Audi A4 B8 DPF

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petristo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.07.2021 14:51
Zdieľať na Facebook

Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa petristo »

Zdravím ľudia, vlastním A4 B8 2009 105kw mám ju asi rok a doteraz som mal len jedno auto aj to nemalo dpf a príde mi divne že za cely rok nezaplo čistenie dpf alebo možno aj zaplo ale neviem o tom 🤔 nevybehla mi ani žiadna kontrolka ani nič, akurát sa mi stáva taká vec že niekedy nastartujem auto prejdem pár km teplota mi vyjde tak cca príklad na 70 stupňov ani ho nevytáčam ani nič, dôjdem do cieľa vypnem motor a zapne ventilátor, kolega tvrdi že to znamená že dpf práve regeneruje, je to možné ? 😂 ako zistím že dpf sa aktivovalo a regeneruje ? Ďakujem vopred za odpovede 🤗
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je tam už silne prepracovaný emisný systém a dokáže pracovať aj za velmi špecifických podmienok bežnej aj mestskej premávky.Bežne si majiteľia všimnú len zvláštnosti ako teplota v čase regenerácie,spotreba,ventilátor a pod.Kto má diagnostiku v telefone si tieto veci skôr odsleduje.Po oprave alebo čistení býva nutné urobiť aj regeneráciu a to ak by som nevidel na obrazovke čo robí tak by to nik neregistroval.Tam kde sa dá vyvolať statická (státie) tak si treba dobre rozmyslieť kde ju spustiť nech v okolí spodku auta nie je nič horlavé,je to kvantum tepla.Sledovať si to sa oplatí,pretože problém je málokedy priamo vo filtry,auto nedymí.Keď už začne problém býva to väčšieho rozsahu a vie nabehnúť na velké výdavky.Pritom všetko začína často na malicherných závadách ktoré by sa mohli riešiť hneď a lacno,po kolapse to už lacné nie je prakticky nikdy.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa seven549 »

petristo napísal: 02.12.2021 06:48 kolega tvrdi že to znamená že dpf práve regeneruje, je to možné ? 😂 ako zistím že dpf sa aktivovalo a regeneruje ? Ďakujem vopred za odpovede 🤗
no zistis to tak ze si precitas knizku od auta a budes sa drzat toho co ti kolega tvrdil pretoze tvrdil spravne.ziadne auto o tom neinformuje ze prave regeneruje to uz je na majitelovi aby to mal na pamati.tvoj rocnik ma piezovstreky cize radsej to dodrziavaj a sem tam pozri na olej ci ho nemas viac.pri regeneracii prvyh typov cistenia dpf,tlacia vstrekovace viac nafty ako by malo a ta prenika do oleja.

kolaps sposobi velky vydaj.takze raz tyzdenne nutene vozenie aspon 50km trat v kuse bez vypinania motora.a pri zastaveni otvor dvere a pocuvaj ci nejdu vetraky ak idu tak regenerujes.a spusti sa to vzdy v tedy ked to najmenej cakas ked si v cieli cesty.


ked mal kolega superba 1.5 rocneho,regeneracia sa spustila vzdy v cieli po 1260km ceste.poslednych 50km po dialnici siel ustalene vzdy 130tkou a ono sa to spustilo vzdy v cieli na parkovisku :300f: cize nechal to bezat vylozil veci a podho prebehnut auto este 5km kym sa to nevyplo.
Naposledy upravil/-a seven549 v 02.12.2021 16:58, upravené celkom 2 krát.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa achada »

Idealne 150 km. :::
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa seven549 »

najhorsie je,ze egr sa otvori prave pri ustalenej jazde a dava vsetku sadzu na filter.cize ako jazdit ???? hocijako.

s tym superbom sa jazdilo vecer cez nemecko bezne vsade kde sa dalo 210km/h. hnal to auto ako kona a v tedy neregeneruje.

regenerovalo to vzdy v kolone alebo v cieli.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Egr pracuje inak v podla toho či je alebo nie po dieselgate.Ak je v ňom už nový soft tak je Egr otvorené prakticky v kuse a nie iba v režimoch čiastočnej záťaže.Na volnobehu je naplno otvorené celý čas,nezatvára po 2 minutach ako bolo predtým.Odpoveď prečo robí regenerácie tak ako robí treba hladať v podmienkach uvolnenia:Sú splnené,započne,systému je šumafuk či je to pred vchodom do garáže.Pokiaľ je systém funkčný,pokojne môže gazda auto zaparkovať a zhasnúť motor.Regenerácia nabehne znova v momente keď rj vidí vhodné podmienky.Okolo týchto vecí a dejov je potrepaného toho na nete viac než o očkovaní,ale presne také bludy.
petristo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.07.2021 14:51
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa petristo »

Ďakujem za odpovede, no ale už keď tu mame takú vášnivú debatu, máte niekto aj skúsenosti s tým že by sa časom dpf mechanicky aj elektronicky (možno aj Egr) odstránilo bola by to dobrá voľba alebo hlupost ?
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Odstránit dpf je dobrá hlúposť... :203:
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa achada »

Je to velka zla hlupost.
petristo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.07.2021 14:51
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa petristo »

Hehe to bolo len čisto tak informačné, mám viac otázok a aby som nemusel za každým vytvárať ďalšiu tému tak snáď nebude vadiť že sa ich opýtam tu. Ďalšia otázka vie mi niekto povedať koľko asi stojí výmena rozvodov na tejto motorizácii materiál+práca ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odpoveď nemá zmysel,len sa natrepe kopec hlúpostí.Cenu treba pýtať od toho čo to reálne bude robiť.Ani písať o cene dielov nemá zmysel,ak dielňa na cenu naloží,alebo ti poskytne diely za svoj nákup si v dvoch dimenziách na svetelné roky vzdialené ceny.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa herin »

Mňa tiež ide šlahnúť z toho DPF ka..denno denne najazdím 140 km z toho 120 dialnica a prichádzam pred barák, zaradím spiatočku a už sú zvýšené otáčky na volnobehu.
Tak zaparkujem, zavrie sa brána a nechám bežať motor/samozrejme už ide aj vetrák/. Niekedy ked mám čas tak sa idem ešte po našej štvrti povoziť.
Odstrániť DPF totál hovadina-buď zatial rád že funguje tak ako má a máš ho tam, keby tam nebol, tak by už nemuselo prejsť STK a EK..
Rozvody cena práce v okolí BA 100-120 eur plus materiál, ten si samozrejme môžeš priniesť.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa seven549 »

petristo napísal: 03.12.2021 00:27 koľko asi stojí výmena rozvodov na tejto motorizácii materiál+práca ?
ja mam doma taku A4 rok 2015 2.0 tdi cr.z 20 aut to bol jediny manual 6 rychlostny.bola dobra cena a lak bez skrabancov.no uz ma aj ad blue cize je to 100kw motor.
vie to ist aj bez adblue da sa to vypnut diagnostikou.je tam tak moznost.ale kabel ma stal 400 euro s online podporou.preto mam navod na vsetko na tom serveri.

ked sa to kupovalo v roku 2019 vo svicarsku pytal som sa na rozvod a tam za take nieco s original rozvodmi od audi + praca beru 1000chf.

odstranenie dpf + egr to uz je zasah do rj a to sa neda spravne spravit dotycny musi poznat velmi dobre mapu riadiacky aby vedel vsetko spravit tak aby to nerobilo problemy.

ja som si raz zaslepil egrko {pretoze sa pokazila mechanicka cast ventil nezatvaral}dokonca som to zmakol tak ze ani nesvietila kontrolka u ford mondeo 2.2 tdci ale auto zralo presne o 1liter viac nafty.cize velmi to nema spravny efekt.

kamos mal kedysi bmw e60 530d 2008 odsranit dal dpf pretoze auto uzival na jazdy 8km rano 8 km z prace a raz rocne to slo na dovolenku 1500km tam a spat.fungovalo mu to dobre ale pri predaji to dal vsetko naspat a kupil uz 520d.ten motor sa skor zahreje a v zime to nepouziva.

cize na take jazdy je ten dizel nanic,len su s tym casove starosti.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa xentry »

No len, ktora to je s online podporou na ktorej odstavis adblue z rj?
petristo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.07.2021 14:51
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 DPF

Príspevok od používateľa petristo »

Ja som sa na to odstránenie dpf pýtal z toho dôvodu že väčšina mojich jazd je 5km do prace a 5km z prace a len sem tam nejaká diaľnica a viem že časom to bude tŕň v oku to dpf a keďže má to benzínu moc neťahá je nejaká dobrá prevencia na tie krátke trasy ? Pouzivat pravidelne nejaké aditíva a tak alebo to nestačí ?

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok, oco13 a 15 neregistrovaných