Audi A4 b5 , 1.9 tdi - kurenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b5 , 1.9 tdi - kurenie

Príspevok od používateľa 22palo »

Zdravim moje auto slabo kúry fúka len vlažný vzduch. Menili mi radiátor tak fúka o čosi teplejší ale nie horúci. Auto sa mi normálne zohreje na 90 stupňov. Obe hadice do radiatora sú horúce. Tesnenie pod hlavou je v poriadku tak isto vodná pumpa aj termostat v poriadku aj klapky. Radiátor som ovzdušnoval. Neviem si už s tým rady. Za každý názor budem vďačný.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ked su obe hadice horuce, klapka funkcna a je to odvzdusnene, nie je mozne, aby to nekurilo.
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

Ono to kúry ale nie horúci vzduch len taký lenty. Môže to byt z toho že keď sa mi motor zohreje na 90 stupňov á po nejakom čase (2-4) min mi klesne teplota na 75 a zasa ide naspäť upozorňujem te mi to robí len ak mám menej ako 2000otacok.
A včera mi menili radiátor kúrenia a trs citit taký zápach keď pustim kúrenie neviete náhodou prečo ? Vopred ďakujem zabidpoved ????
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

najskor bude rozpadnutý molitan na klapkách. riešenie palubovka von, kúrenie rozobrať a opraviť.
nelietali z výduchov kúsky toho molitanu?

funkčnosť prepínania klapiek je predpokladám overená
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Tiež sa prikláňam k tým klapkám . Menil sa radiátor to znamená ze bola palubovka rozobratá a aj s kúrením ,inak si to ani neviem predstaviť . Klapky sa mohli skontrolovať opticky a cez diagnostiku tiež ......ak to ovšem nie je šporák !
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

Áno občas vietatavaju take maly častý toho motilatu ale vráť to by nemal byt problém keď je prilepený zo všetkých strán . Tie klapky som kontroloval len manuálne
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

Bola by tu možnosť že by má mechanik oklamal a dal tam nejaký jeho strary vnútorný radiátor platil som mu za to 120€ Tá hádam by nebol taký kkt .
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neoklamal ťa, vytrhaný molitan na klapkách spôsobuje netesnosti a prisáva ta tade studený vzduch. Alebo sa tam nejaký molitan zasekol a niektorá klapka nechodí tak ako má.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Včera som riesil kurenie a moze tam byt cokolvek vid foto
https://photos.app.goo.gl/NmR939vR26Em7vkC9
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

oco13 napísal:Neoklamal ťa, vytrhaný molitan na klapkách spôsobuje netesnosti a prisáva ta tade studený vzduch. Alebo sa tam nejaký molitan zasekol a niektorá klapka nechodí tak ako má.
Ďakujem pokúsim sa na to nejako prist lebo zase 100vku platiť za rozoberanie nechcem. Sám by som sa do toho aj pustil len to by ptm ani kto neposkladal naspäť
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Vzhladom k cene nahradneho dielu a cena prace by tych 120 ako tak sedelo.
Zásadná otazka je stale nozodpovedaná a to či je to šporák alebo elektronickou regulaciou s klimatizaciou
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

bjbbobek napísal:Včera som riesil kurenie a moze tam byt cokolvek vid foto
https://photos.app.goo.gl/NmR939vR26Em7vkC9
Chcel by som sa ešte opýtať že by mi tak slabo kurilo keby bol vzduch v radiatore? Pokúšal som sa to ovzdušnovat na voľnobehu pri otvorenej nadopke na vodu ale zadná zmena teploty v interiéri
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

bjbbobek napísal:Vzhladom k cene nahradneho dielu a cena prace by tych 120 ako tak sedelo.
Zásadná otazka je stale nozodpovedaná a to či je to šporák alebo elektronickou regulaciou s klimatizaciou
Automatická klimatizácia climatronik elektrická regulácia
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Jednoznačne overit cez diagnostiku klapky , celé drahy. molitan ma síce vpliv ale nie extra velký. Klesanie teploty tiez nie je uplne ok.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kde chodíte na tie ceny?? lol Mne nekúri jedna strana lebo mám zaseknutú klapku a čo som sa pýtal vo fakt vela servisoch a garážmajstroch (viac ako 10) tak palubovku nikto pod 300 rozoberať nebude. Moj mechanik mi povedal rovno - prepáč, ale na toto sa nedám, nezaplatil by si to. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tomas070391, uwa0949876717 a 13 neregistrovaných