Audi A4 B5 1.9 tdi PD 85kw , 2001

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Adam703
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.04.2020 22:13
Zdieľať na Facebook

Audi A4 B5 1.9 tdi PD 85kw , 2001

Príspevok od používateľa Adam703 »

Zdravím, mám možnosť kúpiť Audi A4 B5 s motorom 1.9 tdi PD 85kw ročník 2001. Auto má na tachometri 262000km a má aj servisnú knižku. Interier brutálne zachovalý a exteriér tiež až na zošúpaný lak na jednom spätnom zrkadle o ktorom mi majitel povedal že bolo menené lebo ho odfajčil a jeden menší buchanec na dverách ktorý nie je na prvý pohlad ani vidieť. Na aute nieje žiadna hrdza, zo spodku neviem to som si nevedel overiť ale tam asi bude aj ked mi majitel povedal že spodok dal lakovať ked si to auto pred 10 rokmi zaobstaral. V aute som sa previezol,riadenie bolo pekne presné,radenie tak isto išlo lahučko,výkon malo no spojka už zaberala dosť vysoko,je tam ževraj ešte pôvodná spojka..čo sa výbavy týka tak to všetko fungovalo. Cena je 2000€.
Chcem sa s vami poradiť či by to bola dobrá kúpa podla vás a aké by boli servisné náklady na takéto auto v dnešnej dobe (napr. výmena tej spojky). Mám 20 rokov a bolo by to moje prvé auto ktoré by som chcel mať aspoň nejakých 5 rokov.
Mateusz737
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Pýta za to veľa , slabinou auta bola predná náprava nevydrží veľa a sada ramien stojí cca 400e, ďalej pocitaj rozvody je nevyhnutné meniť čo je ďalších cca 200e a tá spojka ak to ma aj dvojhmotu tak cca 600e plus všade si pripocitaj aj prácu a tej nebude malo ,ďalej typické pre vw group odchádzajú skoro ložiská a mohol by som ešte pokračovať ale na začiatok to stačí :zg282:
Adam703
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.04.2020 22:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Adam703 »

no to som ešte zabudol napísať, že má k tomu nejakú sadu na prednú nápravu (tlmiče,ramená..) čo si ževraj kúpil lebo mu tam niečo búchalo,nakoniec že to bol čap.. takže tú sadu by mi k tomu dal a rozvody boli menené ževraj pred nejakými 30 000km. On má servisnú knižku v ktorej by to teda asi malo byť napísané že čo bolo robené.
Takže tá predná náprava je taká náchylná he ? Ale ked mi dá tie veci na nu k autu tak stále to bude také zlé ? Ešte mi hovoril že v auguste pred STK dal repasovať turbo,čo by tiež malo teda byť v servisnej knížke zapísané.. turbo je tiež dosť drahá vec.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Nezabudaj kto chce mat opicu musi mat na banany.Nikdo z fora ti neda zaruku,ze prave do tohoto vw neinvestujes peniaze.Ak si sa rozhodol pre tento model a nemas istotu,chod sa previest aj na inom rovnakom aute a porovnaj si stav a cenu.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A4 B5 bez hrzdze, určite to má chytené spodky dverí pod lištami.
Niečo búchalo na prednej náprave, no kámo, B5 majú tiež zložitú prednú nápravu a nie zrovna lacnú na servis, takže ak niečo má kúpené tak to bude hnoj čo nič nevydrží

Poradím ti, za tých 2000€ si kúp P406 v TOP stave, jeden podla fotiek pekný za 1590€ je tu v ponuke, akurát je úplne z konca republiky (z môjho pohladu), pre teba možno naopak
Bude to priestorovo väčšie, komfortnejšie a menej nákladné na servis
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ivko aj ta 406 ma svoje chyby a to moze odist zadna naprava,66kw motor je jednoduchy ale ta 80 kw uz sa vyrovna dielmi pd a dovolim si tvrdit ze pasat je kvalitovo na tom troska lepsie ako 406 pri tej istej udrzbe a kilometroch.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Akurát každý koncern z tej doby je vydojený viac jak stará krava, to kúpi len somár
pavelos
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.06.2019 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavelos »

Dám ti radu, určite sa nepýtaj na tomto fóre.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Auto sme nevideli tak nehodnotme,su aj autickary ktory si svoje auto hickaju.Problem vidim vo veku auta,tam clovek moze cakat poruchu hocicoho.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

pavelos napísal:Dám ti radu, určite sa nepýtaj na tomto fóre.
A kde teda :2f93:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

2000E za 20 ročné auto? :zg282:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie 20 ročné auto,ale DasAuto
Vždy treba prihliadať na socialny status toho ktorého povozu :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Adam703
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.04.2020 22:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Adam703 »

No tak majitel podla toho čo mi hovoril tak si to autičko teda dobre híčkal.. samozrejme jasné nemusím mu to veriť,ale znel dôveryhodne..to by musel byť iný klamár aby ma až hentak ojebával.. samozrejme všetko je možné.. no ja mu to nejak žerem.. on je taký AUDI-čkár podla toho čo mi hovoril,on je len na tie AUDI.. čiže myslím že sa o to auto dôkladne staral.
Auto som si celé dokola pozrel.. ani na spodkoch dverí nie je hrdza.
Dokonca aj motorový priestor čištieval,taký trošku puntičkár mi v tomto prišiel aj ked sa na prvý pohlad nezdal :D
Preto sa pýtam že či je takéto auto podla vás hodné za 2000€ ?
Vela áut aj na bazoši som videl v ovela horšom stave za takúto cenu. V pláne som mal kúpiť si nejakú oktáviu do 2000€ .. no žiadna ma nezaujala.. bud mala už nalietane 400 000km alebo už bola nejak vytuningovaná alebo inak dogabaná. a VW golf 4 tak isto..
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Opakujem tazko sa nam hodnoti auto cez internet a k cene sa tu uz ktosi vyjadril na dany rocnik sa zda cena vysoka.Ja na tvojom mieste by som pozrel viacej a4 a spravil si usudok.
PS:rada do zivota,nikdy nikomu never niektory ludia klamu tak prirodzene ako dychaju.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Najskôr treba potvrdiť to čo ti napísal pavelos, keď už si sa teda rozhodol sa pýtať o radu na tomto fóre, neber celkom vážne všetky príspevky, ktoré sú tu napísané.

Cena za auto je vždy otázkou ponuky a dopytu v konkrétnom mieste a čase, komu sa zdá cena za nejaké auto vysoká, tak ho nekúpi, také je to jednoduché.

Podľa všetkého čo píšeš o tom aute, cena 2000 euro nevyzerá premrštená, samozrejme je na tebe že či predajcu presvedčíš aby ti voľačo spustil, pre neho zrejme nejaké stovečky nemajú takú hodnotu ako pre teba.
Okrem toho môžeš si k tomu autu prípadne zobrať niekoho kto má viac skúseností, ale zase v takom prípade sa ťažšie zjednáva nejaké zníženie ceny.
No a samozrejme, tak ako existujú ľudia ktorí „klamú tak prirodzene ako dýchajú“, tak v podobnom počte existujú aj ľudia ktorí ťa neogabú z princípu, pretože sa to nerobí, nie je to správne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných