Audi A4 B5 - nejde otvoriť kufor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

SiHi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.09.2009 20:53
Zdieľať na Facebook

Audi A4 B5 - nejde otvoriť kufor

Príspevok od používateľa SiHi »

Zdravím. Už dlhšiu dobu sa snažím vyriešiť problém s otváraním kufra na AUDI A4 B5 1.9tdi avant Facelift 2000. Problém je v tom že neviem otvoriť kufor cez mirospínače na dverách ale dá sa otvoriť cez klúč na DO a ako prestalo fungovať otváranie kufra tak pri odomknutí alebo zamknutí auta dlho počuť hučať kompresor centrálu. Ale nechápem prečo tak dlho hučí keď kufrové dvere sa otvárajú elektricky a nie vzduchom...Mikrospínače z dverí som už mal vybraté, rozobraté ale vyzarali ako nové, žiadna hrdza ani špina a taktiež bola premeraná elektrika, čiže prúd tam je a mikrosínače dávajú impulz. Ak by niekto vedel pomoct tak vopred dakujem.
kuko691
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 03.12.2009 22:41
Bydlisko: Slovenská Ves
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko691 »

Prave ten kompresor ma vela spolocne z otvaranim kufra. Niekde unika tlak a ten nezopne mikrorele a nepusti stavu do spinaca na kufor a preto sa neda otvorit iba klucom. Hladat treba unik tlaku.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Takže kompresorom sa ovláda dajaký vzduchový spínač ktorý potom zopne elektromotor v zámku.....jak jednoduché a spoľahlivé! To mohol vymysleť len laureát na Nobelovku!
SiHi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.09.2009 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SiHi »

Aha vďaka, takze to mikro relé by sa malo nachádzať niekde pri tom kopresore? lebo do kufrových dverí nejde žiadna vduchová hadička aspoň tak sa mi zdá.
kuko691
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 03.12.2009 22:41
Bydlisko: Slovenská Ves
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko691 »

Ano je to pri kompresore, vzduchove hadicky idu iba do dveri a do dvierok na palivo. A este nieco dvere odomyka a zamyka ked to dlho tlaci ten kompresor.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Najcastejsie problem je v zamku palivovich dvierkach a preto srtale huci kompresor.
O tom ci je to dobry vymyslej je tasko povedat ...kazde ma svoje muchy
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

nooo vymysel to je dobry.ma sa co pokazit.nemecka kvalita.myslim že to mal už golf 3 ak sa nemylim.uplna cocotina jak cele nemecke auta.ale niekto to zaplati.vlady necuduj sa tomu.nemecke auta nemaju logiku.
SiHi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.09.2009 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SiHi »

Takže dnes som rozobral kompresor centrálu, ale žiadny únik vzduchu som nespozoroval a nieje ani rozpadnuté to koliesko vo vnútri. Viete mi prosím niekto poradiť, kde je alebo v ktorej časti toho kopresora sa nachádza to mikro relé, ktoré zopína otváranie kufra?

[img][img]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/924/nzlbGm.jpg[/img][/img]
[img][img]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/923/ETCVZg.jpg[/img][/img]
[img][img]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/921/yt0XpI.jpg[/img][/img]
blazey
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.11.2015 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blazey »

@SiHi podarilo sa vam to vyriesit ? Mam ten isty problem
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných