Audi A4 b7 , 1.9 tdi , 85 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavolgazi657
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b7 , 1.9 tdi , 85 kw

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

Zdravim chlapi som po vymene motora so superb 96kw tdi, motor dimi treba mi ho chipnut gvoli sotfweru ale toje vedlajšie, mam taky problem počas jazdy cca pri 130km.h ( robí to iba pri takej rychlosti ako pišem) sa mi vypne tempomat a auto ma slabší ťah, a prestane uplne dimiť po vypnuti motora a opäť naštartovaní dimí opäť ako predtým a funguje aj tempomat už, čo by to mohlo byt? Vdaka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Motor je 96 kW a soft je 85 kW.Toto samé o sebe nebude príčina ktorá spôsobuje dymenie.Tempomat s tým v podstate nemá priamy súvis,je to dôsledok straty kontroly RJ nad výkonom.Čo by to mohlo byť by sa dalo povedať z pomerne veľkou presnostou ale trebalo by poznať servisnú históriu "nového" motora a teda aj jeho km.A treba poznať aj akú chybu nahadzuje a na čo sa rj vlastne sťažuje.Ale dymenie je samostatná kapitola nezávisle od pádu do núdzového stavu
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Motor moze dymiet na bielo, na cierno, bielo s modrastym az modrym nadychom.

Aj mhlavaty Ti v predchadzajucej teme pisal, ze do motora vstupuje voda, olej a nafta. Podla farby dymu sa da odhadnut, ktora zlozka je v dyme.
pavolgazi657
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

Dimi na husto čierno, pri naštartovaní studeného motora dimi na bielo slabšie ale len pár sekunt
Naposledy upravil/-a pavolgazi657 v 24.06.2021 06:05, upravené celkom 1 krát.
pavolgazi657
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

Pomohol by mi ten chip? Gvoli dimeniu? Servisák mi povedal že rj je 85kw a motor ma 96kw že treba dať chipnut riadiacu jednotku, s motorom po vymene som najazdil 2,100km samozrejme bez problemovo voda olej všetko je ok
Chcem sa poradiť či to naozaj pomohne ten čip nechcem vyhodit peniaze a motor pojde iba rychlejšie a zasa dimiť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

pavolgazi657 napísal:Nie dpf som nechal iba som musel prerobit hadicu na turbe
pavolgazi657 napísal:Dimi na husto čierno, pri naštartovaní studeného motora dimi na bielo slabšie ale len pár sekunt
Tazko radit,ked tu je popisane x polopravd, ci klamstiev.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

toto stale nema koniec? snad 4. tema o tom istom a vzdy dostanes tu istu odpoved - ze od zaciatku ta vymena je cele nezmysel. Tvoj servisak musi mat neuveritelne presviedcasie schopnosti...

celkom nerozumiem co vlastne chces lebo 85kw rj chipnut a pouzit 96kw rj z origo softom je rozdiel, naviac ako bolo spomenute tam mas nejak zakomponovane DPF ktore asi nieje ani funkcne.....

za mna urcite nechat na rady tvojho skveleho servisaka lebo asi len on jediny na svete vie co robi...... a vypit kalich horkosti az do dna...
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Keď dymí na čierno, tak začni kontrolou tej hadice na turbe, ktorú si prerábal, či to nie je "gvoli" tomu.

inak meniť v aute motor za iný je v dnešných pomeroch taká sprostosť, že márne hľadám dôvod, "gvoli" ktorému si to robil. Sú to tuctové motory, ktorých zoženieš desiatky a stovky, je to tuctové auto, ktorých zoženieš (s funkčnými motormi) stovky a tisíce.
Fakt nechápem, na ktorého andela si vymieňal motor za iný typ, navyše, keď o tom nemáš páru.

Už nie je rok 1982, aby si si do Volgy 24 nahodil motor Indenor.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7 , 1.9 tdi , 85 kw

Príspevok od používateľa prioritasko »

pavolgazi657 napísal: prestane uplne dimiť po vypnuti motora
Tak to by bola ina haluz,keby to dymilo aj po vypnuti motora.
Inac,este doteraz si pamatam ako sme my vymienali benzinovy motor za naftovy.
V tychto casoch sa to,ako spomenul kolega vyssie,vobec neoplati.Praca,cas,nervy..........by som hodil bobek.
Obdivujem cloveka,ktoremu sa s tym chcelo babrat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných