Audi A4 B8 - výmena čelného skla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Audi A4 B8 - výmena čelného skla

Príspevok od používateľa petergk4 »

Zdravím, Chystám sa vymeniť čelné sklo keďže predošlí majiteľ tam dal najlacnejšie sklo a čo kameň to prasklina.
Ktorá z týchto značiek je dobrá podľa skúseností?
LKQ
NordGlass
PILKINGTON

Poprípade cena za komplet montáž 85€ je primeraná?

Ďakujem veľmi pekne
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a myslis ze tymi znackami okna nieco vyhras?lkq nepoznam ale tie dve to je taky isty shit ako tam mas teraz.su to polske okna.

origo okna su take ktore nemaju praskliny po kazom kameni.su 2x sirsie blany.obe.

cena za 85 euro ak v tom je aj lepidlo tak je ok.ta praca niekedy trva aj 2 hodky dvom skusenym menicom.

ak mas caste praskliny pripojisti si sklo a nestaras sa.ak chces mat klud kup original.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

pod značkou LKQ (je to značka dvoch sietí autodielov ktorou majú označené lacnejšie diely) sa skrýva čínska značka XYG.

nordglass je polso

ak chceš náhradu originálu, pýtaj sa na značku AGC.

pilkington je tiež kvalita
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Seven ak by si nevedel Audi nieje výrobca skiel ako ani výrobca. Ničoho ,oni len skladajú auto z dielov dodaných od iných výrobcov . Pilkongton je výrobca skiel a majú kvalitne skla ktoré používajú automobilky kde majú svoje logo a niektorý tam nechávajú aj logo výrobcu .
Pre zadávateľa : s pilkigtonom nič nepokazis , je to kvalitne sklo a mám ho aj ja ,povodne bolo tiež pilkigton a dával som zasa akurát bez loga fordu a to už je tam 7 rokov a nič musím zaklopať na drevo . Tie ostatne nepoznám . To ako chytíš kameň je len o šťastí ,niekedy za 20 rokov nechytis ani jeden . Ja napr . Včera jeden kamen do skla na buse , ihneď oprava v dielní a dnes zasa , a zasa oprava v dielní .esteze to naši mechanici vedia urobiť
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Pravda je tá že originál je fajn ale cena je dosť vysoká.
LKQ je síce čína len tá kvalita.
NordGlass je značka ktorá vyrába skla ale žial kvalita nie moc dobrá.
PILKINGTON je na tom o dosť lepšie aj kvalitatívne, pre mňa volba č.1.

Cena za výmenu skla je individuálna od daného servisu,pokial je to aj s materialom tak je to ok.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Za mňa odporúčam pilkington, sklo od tohoto výrobcu sa v našej rodine použilo na troch autách, jedno bolo na focuse vyhrievané a no problem.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Cena je individuálna podla toho či sa robí na poistku, alebo na vlastné náklady a to ako material tak aj práca
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

miroslav114 napísal:Seven ak by si nevedel Audi nieje výrobca skiel ako ani výrobca. Ničoho ,oni len skladajú auto z dielov dodaných od iných výrobcov .
to je mi jasne.ale je rozdiel kupit pilkingtona s logom a pilkingtona bez neho.uvidis to ocami ze ma to 2x take siroke blany a aj vahou citit ze je to tazsie.to iste mas aj disky kolies brzdove kotuce a ine diely.vsade kde je aj logo znacky auta je to uplne iny material aj vahou a kvalitou.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Musím tvrdiť opak pri čelnom skle ,hrúbka bola úplne rovnaká nakoľko to zaujimalo aj mna pretože pilkington Ford bolo vtedy 1380eur - vyhrievané vrátane montáže , Pilkigton v pilkingtone v Ba Ružinov bolo 980 to iste sklo vrátane montáže a riešilo sa to cez poistku tak mi ta cena bola u prdele . Bol som pri demontáži skla a meral som osobne hrubku oboch skiel nakoľko má to tiež zaujímalo kvôli tej cene .
Ohľadom diskov aj máš aj nemáš pravdu pretože kvalitne disky od výrobcu aj stoja pár e ciek zober si originál dajme tomu 18 v autorizovanom stojí cca 280 EUR /ks kvalita amozrejme ok . EShop má 18 tku od 100 EUR / ks shit ale keď si pozrieš na e-shope kvalitný disk za 200eur /ks tak si kvalitou ako pri tom z autorizaku a to je so všetkými dielmi rovnako
Janota Rudo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janota Rudo »

Na mojom Citroene prvá výmena v Hornete pred rokmi, cez poisťovňu stala 650 eur,po šoku z tejto sumy som si začal platiť poistenie čelného skla.
Pred asi štyrmi rokmi som sklo rozbil kameň znovu
a môj servis mi ponúkol že mi ho vymenia oni.
Použili sklo NordGlass a cena aj s výmenou bola asi 140 €.Poistku som zrušil a v tej cene si ho dám vymeniť kedykoľvek...Mám ho od vtedy a dostal som už veľa rán (nájazd 50tkm ročne) a sklo zatiaľ drží super.
Proste ak budeš mať smolu tak rozbiješ aj značkové sklo tri krát ročne a podľa vás poľský šmejd drží bez problémov piaty rok...
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Ešte by som sa chcel spýtať, dá sa nejako podľa VIN čísla zistiť aké sklo by som tam mal mať keďže aj tie rozmery sú +/- pár mm tak aby to sedelo. Predošlí majiteľ menil sklo a zdá sa že tam je také čo je aj so senzorom na dážď ale v aute takú funkciu nemám tak aby to pasovalo. Ďakujem
juraj-grom
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.06.2020 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj-grom »

To som ešte nepočul aby niekto kvôli ťukancom menil sklo. Skôr je to štýl jazdy lepiť sa za náklaďáky a chytať kamene. Na výmenu skla pozor zadať len ľuďom so skúsenosťami. Tieklo mi do A4b6 a bol som z toho taký zúfalý že som ho asi po 5 reklamácii dal vyrezať a znovu nasadiť za vlastné v inej dielni.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných