Audi A4 1.9tdi - biely dym na voľnobeh -*Vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Odkial si? Vies sa dostat do TS? Vies poslat cislo riadiacej jednotky motora (precita kazdy servis beznou diagnostikou)? Nic ine ako dodr... SW v RJ motora mi z toho nevychadza.
nx6310
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2006 16:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nx6310 »

Čaute, tak idem sa s Vami podeliť ako pokračuje servis s mojou "milovanou" Audinou. Po zistení, že auto dymí aj s tým modulom sa modul vymontoval a začala sa hľadať iná príčina. Kedže dym páchol po oleji povedali, že to budú určité krúžky. Tak sa vymenili krúžky, nejaké ložiská, tesnenie pod hlavu, išli tam všetky nové ventily,voditka na ventily, nové zdvihátka, hlava na výbrus, niečo pod vstreky, nový olej, nové rozvody, termostat, komplet každý jeden diel (hadice, vaňa, ...) na aute bol pekne umytý, vyčistený. Otec chcel aby bolo všetko tip top spravené tak každý jeden diel išiel ten lepší - drahší, väčšinou značka asi Gates alebo taká nejaká. Auto sa poskladalo dymí opäť. Vymenila sa lambda sonda, dymí stále. V piatok povedali, že "asi" bude dodrbaná riadiaca jednotka, vymontovali ju a poslali do Varšavy. Dúfam, že keď príde, bude všetko v poriadku...

PS: Keď sa audina opraví bude pravdepodobne na predaj. Otec na ňu už nemá nervy..(Super keď sa bude predávať auto do ktorého sme na papieri dali už vyše 2000e ) :angr: )
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nerad ti to hovorim ale to ci ste museli rozoberat motor "na dva dni" a menit v nom polovicu suciastok... mmmno... Prepustajuce alebo polamane kruzky vies zistit. Ovalitu valcov takisto. Netesnost piestov takisto. Tesnenie pod hlavou vratane poklesu hlavy takisto.

Hovoris hlava na vybrus. Super. Ked sa niekto takto do toho "pusti" tak to je zaciatok konca lebo potom tam idu hrubsie tesnenia, lebo sa potom robia vselijake psie kusy. Radost kupovat ojazdene auto, co ? Navyse to bolo uplne cele uplne zbytocne. Zaplatil si s radostou ?

Riadiacu jednotku posielat do Varsavy ? Na kereho anciasa, paneboze ? Co ju tam potru svätenou vodou zo slz orleanskej panny Marie ??? Neviete namiesto jednej posratej 96kw riadiacky nahodit druhu a ist sa s autami [obidvomi, aj tvojim aj s darcovskym] previest ? Treba tam akurat vypnut imobilizer co je robota na 3/4minutu. Takze dvakrat lebo dve auta. Co takto vycitat software z tej tvojej a porovnat s tym co tam ma byt original seriove ? Jaj vlastne u teba to neprichadza do uvahy lebo je tam vyhodeny ten FAP filter a namiesto neho spraveny elektronicky oblbovak.

Nove turbo uz mas. Super.

Ach jaj normalne si pripadam ako v p0rn0filme, samy k.k.t, sama p.ca... lenze ty to platis. Moze mi to byt jedno ale ver tomu ze ani nahodou nie je.




Teraz mam na teba kontrolnu otazku v ktorej sa na 98% skryva riesenie tvojho problemu : doporucis este niekedy v zivote kamaratom aby si nechali vyhadzovat DPF a takymto sposobom sahat do auta ????

PS: na tvojom mieste by som po vymene "toho niecoho pod vstrekmi" nechal znovu nalogovat pracu vstrekovacov teda kanal 013, 018 a 021. Samozrejme vtedy ked je auto studene aj uplne zohriate a samozrejme vtedy ked auto nedymi a hlavne vtedy ked dymi.
nx6310
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2006 16:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nx6310 »

Tak to si piš, že dať do servisu 2000e do auta, ktoré má hodnotu 10 000e ... Skvelá investícia. V servise povedali, že ten motor nebol "až taký zlý" (podľa mňa mal pekný, tichý chod, štartoval perfektne pri -7 aj zimný aj zahriaty na prevádzkovú teplotu)ale, že časom by to aj tak trebalo robiť (pravdepodobne ani turbo sa nemuselo meniť.) Auto je v PL a dúfam, že ho tu donesiem už v poriadku.

Do Varšavy asi preto, lebo všetky chybné jednotky posielajú tam.

Kamarátom by som odporúčil, pokiaľ by to bolo možné, kupovať auta bez DPF.

Ten elektronický modul vybrali naspäť, nakoľko po jeho montáži sa nič nezmenilo. (cena bola 250e +práca).

PS: je to Audi A4 1,9 tdi 85KW

S autom som spravil cca 2500km. Za ten čas si nepotiahlo vodu ani olej.

Píšem sem teraz hlavne kvôli tomu, aby niekto s rovnakým problémom neurobil tie isté chyby ako ja...
Naposledy upravil/-a nx6310 v 28.04.2012 11:49, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je od teba velmi slachetne. Dam aj ja rady:


- nabuduce namiesto opravy motoru 85kW kupit cely druhy kus za 400eur, je to rozhodne lacnejsie a rychlejsie

- kupovat auta bez dpf dokial to len pojde, to uz som velakrat povedal, len ludia dnes musia mat vsetko najnovsie, najkrajsie, najdrahsie, najposratejsie. Mam doma dva dieslove vehykle, rocnik 2001, 2005, samozrejme bez dpf, budem sa ich drzat dokedy to len bude technicky mozne. Minimalne este tri-styri roky potiahnem. Mohol by som si kupil novsie auto ale netreba mi.

- kedze ti auto nezozralo za 2500km ani olej ani vodu a nemiesaju sa (mastny/olejovy nanos v nadobke s chladiacou), nemohli to byt ani tesnenia pod hlavou, ani turbo ani... skoro vsetky veci ktore si dal robit.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Urobili a vyuctovali ti vsetko co s motorom urobit dokazali a skoncili tam kde som povedal - RJ motora. To bude slaby servis ak od klavesnice vieme lepsie poradit...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vies ako to je - rada od klavesnice este nikdy nevyriesila problem v realite. Mozno naviedla na riesenie, ale nevyriesila.

Ja len dufam ze sa dozvieme riesenie ked bude teda spravene.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Od klávesnice naozaj nikto neopraví nič,ale navedenie (rozumné) má cenu teraz konkrétne 2000e. Zaznieť tu otázka,mám toto a toto vymeniť,tak okamžite vyhodím lopárik ako Bednárik na ktorom bude velké STOP. Vymeńajú sa veci keď sú preukazne zlé.Ale preukázať že sú zlé,to je to oč tu béží. Že si zase zarobila niejaká para z automechanického hov..nka na hovadinách,je skutočne do plaču aj keď moje peniaze to nie sú. Niet pomali dňa aby niekto niečo nechcel poriešiť a kéď počúvam čo a ako doteraz riešili a čo by radi riešili ďalej,no na zaplakanie.Ale ja mám svoju klientelu,svoj režim,nie som záchranná stanica,ale mám trpezlivosť dať radu.Vyčítam že sa ľudia nepýtajú pred.Oznamujú alebo sa pýtajú po.Už zbytočne.
nx6310
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2006 16:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nx6310 »

Pýtal som sa tu na fóre pred tým ako som dal auto do servisu.... Pochodil som v okolí servisy tak len krčili plecami.

V PL sa aspoň ako tak toho chytili s vidinou úspešnej opravy. Nič, už mi len ostáva veriť, že to bude v tej riadiacej jednotke a auto bude bežať ako hodinky (behalo super, až na ten občasný biely dym).

Napíšem ako to dopadlo.

Nad myšlienkou zohnať druhý motor som rozmýšľal dovtedy kým som jeden tu na autobazareu nenašiel s cenou cca (nepamätám presne) 1400e.

PS: Už mi len ostáva presvedčiť otca aby to auto nepredal, kedže je v ňom toľko peňazí...
nx6310
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2006 16:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nx6310 »

Ahojte. Včera som doniesol Audinu zo servisu. Celý problém bol len a len v riadiacej jednotke. Auto ide pekne a vôbec nedymí. Jedine čo, tak svieti kontrolka motora, ale to už riešiť nejdem... Hlavné je, že všetko ide tak ako má. Hneď sa mi vyčaril úsmev na tvári :2f93:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

myslis ze ta kontrolka motora svieti len tak zo srandy ?

To bude hodne kratky usmev toto...
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

auto slape ako hodinky,len svieti kontrolka motora,ale to uz riesit nejdem :190: :190: :190: :190: :190: .... toto bude naozaj kratky usmev na tvari
A4 3.0Tdi 2013 180kw
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vy viete človeku pokaziť radosť... :d :D
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

ale veď to prišlo opravené z Polskej a tam je to asi ťažko vrátiť a obúchať o hlavu.

Čakám druhý diel, alebo Ro Na Po (román na pokračovanie)
nx6310
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2006 16:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nx6310 »

DPF tam už nie je, pol motora zbytočne vymenené, auto nedymí. Ku tej kontrolke: známej svieti už 2 roky na 3 ročnej q7 ktorú ma od nova a nabehala na nej 130 000 bez peruchy (len tam proste svieti ta kontrolka) servisuje ju v Audi servise... Skúsim to dať na Pc akú závadu ukáže.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných