Audi A4 B8 1.8TFSI , 2008 - dolievanie oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas5598
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.05.2018 10:25
Zdieľať na Facebook

Audi A4 B8 1.8TFSI , 2008 - dolievanie oleja

Príspevok od používateľa lukas5598 »

Zdravím, včerajší večer som strávil prehľadávaním internetu a hľadaním odpovede na môj problém. Ak by sa tu našiel niekto kto by to vedel podať zrozumiteľne, tak by som bol naozaj rád za pomoc.
V aute sa mi rozsvietila kontrolka hladiny oleja že je na minime, tak som išiel teda kúpiť olej ktorý tam má ísť, čiže 5w30 aj so správnou normou. Samozrejme som olej dolial do motora no kontrolka mi stále svieti, s tým že mi na počítači píše niečo na spôsob "olejová hladina 1L, dolejte olej" a ukazuje stále minimálnu hladinu oleja. Mám iba grafickú kontrolku oleja, takže si to ručne skontrolovať nemôžem. Je možné že tam toho oleja bolo fakt tak málo, že aj po doliati 1L oleja je stále na minime?

Nie som nejaký auto-moto odborník, tak preto sa radšej pýtam.
Ďakujem za každú radu.

Auto: Audi A4 B8 1.8TFSI 2008, sedan
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

laki,nemá
lukas5598
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.05.2018 10:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas5598 »

Presne tak, ono by sa aj dalo, lenže k autu tá mierka nie je. Je tam tá možnosť ale musím si ju kúpiť. Čož by som musel čakať minimálne teda dozajtra ak nie dlhšie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odmena automobilky že si kúpiš črep práve od nich.Skutočne brilantná logika galaktického mozgu
lukas5598
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.05.2018 10:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas5598 »

To mi nenapadlo, skúsim pohľadať na internete, ďakujem za radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Vypusti si olej do čistej bandasky a pozri kolko ho tam máš, ak máš dost alebo aj navyše tak si vymeň snimač hladiny. Ak máš malo tak si do bandasky dolej požadované množstvo, nalej do motora a mierku si vyrob podla oleja.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Japoncom sa tu vytyka kde co a hla ono ten VW ma aj mierku oleja ako doplnkovu vybavu... Treba si prikupit....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hlúposť je dnes výhoda...prináša plus peniaze
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

premiova klassa - tam radsej zadret agregat nez potupne ako japonci, francuzi, taliani, americania a vlastne vsetci cely svet jednoducho vytiahnut mierku a kuknut.

Akoze za taketo excesy by naozaj mali exemplarne odmenovat nielen konstrukterov ktori toto dovolili (neverim ze to maju z vlastnej hlavy) a hlavne VSETKYCH manazerov nad nimi ktori toto schvalili a pozehnali.

Fakt ze exemplarne.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Automobilka im dala len to čo požadujú.... aj tak väčšina ľudí v mojom okolí v živote nekontroluje olej, tí čo majú nové povedia že načo veď je to nové to olej nemôže žrať.... a tí čo majú staršie buď majú v trubke alebo je odpoveď veď načo nikdy mi netrebalo dolievať.... mal som prípad kde mi známy hovorí že či sa mu nepozriem na auto lebo mu stále palubák píše že olej.... ok ... idem k autu prvá vec pozerám mierku...nad asi 1 cm nad max.... pýtam sa ho či pozeral na mierke olej? Nie načo veď palubák mi píše že je málo.... ok idem zapnúť zapaľovanie... vybehne piktogram on že aha toto ... (bola to rezerva - piktogram čerpacieho stojanu) keď som mu to povedal tak sa len pleskol po čele... že do prdele naozaj.... proste stane sa... a to je človek čo robí veci na ktorých môže na SR robiť tak možno 10 ľudí nepatrí medzi blbcov.... tým som len chcel vysvetliť že darmo tam tie mierky sú ľudia na ne kašlú.. max sa toho chytajú keď už je veľmi zle....mal som ďalší prípad keď mi kamoš volá že počuj čo tam bliká na prístrojovke jak aladinová lampa ? Idem už dve hodiny po diaľnici a furt.... vodu som kontroloval a je dosť.... vravím mu a olej ? A on že nie načo? (mal požičané auto z firmy čo má 20 rokov a polmilióna najazdených) pričom sa viac x stalo že s autami s ktorými prišiel mali málo oleja a furt som mu nalieval z mojeho aby tie autá neskapali... odstavil to na benzínke a dolial 4l z 4,5 (1.9TD) ... povedal som mu že tomu motoru dávam tak 1000km...tak aj bolo... na 4 valci KO.... takže aj keď tam tie mierky sú bežného užívateľa z takých či onakých príčin ani netrkne pozrieť a skontrolovať....
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja mám MB a tam je taký istý prípad stou mierkou našiel som na nete mierku s presnými rozmermi a vyrobil som si ju z drôtu spravil risky a mám ju zavesenú v garáži ,správ tak isto a máš pokoj
lukas5598
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.05.2018 10:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas5598 »

No zatiaľ som to spravil na blondínku, našiel som si rozmer odmerky na internete a zavolal kamoša s autom, že nech príde a požičia mi odmerku, nameral som si na jeho odmerke daný rozmer, chytil som to tam a šup ju dnu, samozrejme ako som si aj myslel, oleju hojno nebolo, lízalo to minimálnu hranicu. Takže budem dolievať, čo narobiť. Ďakujem za rady.
lukas5598
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.05.2018 10:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas5598 »

Ešte som to nedolieval, iba dneska som to bol skúšať merať. Zajtra mi príde olej, tak sa potom ozvem ako to dopadlo.
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

A moja blbá Honda mala ako na potvoru dokonca mierky oleja dve. Druhú v automate. Tí japonci sú blázni.... a ešte boli takí hlúpučkí, aby vyrobili benzínový motor a automat, že má teraz možno 500t+ km bez opravy.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných