Audi A4 b7 - nízka teplota motora

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kristiankasencak579
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.03.2023 17:10
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b7 - nízka teplota motora

Príspevok od používateľa kristiankasencak579 »

Visitor
Dobrý deň mám problém s teplotou motora audi a4 b7 2.0 125kw qattro manuálna 6st. Stále je nízka teplota motora okolo 52stupnov pri vyšších otáčkach sa zdvihne na 65/70 stupňov. Menil som aj termostat aj snímač teploty a stale to nefunguje viete mi niečo poradiť? Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7 - nízka teplota motora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niečo uniká pozornosti.Ten motor nemá jeden ale niekoľko okruhov a ako bonus vodné čerpadlo z clonkou na vrtule.Napriek zložitosti sa problém nehladá ťažko.Motor sa sleduje po studenom štarte a všetko sa sleduje termovízne,čiže nárast teploty,cesty tepla atd. Motor je velmi efektívny,vyrába veľmi málo zbytkového tepla takže treba hladať prečo to teplo niekde proste stráca v čase už pred dosiahnutím potreby schladenia.V siedmych poschodiach hadíc čo sú naložené na seba je nutné trocha poznať čo je vôbec čo a odkiaľ kam smeruje a či je prívod alebo vratka.Takto je to jediná efektívna cesta zistenia bez zbytočných prác a výdajov
kristiankasencak579
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.03.2023 17:10
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7 - nízka teplota motora

Príspevok od používateľa kristiankasencak579 »

No všetky hadice skus skontrolovane aj tie čo si na kúrenie aj okruh motora. Teplé sú hadice vývodu letná je hadica prívodu do motora. Len problém nastáva že aj v nádobe je horúca voda ale podľa ukazovateľa je teplota 50 stupňov. Ak som kontroloval elektriku ukazuje dobre po riadiacu. Mohol by nastať problém v budíkov v interiéri ze ukazuje menej? Podľa diagnostiky a ukazovateľa je to rovnaké. Ďakujem za rady
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7 - nízka teplota motora

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Ak sa motor nezohreje, MUSÍ byť zlý termostat - alebo teda ukazovateľ... Iná možnosť nie je. Že si ho menil ešte neznamená, že teraz je to OK.

Skús to najjednoduchšie - chytiť chladič. Ak nebude studený = je otvorený termostat, aj keď by mal byť ešte zatvorený.

Podobný problém som mal na E90, kde navyše súdruhovia z NDR nedali ukazovateľ teploty motora. Však načo... Teplota sa dala zistiť len v skrytom menu. Na jednom fóre sa to rozoberalo a šiesti majitelia E90 napísali, že im ukazuje teplotu okolo 75 stupňov. Z toho vyvodili záver, že "asi je to v poriadku, snáď nemáme všetci šiesti zlý termostat". No a potom tam jeden z nich napísal, že vymenil termostat a zrazu je teplota 95. Takže všetci šiesti mali zlý termostat. Vlastne siedmi, lebo aj ja som ho mal zlý, odkedy som auto kúpil a to malo vtedy blbých 130 000 km.
Ale druhá vec je, že mne po výmene termostatu problém zmizol.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7 - nízka teplota motora

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

50 stupňová voda JE horúca... Bežne sa nastavuje teplota vody v kúrení rodinného domu na 52 - 54 stupňov, podľa toho kto je aká zmrzlina. A tá voda je už naozaj dosť horúca :-)

Druhá vec je, že tá voda v nádobke má mať oveľa viac, než 50 stupňov....
dntrend
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.01.2006 02:18
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7 - nízka teplota motora

Príspevok od používateľa dntrend »

Motor má dva NTC snímače teploty chladiacej kvapaliny – pozri schému!
peknychlapec
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.02.2023 21:05
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7 - nízka teplota motora

Príspevok od používateľa peknychlapec »

Termostat môže byt nový vadny alebo zle osadený. Chladiaca môže prúdiť okolo obvodu termostatu. Je možné že po obvode má byť navlečená gumička čo termostat dotesní.
kristiankasencak579
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.03.2023 17:10
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7 - nízka teplota motora

Príspevok od používateľa kristiankasencak579 »

To že bol termostat u 3 x vymenený aj originál aj lacná verzia. Len problém je ze skúšal som nahrať snímač mimo motora aj tak ťa teplota sa nezdvíha. To ma len jeden snímač teploty?
peknychlapec
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.02.2023 21:05
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7 - nízka teplota motora

Príspevok od používateľa peknychlapec »

Tak ho vymeň
kristiankasencak579
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.03.2023 17:10
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7 - nízka teplota motora

Príspevok od používateľa kristiankasencak579 »

Po kontrole teplôt hadíc som zistil ze horná hadica pri chladiči je studená tak isto spodná. Aj v nádobe je zimná voda. Hadice do kúrenia sú teplejšie ako tie co idú do chladiča. Neviete kde by bol problém? Kúri horúci vzduch ale teplota je stále dole.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7 - nízka teplota motora

Príspevok od používateľa seven549 »

kazdy dizel uz aj z pred 15 rokov kuri lebo ma ohrev vody v kureni hoci je motor studeny.merat teploty diagnostikou.treba realne merakom infracervenym premerat kde sa to teplo straca.
ak sa dava do auta termostat tak je lepsie ho vzdy preverit hoci je original pri akej teplote bude otvarat.bud do hrnca vodu alebo niekde na nejakom platnickovom varici a zase infracerveny merak.a stary aj novy naraz aby bolo vidiet rozdiely.ak budu otvarat rovnako pri 60 celzia tak ............

bohuzial ku vsetkemu treba aj vercajg.inac to treba dat do dobreho servisu
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7 - nízka teplota motora

Príspevok od používateľa fzubaty »

Kazdy diesel? Hm. Fakt?
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní