Audi A4 B7 , 2.0 tfsi - unik oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kenysvk
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.08.2017 15:40
Zdieľať na Facebook

Audi A4 B7 , 2.0 tfsi - unik oleja

Príspevok od používateľa kenysvk »

Zdravím, mám na ruke kúpu Audi A4 b7 2.0 TFSI. Kód motora BWE. Predajca pri fotkách odfotil aj fotku motora, kde je vidno únik oleja. Keď som sa na to spýtal, bolo mi povedanaé že nevedia presne čo to je za vadu, ale že mi dokážu spustiť 300€ z ceny.
tu je link obrázka :
http://i68.tinypic.com/24nqnsz.jpg
Ak by mi niekto vedel povedať možnú príčínu, poprípade, koľko by mohol stáť servis... Nejaké odporúčenie, či mám isť do toho alebo nie, budem rád :) Auto je z Nemecka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ o auto záujem je,tak treba prijať zľavu a ďalej to neriešiť.To nie je únik oleja v pravom slova zmysle,je to slabý presak,prípadne ani to nie.Na tej strane motora sa vyvíja doslova brutálne teplo,majiteľia týchto agregátov vedia.Tam stačí že pri manipulovaní z olejom tam kvapla kvapka,a teplo to takto rozpije do okolia.To nie je tečenie,to už aj pri malej miere vyzerá absolutne inak.Stačí jeden sprej čistič na brzdy za 1 e.- vystriekať,odmastiť,utrieť.Rýchle sa odparí,ale aj tak počkať a hodnú chvílu (10-15 min)neštartovať
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

tj niiic, to mozes byt rad ze ti to nafotili. to sa uz nevidi ani v nemecku dnes. ps. este som nemal auto /vlastne/ z ktoreho by netiejol olej. :d :D
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

unik nieje problem, ten sa da pretesnit, pri tom TFSI by som sa skor obaval spotreby oleja
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
kenysvk
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.08.2017 15:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kenysvk »

Ďakujem za info, tak som sa ju nakoniec rozhodol vziať, už o pár dni by som ju mal mať doma :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných