Audi A4 b8 - isofix

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b8 - isofix

Príspevok od používateľa krawa »

Zdravim vsetkych,kedze za chvilu cakame prirastok,zaujima ma ci sa da do auta dorobit isofix,alebo to nechat tak a zapinat sedacku pasom?dakujem vsetkym za nazory
A4 3.0Tdi 2013 180kw
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

Co netusis na tom ake je b8?,tiez ma to vytaca ze taka vec v aute chyba..
A4 3.0Tdi 2013 180kw
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

V zásade sa to žiadnym jednoduchým spôsobom urobiť nedá, pretože jednak by museli byť na ráme sedadla privarené úchyty, o ktoré sa tie držiaky na spodku detskej sedačky zachytia a tiež medzi sedačkou a operadlom by mala byť vytvorená medzera pre tie držiaky detskej sedačky.
Samozrejme že keby si sedadlo rozobral, aby bol sedák bez čalúnenia, tak tie úchyty by sa tam dali navariť. Ale okrem toho že by to muselo byť presne vyhotovené, tak legálny postup to zaručene nie je.
Nevidel by som však žiaden problém v zachytení dieťaťa štandardným pásom, patriacim k tomu sedadlu. Vo všeobecnosti je to zaručene bezpečnejšie, ako detská sedačka s isofixom, pretože u takej veľmi záleží na jej pevnosti a kvalite vyhotovenia, aj pri testoch sa najčastejšie vylomí uchytenie isofixu z telesa sedačky.
Pri upevnení dieťaťa v sedačke štandardným pásom, z hľadiska bezpečnosti v podstate na kvalite detskej sedačky veľmi nezáleží, dieťa je vždy pevne uchytené, problém však môže byť s menším komfortom opásania dieťaťa tým širokým pásom.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

Lakino tvoja rada je nad zlato,predaj a kup sandero :40bd: neviem chces byt novy cicmanec ci ako sa vola,ale nebolo to ani k veci a ani vtipne..
Wilz,dakujem za skvely postreh :300f:
A4 3.0Tdi 2013 180kw
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

lakinooo napísal:Poznam audi A1 az A8.


A ked to nema isofix predaj to a kup poriadne auto, ktore takyto zakladny prvok bezpecnosti ma. Napr. Sandero.
Je to Audi A4 b8
Rok 2008 - 2015
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

wilz, to co si napisal je pravda, avsak preto vymysleli isofix lebo ludia su ludia a prilis casto v realnych situaciach nedokazu pripasat tu sedacku ako ma byt a potom to uz nie je take ruzove. Bud z lenivosti, alebo preto lebo jednoducho necitaju navod.

Na vela vozidiel sa da dokupit konzola na isofix (ford, volvo co som ja zhanal, skoncil som pri volve)
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

Lakino len pre tvoju info,nemam zakladnu vybavu,len tie barance asi v roku 2009 nepovazovali isofix za potrebny,nechapem.a teraz uprimne,v com myslis ze bola tvoja rada k veci..stale neviem co si tymto dokazujes,a ja nekupujem auto hlavne preto ze ma styri kruzky,ale preto ze mne sa paci a vyhovuje mi,nemam 20,tak to pochop :3020:
Ostatnym dakujem,vcera som guglil a zistil som ze ked som vybral lavicu ze tam tie konzoly su,len nemam otvory v lavici,tak bud to vystrihnem ak zozeniem tie plasty,ale do tej koze strihat no neviem,alebo zohnat druhu lavicu a dobre
A4 3.0Tdi 2013 180kw
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

No tie uchyty tam su... ja som mal v jednom aute podobny problem ale mal som zakladnu isofixovu a ta sa dala viac vysunut a do nej sa dalo dat vajicko alebo sedacka prva velkost
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Dokupoval som to na A6 takze by to malo ist. Spytaj sa rovno v Audi urcite ti ochotne odpovedaju kezde za ten kus plechu pytali nie zrovna malo penazi.
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Moderátor auto fóra ktorý nepozná označenie jednotlivých generácii auta :3020: ale hlavne si rypnúť do človeka, ktorý si sem príde po radu :41c2:
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Lenže zadávateľ sem neprišiel o schválenie jeho auta ale o radu a napísal generačné označenie asi preto lebo A4 boli už od polovice deväťdesiatych rokov a vdety sa do nich ešte asi Isofix nemontoval a takéto označenie majú aj BMW,MB ... aby sa dali odlíšiť jednotlivé generácie
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Poukázať na to aby sa k téme vyjadrovalo len vecne bez subjektívnych a ironizujucich nazorov nič viac nič menej...ale čím si prispel k tejto téme Ty :41c2:
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Spam-obecne sa tak označuje akýkoľvek obsah na internete, ktorý nemá hodnotu pre návštevníkov a slúži iba k propagácii jeho autora.
Neviem kto svojími komentmi spamuje. A nedozvedel som sa, čo bolo tvojím úmyslom v tejto téme, keďže zadávateľovi si nijak neporadil :41c2: okrem toho, že si subjektívne ohodnotil výber jeho auta.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Isofix

Príspevok od používateľa cobo77 »

Mám Kiu sportage 2012 aj s isofixom a nakoniec som kupoval sedačku romer king plus s diódou správneho zaistenia bez isofixu, bavil som sa s predajcom či investovať do sedačky s isofixom a povedal mi že dieťa do cca 4 rokov je to zbytočné, kládol dôraz na hmotnosť dieťaťa, ukázal mi rozdiel na testovacej sedacke s uchytenim isofix a potom s uchytenim na bezpečnostný pás, rozdiel nebolo vidno žiadny a cenovo má stala sedačka 220 eur a s uchytenim isofix stala asi 330 eur...jednoznačne investovať do kvalitnej autosedačky a nie no name sedacky

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných