Audi A4 b6 2.5tdi 132 kw - automat rezonuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dazdovka5
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.07.2010 07:56
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b6 2.5tdi 132 kw - automat rezonuje

Príspevok od používateľa Dazdovka5 »

Zdravím chalani potrebujem pomoc, mám automat audinu, na automate najazdených od poslednej výmeny oleja 50 000km, mám taký problém či za studena abo za tepla, že ked je auto v P tak to tak nerezonuje, ale ak dám do D a stojím na brzde auto strasne rezonuje, alebo pri cca 100km rýchlosti to tiež začne vibrovať cele auto, rezonuje to tak ako niekey mi rezonovala spojka na pežote a ak to preradím do Nka tak nič proste krásny chod, taktiez ked vytočím na plno volant a robím kruch tiež to rezonuje, či to nemôžu byť náhodou vstreky alebo poloos alebo klby, posledná možnosť ma potom napadá už len tá výmena oleja v automate.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Motor ak je v poriadku má velmi kultivovaný chod,takže nie je nič ľahšie ak to napr pri krúžení robí si to napichnúť na diagnostiku a v tom režime pozrieť,pretože niečo podobné nemôže existovať bez zmeny parametrov a tie odsledovať či nalogovať jazdu celú je iba rutinný úkol.
k prevodovke nemá cenu napísať ani slovíčko kedže chýba základný údaj o km,ale sú tam meničové a myslím že celkom výdržové automaty,a logicky aj tie majú svoje limity keď sa niečo ozve,často iba hydromenič,k tomu sú tu povolanejší sa vyjadriť.
Dazdovka5
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.07.2010 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dazdovka5 »

no jasné sorry nedodal som ze auto malo 197 000km ked sa menil olej v automate, teraz má auto 239 800km, čo sa týka toho automatu tak pekne v kopci drzí ked pustím brzdu, hadze dobre rychlosti aj vsetko, ale vsimol som si postrech ze ked zastaavim v miernom kopci a dam do P a nezatiahnem predtym rucnu, tak to stojí len na tom Pčku, tak vtedy to tiež rezonuje, zdá sa mi teda, že zrejme by ten olej a možno aj preplach prevodovky pomohol. Ale počul som, že ten preplach je na figu, že stačí dať len vymeniť olej, ale ja neviem nerozumiem sa do toho.
slash23
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 03.08.2009 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slash23 »

A nemozu to byt silenbloky prevodovky,presne ako popisujes das D a stojis na brzde je v zabere tak trasie,stojis v kopci das P vysunie sa ten blokovaci kolik a zase je ako keby v zabere tak trasie..ked das N tak sa nic nedeje
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Podla vsetkeho to bude menič
Dazdovka5
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.07.2010 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dazdovka5 »

takže chalani lahol som pod auto a obidva vnutorne klbe rozbite na maderu, ked dvihnem auto a zakyvam poloosov, tak sa to tak bucha a klepe že je to niečo strašné
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných