK všetkých výrobcov /aj veterány/,oprava riadiacich jednotiek aut.prevodoviek, vzduch.podvozky VW,AUDI,Mercedes. Profi diagnostika. Príbovce 25 (okr.Martin). 00421 908 777 779
Citovať
lubomt
PríspevokZaslal: 24.10.2018 17:01   
A riesit debatu ci je multitronic zly, dobry nejdem, bolo tu uz toho milion povedane. Kazia sa aj ine prevodovky a za ine peniaze
Citovať
maci.nko@azet.sk
Nová tvár - Trabanto (12)
Založený: 06 máj 2007
Nabehané: 9 hod 50 min
PríspevokZaslal: 24.10.2018 19:17   
Ahoj napíš SS pošli tel. číslo zavolám ti a poriešime k spokojnosti.....
Citovať
lubomt
PríspevokZaslal: 24.10.2018 21:05   
My ich robime podchvilou, ale niektore su uz fakt neopravitelne.
Citovať
dodik13
Povedomá tvár - Favorito (29)
Založený: 27 január 2013
Nabehané: 3 dní 16 hod 19 min
PríspevokZaslal: 25.10.2018 11:51   
Videl som uz viac pokazenych automatov z nemeckeho premioveho segmentu-myslim nemeckej trojice audi,bmw a mercedes ale ked to mozem zhrnut tak automaty od audi su najmenej spolahlive . Ked som par krat na servise u audi tak castejsie tam vidiet 2rocne kusy s malo km -naposledy 80 000 a prevodovka v tahu-tentokrat to bola A6 s 3litrom Inak audi ani v minulosti nezvladalo tie automaty-na starej A8 4,2 som pri 170 000km poctivych musel davat robit repas a kamos na S4 tiez 4,2 to iste na repas a ani 200 000km na tachaku. Zatial co aj medved ma sem tam poruchy ale nie tak caste a pri beznom servise cez 400 000km ok. A stare aisiny v toyotach landcruiseroch niektore nevideli novy olej ani po 500 000km a preraduju hladko veselo dalej ! Ze cim to asi bude alebo kde ti sudruhovia z audi robia chybu ?
Citovať
lubomt
PríspevokZaslal: 25.10.2018 13:12   
dodik13 - musim s Tebou nesuhlasit. Najprv sa zamysli - kolko jazdi po ceste Skoda, VW, Audi, BMW a Mercedes? Najviac jazdi Skoda a Vw, potom audi, za nou su bmw a mercedes. Takze logicky, coho sa asi najviac kazi? Tie auta, ktorych je najviac. Lenze clovek vidi len to, ze najviac sa kazia VW group, vsak?
A8 4.2b 5.st automat ZF 5HP24 fakt vydrzala cca 200.000, takisto S4 4.2b 6.st automat ZF 5HP19 takisto, su to dost vykonne mozory. Ale pozri sa na mercedes, ten mozes prirovnavat ku tymto prevodovkam E500 alebo S500 5.st mercedes prevodovka, ktora nebola schopna vydrzat ani 200.000km. Bmw takisto, 4,6ltr benzin mal
Takisto slabu prevodovku, ZF 5HP24, ktora nevydrzala v tomto ani 150.000km. A takto by som mohol pokracovat.
Musime pockat na zadavatela temy, ale kedze mu to asi nehori, tak uz sa tu mozno ani nezjavi a zbytocne debatovat
Citovať
tomasskoo
Založený: 20 január 2011
Nabehané: 1 hod 47 min
PríspevokZaslal: 25.10.2018 14:41   
Ludia, ja som temu zakladal s tym, ze mi tu bude niekto vediet poradit konkretneho cloveka alebo servis za ktorym pridem, zaplatim, spravi mi diagnostiku a povie zle je toto a toto bude to zrejme stat tolkoto a idealne mu to dam opravit. Kedze sa v tejto sfere nepohybujem, tak som cakal ze tu najdem niekoho kto sa vyzna do problemu viac a bude vediet niekoho odporucit/ poradit. Vase prispevky o tom ze multitronic je zla prevodovka a ze vymenou oleja teraz sa problem nevyriesi (inac olej bol meneny pravidelne) su mne a kazdemu inemu naozaj viete ako uzitocne. Vdaka tym, ktori napisali aspon nieco konkretne k veci.
Ked problem vyriesim, rad sa podelim s tym kde bol a kolko stala oprava.
maci.nko@azet.sk : napisal som SS.
Citovať
lubomt
PríspevokZaslal: 25.10.2018 14:48   
No som zvedavy, ci nebude chciet opravit hydromenic
Citovať
patko1
Vážený člen - Gallardo (222)
Založený: 03 december 2007
Nabehané: 18 dní 0 hod 35 min
PríspevokZaslal: 25.10.2018 16:00   
lubomt napísal:

A vies, preco mu to vydrzalo 30.000km? Lebo mu tam supli jazdene casti, alebo neurobili adaptaciu, proste nieco neurobili poriadne
A vy ste mne do dsg zo superba co trhal len pri cuvani a po oprave u vas za 1300e trhal aj do predu dali ake casti? Sorry ale najprv sa treba pozriet na svoju robotu a potom pisat na druhych
Citovať
lubomt
PríspevokZaslal: 25.10.2018 16:07   
Treba konkretizovat a preco to asi trhalo? Lebo majitel auta nechcel investovat do druhej alebo novej hydrauliky. Hm? Tak potom jasnacka ze to nemoze ist. Neplette hrusky s jablkami.
Citovať
patko1
Vážený člen - Gallardo (222)
Založený: 03 december 2007
Nabehané: 18 dní 0 hod 35 min
PríspevokZaslal: 25.10.2018 16:36   
Preco to pred opravou u vas len obcas trhlo na spiatocke a po oprave za 1300e trhalo stale a uz aj do predu by ste mohli skor konkretizovat vy. Majitel auta nechcel investovat do druhej hydrauliky? To je co za hlasku toto? Nikto sa s nikym nebavil o ziadnej hudraulike. Doniesol som vam auto a povedali ste ze toto a toto je vadne ale ze uz ked to bude von tak spravite aj hento a hento. A spravili ste akurat tak to ze ste to este viac pokazili. Nemiesam jablka s hruskami. Narazal som na vami spominanu adaptaciu ktoru ste mne po oprave u vas robili asi 3 krat [zufala snaha ktora samozrejme nepomahala len vytahovala moje dalsie peniaze z vrecka]. Podla vas ked donesiem do opravy televizor ze nehra jeden reproduktor a zaplatim za opravu nemale peniaze a zistim ze uz nehra ani druhy je OK? Jedine stastie ste mali ze som to auto pozical bratrancovi a ten s nim mal nehodu a predalo sa burane. Vy ste majster ktory by sa k inym opravarom prevodoviek mal vyjadrovat co najmenej.
Citovať
Zamknuté Nová téma
<123456>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš