Audi A4 b8 - brzdové kotúče

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petristo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.07.2021 14:51
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b8 - brzdové kotúče

Príspevok od používateľa petristo »

Zdravím Páni, chystám sa robiť brzdy na mojej A4 B8 a chcem sa spýtať, jeden známi čo robí autá mi odporučil brzdové kotúče od valea (ani som nevedel že valeo vyraba brzdové kotúče) máte niekto s nimi skúsenosti ?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 - brzdové kotúče

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na každé auto máš dnes kludne 15 výrobcov kotúčov...

A ani kristus nevie kolko z nich ich aj reálne vyrába, myslím že väčšina si dáva len vyrábať a baliť do svojich obalov
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 - brzdové kotúče

Príspevok od používateľa das »

Nisshinbo, Akebono, galfer, tmd friction, pagid, jurid, Ate, Textar tu sa da o niecom bavit, zbytok valeo, meyle, febi a podobne je nizsia prebalovacia liga. Chcem kvalitu za rozumnu cenu a dostupne tak beriem Textar, Ate.
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 - brzdové kotúče

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

Mne sa po odskuseni vela znaciek osvedcil Zimmerman.
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 - brzdové kotúče

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Kotúče textar pro+ a obyčajné textar doštičky.. ja to montujem zákazníkom aj sám ich mám a nemal som nikdy ziandu reklamáciu
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 - brzdové kotúče

Príspevok od používateľa kirke25 »

Mna by skôr zaujímalo - preco keď ti známy niečo odporučí máš potrebu si to overovať niekde na fóre??
Predpokladám že ten čo ti odporúčal ti chce poradiť. Evidentne podľa toho čo sa pýtaš o autách vieš prd makový.
Takže je to známy? Alebo načo táto zbytočná téma?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 - brzdové kotúče

Príspevok od používateľa oco13 »

kirke25 napísal: 22.06.2022 06:22 ? Alebo načo táto zbytočná téma?
Na klikanie, každý klik je pár centov za reklamu
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
petristo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.07.2021 14:51
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 - brzdové kotúče

Príspevok od používateľa petristo »

kirke25 napísal: 22.06.2022 06:22 Mna by skôr zaujímalo - preco keď ti známy niečo odporučí máš potrebu si to overovať niekde na fóre??
Predpokladám že ten čo ti odporúčal ti chce poradiť. Evidentne podľa toho čo sa pýtaš o autách vieš prd makový.
Takže je to známy? Alebo načo táto zbytočná téma?

Totálne primitivna odpoved 😂😂😂 ale áno treba si niekde vybiť svoju zlu náladu, prečítal som si to ďakujem a dúfam že ti je lepšie 😊🥲🥲
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 - brzdové kotúče

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že čo slovák to iný názor,ale dá sa súhlasiť s tým čo písal das.Sú značky ktoré potvrdí zrejme každý mechanik že sú kvalitné pri stále prijateľnej cene.Rozhodne za značku pre ktorú sa rozhodne zrejme každý mechanik pokiaľ chce ísť na istotu je ATE. Rozhodne klúčovú úlohu zohráva spôsob montáže.Nie je tajomstvom že možno 1-2% dielní preveria u velkých kotúčov ťažších prémioviek kde ide ozaj o veľa (hmotnosť x priemer) či problém nie je v hádzavosti náboja.A teda sa nedá ani očakávať nič dobré výmenou za nové kotúče.Na debiline všeobecne šírenej o "zvlnení" je podpísaný prakticky vždy dielňa svojou lajdáckou prácou.Nevyhnutnosť indikovať náboj a logicky aj kotúč,nevtláčať chrontavé piestiky späť ale rozobrať a vyčistiť,neobnovenie volnosti bočného posuvu platničky,volného pohybu vodiacich kolíkov a pod. to je úplne bežne nedodržiavaná zásada.Lajdáctvo,lajdáctvo a znova lajdáctvo max za podpory hlbokej nevedomosti o základnej funkcionaliti brzd.Keby existovala komisia a ročne by trebalo aby dielňa dostala (obhájila) skúškami že zvláda tieto práce,ostane otvorených päť dielní v republike.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 - brzdové kotúče

Príspevok od používateľa hjundai »

mechanik mu to odporučil lebo ich berie od distribútora a niečo na nich zarobí. Bežná vec. Ako píše p. Hlavatý ide skôr o montáž ako o samotný diel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných