Audi A4 B8 2.0 TDI ,105 kW - dvojhmota

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petristo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.07.2021 14:51
Zdieľať na Facebook

Audi A4 B8 2.0 TDI ,105 kW - dvojhmota

Príspevok od používateľa petristo »

Zdravím lidi, mám taký problém na A4 že sem tam počuť niečo klepat z prednej časti auta na voľnobehu a aj na voľnobehu s ním niekedy zatrasie poprípade pri vypnutí motora, ťažšie sa zaradzuje 1. a 2. Prevodový stupeň a niekedy trhá pri rozjazde podľa mna je to pravdepodobne dvojhmota vedeli by ste mi niekto povedať ci mám správne tušenie a ak áno koľko to cca cenovo vychádza dvojhmota, spojka a proste komplet materiál bez roboty? A ešte otázka k tomu auto som Len nedávno kúpil a začalo sa to len teraz prejavovať má “overených” 154tisic km podľa autorizaku kde bolo servisované je možné že reálne pri takých km by už odišla dvojhmota ? Nieje to skoro ? Alebo má to reálne viac km ? Záhada ???? za odpovede vopred ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V technike auta je možné všetko preto sa bavme tak že pri daných km je to tak 1-2 pravdepodobnosť a 98% že to je stočenka ako hrom.Dvojhmota sa dá spoľahlivo identifikovať,takže by to chcelo diagnostika aby po výmene nebolo všetko po starom.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

nam odišla pri 270tis cca a sada stala okolo 900€ ,ale tá výkonnejšia verzia, na MB 2.2 cdi 335tis a stále pôvodná ale už cítit že ma niečo za sebou ,určite to bude stocenka ,prípadne to mal nejaký mladý a jazdil street rally lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dnes si kient bral takú audinku kde je stále pôvodná,360 tis ale nie je to žiadny zázrak.Kdesi tam 300 a viac sa menia
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak by som to dostal do ruky ja , tak mením pri 100t km. Preto ani nejazdím s manželkiným dieslom. Benzín skôr znesie podtáčanie. :4012: Takže nemusí to byť nutne stočenka stačí šofér "neciťák"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Uz som menenil spojku aj pri 60 tis km. Len tak zo srandy si over svoje auto cez nejaky seriozny overovaci web, obetuj 20 eur. Mozno na nieco prides.
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Môže byť, aj nemusí.
Radsej si to prever.
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal:Ak by som to dostal do ruky ja , tak mením pri 100t km. Preto ani nejazdím s manželkiným dieslom. Benzín skôr znesie podtáčanie. :4012: Takže nemusí to byť nutne stočenka stačí šofér "neciťák"
Oco, hanba je, keď odíde spojka a 2-hmota..
Môj najlepší mechanik hovorí, že také špinavé, zaprašene auta, zvonku, zvnútra ešte nevidel, aké mám ja.

Ale ešte nevidel také, ktoré by aj pri mojich km malo lepší chod motora a všetko dôležité pôvodne..., v rovnakych typoch ako moje vergle, samozrejme.

Stačí byť Strýko Drzgros... lol :40bd:
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Aj pri 154.000 môže byť dvojhmota, záleží ako sa k autu choval predošlý majiteľ.
Naposledy upravil/-a FERO 321 v 21.07.2021 20:56, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš pokial budeš jazdiť mesto na 5q a volnobehu tak to nevydrží žiaden diesel.
Preto tvrdím, že auto môže mať original km, len ho jazdil šofér, ktorý sa mu odmietol prispôsobiť. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
luki977
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.10.2006 08:38
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 2.0 TDI ,105 kW - dvojhmota

Príspevok od používateľa luki977 »

petristo napísal:Zdravím lidi, mám taký problém na A4 že sem tam počuť niečo klepat z prednej časti auta na voľnobehu a aj na voľnobehu s ním niekedy zatrasie poprípade pri vypnutí motora, ťažšie sa zaradzuje 1. a 2. Prevodový stupeň a niekedy trhá pri rozjazde podľa mna je to pravdepodobne dvojhmota vedeli by ste mi niekto povedať ci mám správne tušenie a ak áno koľko to cca cenovo vychádza dvojhmota, spojka a proste komplet materiál bez roboty? A ešte otázka k tomu auto som Len nedávno kúpil a začalo sa to len teraz prejavovať má “overených” 154tisic km podľa autorizaku kde bolo servisované je možné že reálne pri takých km by už odišla dvojhmota ? Nieje to skoro ? Alebo má to reálne viac km ? Záhada ???? za odpovede vopred ďakujem

Mam to iste auto, dvojhmota odisla pri cca 280 000 a tiez to obcas trhalo pri rozbehu. Komplet spojka, dvojhmota a praca cca 750 eur
herin
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Kolegynin manžel kupil dvojkovú oktávku ešte pred pár rokmi auto malo nejakých 114 000 km a dvojhmota kaput...musel ju dávať meniť..čiže je to o jazdnom štýle toho kto ju práve užíva..ked jazdí v meste pri 50km/h na 5ťke tak sa dvojhmotka "porúča" aj skôr..
tkaže vôbec to nemusí byť stočené..ale realita jazdy predošlého medzikusu medzi volantom a sedačkou..
petristo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.07.2021 14:51
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 2.0 TDI ,105 kW - dvojhmota

Príspevok od používateľa petristo »

luki977 napísal:
petristo napísal:Zdravím lidi, mám taký problém na A4 že sem tam počuť niečo klepat z prednej časti auta na voľnobehu a aj na voľnobehu s ním niekedy zatrasie poprípade pri vypnutí motora, ťažšie sa zaradzuje 1. a 2. Prevodový stupeň a niekedy trhá pri rozjazde podľa mna je to pravdepodobne dvojhmota vedeli by ste mi niekto povedať ci mám správne tušenie a ak áno koľko to cca cenovo vychádza dvojhmota, spojka a proste komplet materiál bez roboty? A ešte otázka k tomu auto som Len nedávno kúpil a začalo sa to len teraz prejavovať má “overených” 154tisic km podľa autorizaku kde bolo servisované je možné že reálne pri takých km by už odišla dvojhmota ? Nieje to skoro ? Alebo má to reálne viac km ? Záhada ???? za odpovede vopred ďakujem

Mam to iste auto, dvojhmota odisla pri cca 280 000 a tiez to obcas trhalo pri rozbehu. Komplet spojka, dvojhmota a praca cca 750 eur

Takze komplet diely aj s robotou 750€ tvrdíš ? Lebo zaujíma má cca cena
petristo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.07.2021 14:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petristo »

martincichy napísal:Uz som menenil spojku aj pri 60 tis km. Len tak zo srandy si over svoje auto cez nejaky seriozny overovaci web, obetuj 20 eur. Mozno na nieco prides.
Áno zisťoval som si to a podľa všetkého by mali byt prave km overoval som to aj cez známeho v autogabriely a sedia km
petristo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.07.2021 14:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petristo »

mhlavaty napísal:V technike auta je možné všetko preto sa bavme tak že pri daných km je to tak 1-2 pravdepodobnosť a 98% že to je stočenka ako hrom.Dvojhmota sa dá spoľahlivo identifikovať,takže by to chcelo diagnostika aby po výmene nebolo všetko po starom.
Podľa čoho budem vedieť že je už najvyšší čas ju vymeniť ? Aby som náhodou nerozsekal aj prevodovku ????

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných