Audi A4 b8 176 kw stronic - zmena otacek volnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peky100
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 21.06.2008 15:06
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b8 176 kw stronic - zmena otacek volnobehu

Príspevok od používateľa peky100 »

Zdravím chcem sa spýtať či sa dajú zdvihnúť volnobezne otácky na vozidle audi a4 b8 3.0tdi s tronic 2011 176 kw ccwa
Mám na volnobehu cca 660-680otacok a cítim také jemne brnenie kľudne by stačilo na 700 ot /min.
Myslím že v prevodovke problém nebude lebo ani pri radeni s P do R alebo D otácky vôbec neklesnu a ani nestupnu a to brnenie sa nemení je rovnaké.
Som zvyknutý s a6 tiptronic tak bol volnobeh 800 otáčok a tam bolo krásne tichucko žiadne vibrácie alebo brnenie.Mozno sa my to zdá len zdá neviem nemá niekto skúsenosti?
Je to možné cez diagnostiku zvýšiť ?Ďakujem
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Skor rozvody alebo nieco podobne nie je ok.Otacky sa nedaju opravit .RJ ma v mapach ako sa spravat na volnobehu bez dodatocnej zataze a ak rozmedzie otacok je ok nevypise nic.Posunuty rozvod alebo cidlo vacky ci kluky by som tipol.Nemas nahodou sviznejsi start???Alebo naopak trva pokial naskoci???
peky100
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 21.06.2008 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peky100 »

Myslíš že to budú rozvody? Myslím že nie motor ma pekný chod.
Skôr by som chcel vedieť niekto čo má také auto koľko má on otáčok lebo na internete som našiel pre ten motor rozsah otaciek od 650-800 v závislosti od prevodovky.
Ale vravím neni to vyslovene že vibracia ktorá by prekážala ale ja to cítim.
peky100
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 21.06.2008 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peky100 »

nemyslim si že to bude uloženie lebo pri pridavani plynu by sa motor kyval a pohyboval do stran aj.
Nema niekto taku audinu že by sme porovnali rovnobežne otačky ?
Ale ako pišem nieje to vyslovene vibracia taka že by v aute rezonovalo ale ja to proste citim a možno je to od vyroby tak.
Vravim stacilo by cca o 25-40 ot naviac a bolo by fajn.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Nemam ten motor.Ale skoro vsetky moderne diesle maju +- 800-900 ot na volnobeh.Isto nie pod 800 ci okolo 650.ja si myslim ze mas vykon mozno 98 % kvoli nejakej prkotine ci rozvodom.Alebo niektore ventily su dlhsie pootvorene.Je to nepostrehnutelne na vykone ale volnobeh je toho dokazom.RJ nevie o nicom.Takze robi co ma a mechanicke casti zaostavaju.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

Ja mam motor 176kw ale manual,a volnobeh je niekde okolo 630 +-,a motor ide hladko,takze niekde asi budes mat problem
A4 3.0Tdi 2013 180kw
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných