Audi A4 2016 quattro 140kw - divne zvuky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Audi A4 2016 quattro 140kw - divne zvuky

Príspevok od používateľa meny12 »

Zdravim, mam taky problem s mojim autom Audi a4 2016 140kw quattro. Auto ma najazdene cca 160 000km a zacalo mi vydavat divne zvuky v okoli napinacej kladky. Napinaciu kladku a aj remen som dal vymenit ale nepomohlo to. Na YT som dal video kde je pocut ten zvuk. Robi to len pri nastartovani a pri studenom motore. Neskor uz nieje taky intenzivny zvuk ale pocut tam nieco cudne. Automechanici sa mi do toho nechcu nejak pustat. Za kazdu radu budem vdacny. https://youtube.com/watch?v=d99FwXBx27M&feature=share
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Má to remenicu torznych kmitov?? Km by aj pasovali.
Môže to byť aj ložisko alternátora, to zvykne ale vydržať cca 300.000 km
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

Vsak nastartuj bez remena aby si vedel,ci to nejde z rozvodov. Neviem,ci mas retaz alebo remen.Ak to nejde z rozvodov,tak kazdu kladku treba popocuvat fonendoskopom.
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

S tak novým autom by som radšej zašiel do of servisu, možno je na to nejaká kulancia, alebo zvolavačka.
Milanko2
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.08.2008 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milanko2 »

Premazať rozvody robili mi to v servise za 80 EUR a pomohlo
wilz
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

milanko a to čo si predstavuješ pod takým slovom že "premazať rozvody"?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

asi opatlať rozvodový remen vazelínov, zakrytovať nech to nelieta všade naokolo a je pokoj...
Keby bolo dnes 1 apríla tak by som to aj pochopil, ale takto den po vianociach nechápem
Milanko2
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.08.2008 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milanko2 »

Sorry nie rozvody ale ozubený remeň , čiže skontrolovali ozubený remeň , premazali klznym mazivom a dali este novy ochranný kryt ozubeného remena. Tiež som myslel ze budu meniť kladku remeň atď ale nakoľko najazdené mam este malo urobili premazanie podľa technologického postupu. A tie zvuky zmizli .
schiling123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa schiling123 »

Toto je klasicka vec, tento pisklavy zvuk robi vzdy pri studenom starte, ked sa motor po chvilke zohrial, zvuky prestali, robilo to aj mne uz na viacerych A4, treba len vymenit niektoru kladku alebo volnobezku. Nieje to draha oprava.
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

tak po debate so servisakom mi poradil aby som hned po nastartovani nastriekal aspon na jednu kladku WDcko a ze ked prestane ten zvuk tak to bude to. Skusal som to a po nastriekani mi to do paru sekund prestalo. Nesom mechanik takze sa v tom nevyznam ale bude to ta velka kladka co je uplne dole na lavej strane. Neviete niekto co to je? Aby som si zistil kolko to cca bude stat a ma neobtiahli v servise o neskutocne peniaze :) Vdaka za vsetke odpovede a za rady :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6 a 10 neregistrovaných