Audi A4 B8

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eosd
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 11.01.2021 18:15
Zdieľať na Facebook

Audi A4 B8

Príspevok od používateľa eosd »

Ahojte

jednoducha otazka. Ma zmysel s rozpoctom 7000eur uvazovat nad B8 ? Myslim tym, ci cokolvek co v tej cene kupim nebude len bezodnou dierou na peniaze ?

Pripadne ake ine auto strednej triedy tak cca 10 rokov stare v tom rozpocte by ste odporucali ?

Vdaka
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Ma zmysel ale len predfacelift a 2.0TDI manuál je to dobrý motor ,TSi sa vyhni širokým oblúkom a 3.0TDI bude už asi mimo rozpočet
eosd
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 11.01.2021 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eosd »

Predfacelift myslis ten pred B8.5 ? Resp sa mi mari, ze nejake male facelifty sa tam diali priebezne a vacsi bol potom B8.5 ked sa kompletne zmenili predne svetla a znaci sa to ako B8.5. S tym ani nepocitam, ten by som s tymto rozpoctom nasiel tak maximalne havarovany.

Inak pocital som prave s 2.0 TDI, idealne Quattro, ale nie je podmienka. Manual naopak podmienkou je a bomba by bol S-Line kvoli sedackam. Mam v plane vyuzit nejaku externu sluzbu ako autoporadca, alebo tak (sam si to skontrolovat neviem), ale zaujimalo ma, ci ma vobec zmysel nieco take riesit. Chcem nieco komfortne na dlhe trasy a B8 mi prisla ako najlepsia volba. Pozeral som aj E90, ale bojim sa pofaceliftovych motorov. Passat B7 sa mi zda este o trochu drahsi nez Audi a v tej cene hlavne s 1.6TDi a Mondeo mi zase pripada obrovske. Videl som aj nejake Volva S60, ale o tych autach neviem nic.

Inak vsimol si, ze tie B8 maju niektore LED svetla ako diody a ine ako "trubice": https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... silber.JPG

Od coho to zavisi ?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Volva sa neboj, ci dvojlitrovy patvalec, alebo 2.4 patvalec, nie su priekakove. Ak sa nebojis, siahni po benzinovom 2.5 T. Taketo motory sa uz dnes nerobia.

Kludne pozri lagunu. Za tie peniaze si doprajes novsi rocnik.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Tuším 11/2011 prebehol facelift a odvtedy ma už ,trubice' bolo tam viacero menších zmien a prepracované motory
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jednoducha otazka - preco Audi ?

Priestor to nebude, tam je A4 absolutna tragedia.
Design to nebude, to je univerzalna sranda krizom cez cely koncern.
Prestíž ? Aka, s A4kou dekadu starou ?? Prestis to urcite nebude, tym nikoho neohurime.
Spolahlivost ? Zbytocna debata, akekolvek 10 rocne auto moze byt superspolahlive alebo superpasca na peniaze, plati pre absolutne najspolahlivejsie auto podla tabuliek co bolo cely zivot garazovane. A za male prachy nenajdes take A4 ktore by malo najazdenych 043.969km takze tuto tiez vietor nefuka.


Jednoducha otazka : preco Audi ? Pytam sa ta ako majitel Audi...


Volvo 2.5T co Martin poradil : mnaaaaaaaaam. Ale sotva nejake najdes.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

jednoducha otazka - preco Audi ?
Už som tu písal o socialnych triedach - ale bolo mi odporučené držať hubu lol
Kludne pozri lagunu.
Tá je o 4 socialne poschodia nižšie ako audi. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
eosd
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 11.01.2021 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eosd »

Takto.

Nie je to vec prestize. Hladam dostupne auto s ktorym mozem komfortne jazdit vacsie vzdialenosti, hlavne vylety do zahranicia. Povodne som zvazoval Mazdu 6 GH, co je moja srdcovka, ale podla recenzii je to desivo hlucne auto a to je pre mna velky problem. Nevidim zmysel kupy velkeho auta ked je hlucnejsie nez Golf, alebo Focus. Pozeral som aj Accord, ale v diesly ho nikto neodporuca, v benzine je drahe. C5 nie, Mondeo sa mi zda obrovske, Passat B7 ... ak by som nasiel solidny kus, kludne. A uz ma napadaju len premiovky, Audi/BMW/Mercedes. Mercedes je najdrahsi, E90 ma problemove motory a tak mi z toho vypadla A4 B8. Priestor vzadu ma nezaujima a po skusenosti s nim aj E90 mi ani nepripada ako problem. Nad Lagunou som popravde vobec neuvazoval. Aj som zabudol, ze nieco take existuje, kedze francuzov obecne ignorujem.

Jo a pozeral som este i40, ale udajne tiez nema extra vyriesene odhlucnenie a tiez mnoho majitelov z neho nebolo extra nadsenych. Takze asi skor nie.

Inak co sa motorov tyka, nehladam formulu. Staci mi komfortne zvezenie a to z mojej skusenosti tych cca 100kw v aute strednej triedy ako tak poskytne.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

mp3turbo napísal:jednoducha otazka - preco Audi ?
Design ,image ,kvalitny interiér ,karoséria a lak,komfort ,jazdné vlastnosti,quatro ,drží si cenu a ľahšie sa predá lol

Doporučujem aj Accord v diesli :3035:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mazda6 je hlucna ? Sa mi nezda, sam to vyhladaj a porovnaj : https://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html
mne sa nechce

mondeo velike ?

http://www.autorubik.sk/clanky/ford-mon ... kusenosti/
4778 mm

Audi a4 : Dĺžka, mm: 4762


fakt pravda, mondeo je sialene vacsie nez audi o cely jeden centimeter. S tym sa uz neda zaparkovat, inak Audi na dvoch kolesach driftom.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
eosd
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 11.01.2021 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eosd »

No tie jazdne vlastnosti bez Quattra by asi boli lepsie v Mazde/Honde a urcite v BMW a Mercedese, ale ako som pisal, nemam to na zavodenie.

Co sa Image tyka, tak sa pohybujem medzi rozumnymi, dospelymi ludmi a skor budem vysvetlovat preco 10 rocne Audi a nie 8 rocnu Octaviu. Ale nad tieto "znackove" kecy som povzneseny a Audi proste povazujem za dobre auta a A4 mi vzhladom k tomu co chcem prisla ako najmenej kompromisna volba. Ale netrvam na nom.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je v pohode - taketo racionalne dovody su fajn. Absolutne v pohode je aj povedat "mne sa proste A4 nekonecne paci", to je uplne platny argument.

Cela vec je v tom ze musis mat nejaky argument. Musis vediet preco, a nielen opakovat ako ovca ze avdi avdi avdi alebo bmv bmv bmv, a ty ten argument mas a vcelku dobre k veci pristupujes. Priestor vzadu ta nezaujima, vynikajuce, nesmies mat proste z nejakeho auta/znacky modlu a bezbreho/zaslepene ist do neho.

Mne sa napriklad paci ta uzasna cervenobordova farba co pouziva Mazda, ani neviem ako sa vola... sakramentsky sprosty argument pre chlapa ktory ma fakt strasne vela veci na haku, ale proste sa mi paci. Bol by som ochotny kupit Mazdu len kvoli tej farbe, avsak nenasiel som model v usporiadani a velkosti ktore som chceli kvoli deckam.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
eosd
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 11.01.2021 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eosd »

mp3turbo napísal:mazda6 je hlucna ? Sa mi nezda, sam to vyhladaj a porovnaj : https://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html
mne sa nechce

mondeo velike ?

http://www.autorubik.sk/clanky/ford-mon ... kusenosti/
4778 mm

Audi a4 : Dĺžka, mm: 4762


fakt pravda, mondeo je sialene vacsie nez audi o cely jeden centimeter. S tym sa uz neda zaparkovat, inak Audi na dvoch kolesach driftom.
Porovnaval som to tu: https://www.automaniac.org/compare/638/ ... mondeo-1.6

Podla tvojho zdroja su ale rozdiely podla karoserie a liftback by este usiel. Ale stale je o 6cm sirsie, co sa mozno prezit da.

Mazda kritizovana hlavne za hluk od kolies kritizovana snad v kazdej recenzii a hodne to riesia aj Mazdaci na forach. Keby som to neoveroval na X miestach, tak na Audi ani nepozrem.
Naposledy upravil/-a eosd v 11.01.2021 21:57, upravené celkom 1 krát.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

martincichy napísal:Volva sa neboj, ci dvojlitrovy patvalec, alebo 2.4 patvalec, nie su priekakove. Ak sa nebojis, siahni po benzinovom 2.5 T. Taketo motory sa uz dnes nerobia.

Kludne pozri lagunu. Za tie peniaze si doprajes novsi rocnik.
Dvojliter bude 4 valec, je to HDI nie?
eosd
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 11.01.2021 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eosd »

mp3turbo napísal:to je v pohode - taketo racionalne dovody su fajn. Absolutne v pohode je aj povedat "mne sa proste A4 nekonecne paci", to je uplne platny argument.

Cela vec je v tom ze musis mat nejaky argument. Musis vediet preco, a nielen opakovat ako ovca ze avdi avdi avdi alebo bmv bmv bmv, a ty ten argument mas a vcelku dobre k veci pristupujes. Priestor vzadu ta nezaujima, vynikajuce, nesmies mat proste z nejakeho auta/znacky modlu a bezbreho/zaslepene ist do neho.

Mne sa napriklad paci ta uzasna cervenobordova farba co pouziva Mazda, ani neviem ako sa vola... sakramentsky sprosty argument pre chlapa ktory ma fakt strasne vela veci na haku, ale proste sa mi paci. Bol by som ochotny kupit Mazdu len kvoli tej farbe, avsak nenasiel som model v usporiadani a velkosti ktore som chceli kvoli deckam.
Zase B8 mi pride ako trochu nudna a urcite nie ako extra krasne auto. Aj ked S-Line uz ujde. Ale zaroven posobi celkom moderne. Ale M6 a Accord imho urcite vyzeraju lepsie. Mozno aj to Mondeo v packete.

Modlu mam v Porsche :) Vsetko ostatne je model od modelu, generacia od generacie :)

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných