984 773
inzerátov
Pridať inzerát

Audi A4 b6 2.5tdi 132 kw - automat rezonuje

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Audi fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
Dazdovka5
Založený: 16 júl 2010
Nabehané: 25 min
Predmet: Audi A4 b6 2.5tdi 132 kw - automat rezonuje PríspevokZaslal: 08.11.2018 12:43   
Zdravím chalani potrebujem pomoc, mám automat audinu, na automate najazdených od poslednej výmeny oleja 50 000km, mám taký problém či za studena abo za tepla, že ked je auto v P tak to tak nerezonuje, ale ak dám do D a stojím na brzde auto strasne rezonuje, alebo pri cca 100km rýchlosti to tiež začne vibrovať cele auto, rezonuje to tak ako niekey mi rezonovala spojka na pežote a ak to preradím do Nka tak nič proste krásny chod, taktiez ked vytočím na plno volant a robím kruch tiež to rezonuje, či to nemôžu byť náhodou vstreky alebo poloos alebo klby, posledná možnosť ma potom napadá už len tá výmena oleja v automate.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2096)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 12 dní 20 hod
PríspevokZaslal: 08.11.2018 12:55   
Motor ak je v poriadku má velmi kultivovaný chod,takže nie je nič ľahšie ak to napr pri krúžení robí si to napichnúť na diagnostiku a v tom režime pozrieť,pretože niečo podobné nemôže existovať bez zmeny parametrov a tie odsledovať či nalogovať jazdu celú je iba rutinný úkol.
k prevodovke nemá cenu napísať ani slovíčko kedže chýba základný údaj o km,ale sú tam meničové a myslím že celkom výdržové automaty,a logicky aj tie majú svoje limity keď sa niečo ozve,často iba hydromenič,k tomu sú tu povolanejší sa vyjadriť.
Citovať
Dazdovka5
Založený: 16 júl 2010
Nabehané: 25 min
PríspevokZaslal: 08.11.2018 19:59   
no jasné sorry nedodal som ze auto malo 197 000km ked sa menil olej v automate, teraz má auto 239 800km, čo sa týka toho automatu tak pekne v kopci drzí ked pustím brzdu, hadze dobre rychlosti aj vsetko, ale vsimol som si postrech ze ked zastaavim v miernom kopci a dam do P a nezatiahnem predtym rucnu, tak to stojí len na tom Pčku, tak vtedy to tiež rezonuje, zdá sa mi teda, že zrejme by ten olej a možno aj preplach prevodovky pomohol. Ale počul som, že ten preplach je na figu, že stačí dať len vymeniť olej, ale ja neviem nerozumiem sa do toho.
Citovať
slash23
Nová tvár - Trabanto (2)
Založený: 03 august 2009
Nabehané: 3 hod 26 min
PríspevokZaslal: 08.11.2018 20:22   
A nemozu to byt silenbloky prevodovky,presne ako popisujes das D a stojis na brzde je v zabere tak trasie,stojis v kopci das P vysunie sa ten blokovaci kolik a zase je ako keby v zabere tak trasie..ked das N tak sa nic nedeje
Citovať
lubomt
Povedomá tvár - Favorito (33)
Založený: 15 marec 2007
Nabehané: 2 dní 19 hod 32 min
PríspevokZaslal: 08.11.2018 23:08   
Podla vsetkeho to bude menič
Opravy, renovácie a servis AUTOMATICKÝCH PREVODOVIEK všetkých výrobcov /aj veterány/,oprava riadiacich jednotiek aut.prevodoviek, vzduch.podvozky VW,AUDI,Mercedes. Profi diagnostika. Príbovce 25 (okr.Martin). 00421 908 777 779
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Audi fórum