Audi A4 B8 2.0 TDI manual - 300 000 + km

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Audi A4 B8 2.0 TDI manual - 300 000 + km

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

Servuste, zaujimalo by ma, ze ci kupa takehoto ojazdeneho auta je skutocne samovrazda?

Pocitovo to auto ide jak hodinky, motor tichucko, spojka hladko... ziaden problem.. otazka je dokedy? nikto nevie ze..

Mal som golfa 6, odisla mi spojka po 120tis km..(ano, skutocnych) takze tie vysoke pocty km uz beriem trochu s rezervou...

Taketo auta sa predavaju po cca 6 tis. eur, okolo roku 2010.. na dalsi servis, si mam nachystat kolko? 1000e? 2000e?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

"odidene" spojky hladaj pricinu medzi volantom a pedalom :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak sa nezoberie na vedomie jednoduchý fakt že sa každú chvilku jednoducho musia začať ohlasovať menšie a väčšie problémy a výmeny dielov ktorým končí čas,tak v podstate je to finančné harakiri.
O to viac,že sa jedná o motorizáciu kde si hodinu práce dá zaplatiť úplne každý servis,ak si trúfne sa do problému pustiť.Jeden je nesmierne drahý,ale nie všetko je ochotný riešiť inak ako velmi drahými výmenami.Druhý to buď ako prácu neprijme,alebo prijme a majiteľ má 50:50 nádej že títo tu mu úspešne vybrakujú peňaženku.Pretože nik nie je drahší ako debilný šuflikant,zvonka vyzerajúci ako najlacnejšia verzia vyriešenia problému.
Novú prémiovku si človek čo počíta bubáčiky jednoducho kúpiť nemôže,jazdenku prémiovku by nemal,ak má zdravý rozum,prevádzka auta je až násobne drahšia než u prvého majiteľa,ak by chcel auto užívať napr tie isté km ako ten čo si ho kúpil nové.
maniakkk
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2017 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maniakkk »

ja si myslim, ze toto je tzv, macka vo vreci... nevies co sa stane za par mes. mozno teraz auto ide ako hodinky, ale co potom tolko km, drahy sevis a keby sa toho chces zbavit pochybujem, ze to predas nejako dobre..
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

Viete mi poradit nieco v podobnej triede do 5-6tis. Eur? Ak nie takato vydojena a4, co ine podobne komfortne?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Snažíš sa zohnať niečo nerealne. Kto chce niečo "podobne komfortné" a aj spolahlivé si musí priplatiť aj 3x tolko.
Musíš si vybrať komfort? alebo spolahlivosť? Oboje sa v tvojej cenovej relacii dá nájsť už len u velmi starých aut. Ktoré ty ale nechceš. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa andy62 »

To ako nič iné v strednej triede neexistuje? len Audi A4? :zg282:
:-)

Prečo sa nepozreť po jazdenej Optime s benzínom atmosferickým, prípadne Avensise? :) jáááj to nemá znak VW prípadne 4 kruhy...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemá cenu poukazovať na nejaké autá,pretože komfort za plný zadok je v kadečom čo dokonca stojí polku či tretinu z rozpočtu,aj v spolahlivosti by vyhralo.Sú dostupné,je ich plno,splnia všetko aj viac než dnešné srágori,ale ...sused na zadok nespadne a kolegovia v práci tiež nie,a ženu z toho vynechajme to je ešte horšia kategória pretože chce,nevie čo,ale musí to mať keď neviem čo bude
Aut ktoré preštia ten audińácky kráp je tucty,len ten posr..ý image nepustí
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Citroen BX prípadne XM :40bd: :40bd: :40bd: mňam, mňam.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

mhlavaty napísal:Nemá cenu poukazovať na nejaké autá,pretože komfort za plný zadok je v kadečom čo dokonca stojí polku či tretinu z rozpočtu,aj v spolahlivosti by vyhralo.Sú dostupné,je ich plno,splnia všetko aj viac než dnešné srágori,ale ...sused na zadok nespadne a kolegovia v práci tiež nie,a ženu z toho vynechajme to je ešte horšia kategória pretože chce,nevie čo,ale musí to mať keď neviem čo bude
Aut ktoré preštia ten audińácky kráp je tucty,len ten posr..ý image nepustí
mhlavaty, daj tip, ktoré autíčko máš na mysli...keď si povedal A, daj aj B. Možno pohneš Sk národom a začnú vidieť aj iné značky.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

noreason napísal:Viete mi poradit nieco v podobnej triede do 5-6tis. Eur? Ak nie takato vydojena a4, co ine podobne komfortne?
boze ludia uz sa vymámte z Vw groupy.....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

stanno napísal:
mhlavaty napísal:Nemá cenu poukazovať na nejaké autá,pretože komfort za plný zadok je v kadečom čo dokonca stojí polku či tretinu z rozpočtu,aj v spolahlivosti by vyhralo.Sú dostupné,je ich plno,splnia všetko aj viac než dnešné srágori,ale ...sused na zadok nespadne a kolegovia v práci tiež nie,a ženu z toho vynechajme to je ešte horšia kategória pretože chce,nevie čo,ale musí to mať keď neviem čo bude
Aut ktoré preštia ten audińácky kráp je tucty,len ten posr..ý image nepustí
mhlavaty, daj tip, ktoré autíčko máš na mysli...keď si povedal A, daj aj B. Možno pohneš Sk národom a začnú vidieť aj iné značky.

Jeden stačí...C5 už už by som ho kúpil ale zaplietol sa mi do cesty Voyager v takom trocha naštandarde,ale tiež za haliere.Dal som prednosť tomu brutálnemu priestoru
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

blbost.

Menej vydrzia akurat tie 1.0i hracicky, ale NORMALNY benzinovy motor neumrie predtym nez umrie jeho majitel.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie je majitel ako majitel lol ,to víš lidi jsou rúzní, povetšinou ccti
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mondy1109
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.05.2016 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondy1109 »

Mám mondeo 2,2 tdci 129 kw r.v.2008 najazdené málo cez 300 000 km co bolo treba som vymenil inak bez problémov.Spojka,vstreky,turbo,cerpadlo este od vyroby.ale ja jazdím dialnice v nemecku nakolko tu zijem.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných