823 792
inzerátov
Pridať inzerát

Audi A4 b8 - prevodovka

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Audi fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
Filipko 1231
Založený: 13 november 2019
Nabehané: 32 min
Predmet: Audi A4 b8 - prevodovka PríspevokZaslal: 13.11.2019 21:31   
Dobrý deň, chcem sa spýtať či niekto náhodou nemáte skúsenosť alebo neviete čo by mohlo byť s prevodovkou. Na mojej audi a4 b8 130kw som menil celu prevodovku, po jej vymeneni sa zdalo všetko v poriadku, ale po krátkom čase vozenia sa (asi 20 km) zasvietila kontrolka prevodovky aby som hneď zastavil a zaradil na pake P. Už sme skontolovali mechatroniku,abs a vymenili riadiacu jednotku no stále to svieti. Neviete mi niekto pomôcť? Kontrolka zhasne zakaždým keď auto spomalí pod 20kmh a zas zasvieti po nejakom case vozenia sa.
Citovať
mlokec
Nová tvár - Trabanto (3)
Založený: 23 november 2014
Nabehané: 12 hod 36 min
PríspevokZaslal: 14.11.2019 08:21   
A akú prevodovku si menil za akú presne? Dával si to isté a originál dúfam..
Citovať
vsevetko
Známa tvár - Feldo (50)
Založený: 19 marec 2017
Nabehané: 3 dní 20 hod 40 min
PríspevokZaslal: 14.11.2019 08:55   
Originál novú za 7000 € asi ťažko.
Citovať
Filipko 1231
Založený: 13 november 2019
Nabehané: 32 min
PríspevokZaslal: 14.11.2019 08:57   
Nebola nova mala najazdených 5000 km a určite je v poriadku. Auto aj funguje bez problému aj preraduje pekne ale po čase to začne svietiť.
Citovať
wikyxxx
Povedomá tvár - Favorito (31)
Založený: 13 január 2009
Nabehané: 6 dní 1 hod 37 min
PríspevokZaslal: 15.11.2019 06:50   
Na toto sa neda poradit nic..

Tvoje riesenie ist k elektrikarovi ktory vie co robi. Mne keby take auto pride do dielne vycitam zavady v rj origo diag. Zistit aku udalost na mna odis vypluje. A uz pokracovat podla svojho uvazenia ( preverit kabelaz). Jednu a7 som taku robil s stronicom majstri menili prevodovku a cistili konektor a vypadali im tesniace gumicky auto jazdilo voda spliechala a wuala chyb snad milion v diag .... po rozobrani komplet zaoxidovany konektor ... vymena pinov vymena konektora + gumiciek auta som uz viac nevidel s chybou prevodvky jazdi ako nove.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2422)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 29 dní 9 hod
PríspevokZaslal: 15.11.2019 08:46   
Opravu po inom (alebo viacerých) majstrovi velí rozum neprijať na opravu vôbec.Žiadna dokumentácia,ani len zápis chyby čo riešili,žiadna vedomosť čo konkrétne a prečo robili,ani vedomosť čo presne vymenili a za aký diel.Ak sa také zoberie,ničomu sa nedá veriť,a zoznam prác sa zväčšuje o všetko čoho sa dotkli.Ak ešte je to prípad že gazdu už vyzliekli zo siedmej kože (finančne) tak jedine poslať preč.Správne je ak to ľudia ktorí zobrali královské peniaze aj opravia.Nasprávne je,ak to opraví zadarmo (alebo takmer) ten čo tomu aj rozumie.Vec princípu,jedna nespravodlivosť sa nerieši druhou,takže dovi dopo,nech si to dokončia,zaplatený už boli.
Citovať
george2.5
Nová tvár - Trabanto (3)
Založený: 13 jún 2010
Nabehané: 12 hod 4 min
PríspevokZaslal: 15.11.2019 12:49   
Dnes mám sk**vený deň, ale pokúsim sa neodpovedať agresívne.
Filipko, ak ste už dali tú námahu, že kvôli zadaniu témy ste sa zaregistrovali, podobne by ste mohli prečítať pravidlá diskusie.
Taktiež ste mohli dať tú námahu, pri opísaní problematiky (prečo sa menila prevodovka? aké boli príčiny? zle radila? hlásila chyby diagnostika? aká prevodovka tam išla späť? taká istá? riadiaca jednotka novej prevodovky? komunikácia riadiacich jednotiek? a pod.), aby ste trocha "pomohli v rade" tu prispievajúcim odborníkom, automechanikom. Zabralo by to možno o 5-10min. z Vášho života, ale pravdepodobnosť vyriešenia Vášho problému by sa zvýšila z 0% na dvojciferné číslo.
Trochu by ste sa mohli zamyslieť. Však, taktiež, ak idete k lekárovi nepoviete len, že Vás bolí hrdlo, ale poviete od kedy, atď. Lebo, ak poviete len toľko, že Vás bolí, lekár sa pozrie, predpíše antibiotiká. Ale, ak by ste povedali, že napr. 2 dni po sebe ste mali žúrku a následne celý deň vracali ako pes a podráždili ste hrdlo, tak to už by bola iná diagnóza.
Citovať
lubomt
Povedomá tvár - Favorito (33)
Založený: 15 marec 2007
Nabehané: 2 dní 22 hod 42 min
PríspevokZaslal: 17.11.2019 17:48   
Presne tak. Dobre si to napísal. Písali ste uz aj na iné forum. Je potrebné povedat, presne o aku motorizaciu ide, rok. Z akej motorizacie ste pouzili prevodovku, ci ste riadiacu jednotku davali druhu (co pochybujem) a po nastani problemu co pise diagnostika vo vypise zavad v rj prevodovky. Bez tohoto sa neda pohnut dalej
Opravy, renovácie a servis AUTOMATICKÝCH PREVODOVIEK všetkých výrobcov /aj veterány/,oprava riadiacich jednotiek aut.prevodoviek, vzduch.podvozky VW,AUDI,Mercedes. Profi diagnostika. Príbovce 25 (okr.Martin). 00421 908 777 779
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Audi fórum