Audi A4 allroad 2.0 tdi - trasenie pri zrýchlovaní

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

myro2
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.12.2006 12:17
Zdieľať na Facebook

Audi A4 allroad 2.0 tdi - trasenie pri zrýchlovaní

Príspevok od používateľa myro2 »

Zdravim vas Páni,

Chcel by som sa informovat pripradne poradit ak mate niekto skusenost s podobným problemom .

Na mojom vozidle audi a4 allroad 2013 130kw manual, pri prudšom zrýchlovani vozidla autom jemne trasie , kmitá . Ak sa zrychluje plynule nie je to citit. Tento stav sa ale mení a nerobí to pravidelne , niekedy to nespraví pri jazde vôbec niekedy sa to prejavuje aj pri plynulom zrýchlovaní.

Na vozidle boli zatial vymenené predne poloosi , silentblok na motore . Skontrolovaný silentblok na prevodovoke a zadnom diferencialy su vraj v poriadku. Lozisko aj s ulozenim na kardane je taktiez v poriadku . Myslim ze ak by bolo nieco s kardanom robilo by to stale . Skusanie inych diskov inych pneu no problem stale pretrvava.


Moja otazka znie je mozne aby roztrasenie vozidla pri jazde sposobil dvojhmotny zotrvacnik ? Vozidlo ma cca 170 000km som 1 majitel, dvojhmotny zotrvacnik nieje pocut.

Pripadne nestretli ste sa s podobným problémom ?
Za všetky reakcie ďakujem .
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

mal som passat s týmto motorom a podobné symptómy,pri 200Tkm
mi na diaľnici pukla za jazdy kľukovka asi v 90km rýchlosti
medzi 1 a 2 ojnicou,zotrvačník sa na voľnobeh neprejavoval trasením avšak po rozobratí motora bol KO,daj si ho vymeniť včas,niekedy má dosť už po 100Tkm,videl som jedno nemecké ilustračné video ako sa dvojhmota z tlmiča kmitov stane generátor a následne kľuka pukne presne v tomto bode ako mne ,cca 50mm hrubý materiál....
tiom
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 24.01.2010 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tiom »

Zdravím vás , Na a6 3,0 kachle 176kw 2011 sa pri 170 000km začalo prejavovať chvenie-trasenie ktoré po výmene kardanu ( cca 1700 eur+ ) prestalo a momentalne má vozidlo 235 000 a zatial bezproblemov .
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných