Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa oco13 »

Takto nie som mestský ani činžákový kutil, som sedliak čo má okná do hnoja. Na druhú stranu všetko čo stojí na ulici a dvore je pojazdné s platnou stk a pzp. Ak sa rozhodnem, že auto končí tak do mesiaca je na diely a uložené, zvyšok v šrote a na zbernom dvore. A mám relatívne vela skladovacích priestorov. Ale je pravda že viacero aut som kúpil len kvoli jednoduchému hladkému diezlu vhodnému na prestavbu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa pogo-roll »

no a o tom to je nie kazdy si moze dovolit skladovat auta na diely a pod... ja ked daco potrebujem urobit na aute musim to robit pred robotou bez garaze neni to nic moc ... teda neviem si predstavit aby som udrzoval v chode auto ktore hoci kladivom a srubovakom opravis ale musis sa v nom hrabat pravidelne ... a ked mas auto za 5kila a potrebujes daco opravit a nemas kde tak do servisu s tym proste nepojdes lebo ti bude luto dat za servis viac ako stalo auto tym padom konci v srote :..:
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa pogo-roll »

a aby sme aj daco k teme ... k spolahlivosti ti vela nepoviem ale co sa tyka auta tak ak je to B9ka tak velmi prijemne jazdenie ...140kw cietlne silnejsia hlavne mimo mesta 110kw posobi pocitovo trochu pruznejsie pri jazdeni v meste , skontroluj kvapalinu ci tam neni G13 so silikatom boli s tym problemi mhlavaty na tomto fore to dost podobne rozoberal a ci tam v nadrzke neni nejaky bordel taktiez ci rovnomerne kuri .. pozri vyfuk musi byt cisty ze sa z neho da jest ziadne sadze tam nemaju co robit poriadne sleduj prevodovku ja by som zvolil asi manual ale ak jazdis po meste v kolonach tak asi ten automat ...nekupuj auto preplnene vybavou ak ju skutocne nepotrebujes -dalsie rizko ...inac su to auta spolahlive a naklady na prevadzku vyrazne neprevisia Superba Passata insigniu a pod... olej menit po 10-15t km rozvody pri takom najazde asi hned po kupe vymenit cca 9kila v autorizaku, motor je ulozeny pozdlzne teda rozvod je v predu takze trochu stazeny pristup
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa fzubaty »

pogo-roll napísal: 28.02.2023 12:18 ? VAG skoro v kazdej dielni ...
Fakt? Mechanici maju hokej este v oprave felicie.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa pogo-roll »

ano mas uplnu pravdu ... mozno by som sa mal vyjadrit presnejsie : takmer v kazdej dielni sa budu tvarit ze VAG vedia opravit a aspon ho uz dakedy v svojej kariere videli a v lepsom pripade budu mat aj diagnostiku ... co sa o pezote ople kii MB BMW a pod. celkom povedat neda...navyse kopa dielov z druhovyroby dostupnych na nete
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa fzubaty »

Navyse vacsina servisou ma autel, pripadne KTS. A tie vedia vsetky auta.
Daj este nejaky argument.
lukashaladej
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.04.2015 10:31
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa lukashaladej »

Tuto temu som nezakladal aby sa tu navazali ludia do seba a nechcem kupit audi aby som si nieco dokazoval ale mal som a5 8stupn. automat a bol super. Nakolko tento sa dost tazko zhana, poziadal som o radu tu na fore. Nehovorim, ze musim kupit automat ale viem, ze ked som spravil 1000km na supu na tom automate tak som bol ok a ked idem do zahranicia na manuale, tak je to rozdiel. Tak, ak niekto mate realne skusenosti alebo Vas znami s danymi typmi automatov, tak hodte nejake rady do obehu. Dakujem
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa pogo-roll »

"uz dakedy v svojej kariere videli" "kopa dielov z druhovyroby dostupnych na nete" / vrakoviska neviem ake chces argumenty ... to je moj nazor po skusenostiach s oplom a fordom proste ich je menej a teda aj skusenosti su s tym mensie dokonca aj ceny mnohych dielov vysie ako na VAG ...
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa pogo-roll »

ak sa chce dozvediet viac o danom aute skus radsej audiklub.cz
na tomto fore sa vela nedozvies hlavne ak sa jedna o premiovku alebo nejake novsie auto :zg282:
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa pogo-roll »

este otazka je Autel alebo KTS adekvatnou nahradou za VCDS ? dokaze to co VCDS na VAG, pre vsetky znacky ? pretoze uz dlhsi cas rozmyslam nad diagnostikou ale takou normalnejsou a keby bola univerzalna pre vsetky znacky bolo by to idealne
peknychlapec
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.02.2023 21:05
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa peknychlapec »

Tu sa nedozvie prakticky nič o žiadnom aute, ani o tom slávnom Renaulte či Kii a pod.
Zatrpknutí somári ktorých jediným zmyslom života je znepríjemňovat život ostatným a závidieť im. Dokonca si to napísu aj do nicku.

V živote ak sa viezli v par zastaralých autách, nevedia si na nich nič opraviť ani vymeniť…
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Pre zadávateľa :
Treba si postaviť otázku, či by si chcel dobrovoľne kúpiť auto s 250.000 km, x-tom majiteľovi, automat..., ktorý má veľmi zlú povesť...

To, čo sa inzeruje a reálne predá, býva hrozný rozdiel..
peknychlapec
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.02.2023 21:05
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa peknychlapec »

milanovanocnamora napísal: 28.02.2023 17:02
peknychlapec napísal: 28.02.2023 15:33 V živote ak sa viezli v par zastaralých autách, nevedia si na nich nič opraviť ani vymeniť…
Ty si veštec alebo nejaký iný para guru? Lebo by som potreboval poradiť v pár veciach. Ale vlastne čo to trepem podľa tých veštieb čo si sem dal si nezarobíš ani na slanú vodu! :::

Tebe nemám čo poradiť, ty niesi hlúpy.
Si iba zakomplexovaný, zlostný a nespokojný.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

peknychlapec napísal: 28.02.2023 09:54 Audi a celkovo koncernové autá nemajú radi ľudia čo si kúpili super jednoduché a akože rozumne konštruované autá . Potom zistia že výmena žiarovky na ich super rozumnej voľbe trvá skúsenému mechanikovi v servise viac ako hodinu a ono to treba aj zaplatiť. Zatiaľ čo (podľa nich hlúpy) audinkar alebo koncernista sa veselo vyváža na peknom a kvalitnom aute čo ma nízku spotrebu a super záťah.
Už len podľa tohoto nadšeného "koncern príspevku" vidno, že nedokážeš byť objektívny... Ten predošlý, podľa ktorého všetci, ktorí nemienime doblba riešiť milión idiotských "koncern problémov" jazdíme na francúzoch a kórejcoch, to ani nekomentujem. To je už diagnóza. Už podľa nicku zjavne nebudeš celkom v porádečku...

Nedávno som kupoval dve autá. Darilo sa, takže na cene zasa nejako extrémne nezáležalo. Áno, rozmýšľal som aj nad Audi. Keď som ale zistil, že skoro všetky motory majú nejaký stupídny problém, a že každá kravina tam stojí majland - a že ich treba často meniť - kúpil som iné. Jediné, čo z "koncernu" za niečo stálo, bolo Porsche. Z Audi akurát R8, ale tam zasa bolo málo koní, lebo jedno auto som chcel vyslovene šporťák. No a RS5 (jeden z mála "koncernových" motorov, ktorý sa nekazí), ktorú som tiež zvažoval, to je zase skoro dvojtonová krava... Nad nejakým diesel štvorvalčekom som samozrejme ani nerozmýšľal. Jeden som chvíľu mal na kšeft a nikdy viac. Keď som to predal (auto malo len 4 roky!!!), tešil som sa ako malý Jarda.

Nie, ani jedno z tých mojich nie je ani francúzske, ani kórejske.
To len chlapci "2,0tdi" si myslia, že majú dobré autá, lebo v poriadnom aute ešte nesedeli. "Super záťah"... Bezpohlavné somariny, ktoré vyzerajú všetky rovnako. Viď predok afdiniek A3, A4, A5, A6, A7... No a golfy od štvorky vyššie od seba ani nejdú rozoznať, rovnako ako ochtáfky. Nazvý to "nový model" a 20 rokov tomu len robia facelifty, pri ktorých vymenia svetlá. Rapoce to ako drvička kamenia a nejde to. Odkedy to je "eko", už to nejde ale že vôbec. No a o tom katastrofálnom "koncernovom" DSG by sme mohli napísať román, že? Alebo aj to je výmysel neprajníkov voziacich sa na francúzoch a kórejcoch?

Ale každý nech si kúpi, čo sa páči jemu. On sa na tom bude voziť, my nie.
Ja mu ten super záťah 2,0 tdi doprajem.
peknychlapec
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.02.2023 21:05
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 , 2016 - DSG , S tronic , Multitronic

Príspevok od používateľa peknychlapec »

vykopanafosilia napísal: 28.02.2023 18:22
peknychlapec napísal: 28.02.2023 09:54 Audi a celkovo koncernové autá nemajú radi ľudia čo si kúpili super jednoduché a akože rozumne konštruované autá . Potom zistia že výmena žiarovky na ich super rozumnej voľbe trvá skúsenému mechanikovi v servise viac ako hodinu a ono to treba aj zaplatiť. Zatiaľ čo (podľa nich hlúpy) audinkar alebo koncernista sa veselo vyváža na peknom a kvalitnom aute čo ma nízku spotrebu a super záťah.
Už len podľa tohoto nadšeného "koncern príspevku" vidno, že nedokážeš byť objektívny... Ten predošlý, podľa ktorého všetci, ktorí nemienime doblba riešiť milión idiotských "koncern problémov" jazdíme na francúzoch a kórejcoch, to ani nekomentujem. To je už diagnóza. Už podľa nicku zjavne nebudeš celkom v porádečku...

Nedávno som kupoval dve autá. Darilo sa, takže na cene zasa nejako extrémne nezáležalo. Áno, rozmýšľal som aj nad Audi. Keď som ale zistil, že skoro všetky motory majú nejaký stupídny problém, a že každá kravina tam stojí majland - a že ich treba často meniť - kúpil som iné. Jediné, čo z "koncernu" za niečo stálo, bolo Porsche. Z Audi akurát R8, ale tam zasa bolo málo koní, lebo jedno auto som chcel vyslovene šporťák. No a RS5 (jeden z mála "koncernových" motorov, ktorý sa nekazí), ktorú som tiež zvažoval, to je zase skoro dvojtonová krava... Nad nejakým diesel štvorvalčekom som samozrejme ani nerozmýšľal. Jeden som chvíľu mal na kšeft a nikdy viac. Keď som to predal (auto malo len 4 roky!!!), tešil som sa ako malý Jarda.

Nie, ani jedno z tých mojich nie je ani francúzske, ani kórejske.
To len chlapci "2,0tdi" si myslia, že majú dobré autá, lebo v poriadnom aute ešte nesedeli. "Super záťah"... Bezpohlavné somariny, ktoré vyzerajú všetky rovnako. Viď predok afdiniek A3, A4, A5, A6, A7... No a golfy od štvorky vyššie od seba ani nejdú rozoznať, rovnako ako ochtáfky. Nazvý to "nový model" a 20 rokov tomu len robia facelifty, pri ktorých vymenia svetlá. Rapoce to ako drvička kamenia a nejde to. Odkedy to je "eko", už to nejde ale že vôbec. No a o tom katastrofálnom "koncernovom" DSG by sme mohli napísať román, že? Alebo aj to je výmysel neprajníkov voziacich sa na francúzoch a kórejcoch?

Ale každý nech si kúpi, čo sa páči jemu. On sa na tom bude voziť, my nie.
Ja mu ten super záťah 2,0 tdi doprajem.
Prezraď nám prosím ktorá ojazdená značka splnila tvoje vysnívané a náročné očakávania?

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 79 neregistrovaných