Audi A4 1.9tdi - biely dym na voľnobeh -*Vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nx6310
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2006 16:34
Zdieľať na Facebook

Audi A4 1.9tdi - biely dym na voľnobeh -*Vyriešené*

Príspevok od používateľa nx6310 »

Ahojte,
potreboval by som poradiť pri riešení problému s audi A4 1.9 TDI r.v. 2006 kod motora BRB. Motor na voľnobeh dymí na bielo (nerobí to stále - vyššia rýchlosť na dialnici potom na voľnobeh nedymí aj 5min.Pomalá jazda po meste dymí akonáhle ide auto na voľnobeh). Pobehal som už veľa diagnostík. Diganostika na SK neukazala nič, tak sme išli postupne, že vraj to je kvôli turbu, vymenilo sa, biely dym stále. V PL (škoda servis) ukázala diagnostika, že je zlé nejaké čidlo na Fap filtry, navrhli mi že sa Fap filter neoplatí opravovať ale, že sa vyberie a bude pokoj. OK príšíel som o tri dni s tým, že objednali nejaký modul ktorý bude oblbovať riadiacu jednotku (ako keby ten fap tam bol a ukazoval správne hodnoty, modul nainštalovali za 30min potom išli vytiahnut ten fap a zistili, že sa už s ním niekto hral( katalizátor bol vo vnútry prázdny) tak ho založili s tým, že je to ok a už len to nastavia na pc. Diagnostika ukazala zaplnenie filtra 0% super, islo sa na skušobnu auto nedymilo. Zaplatil som došiel som domov cca 80 km a auto začalo opäť dymiť na bielo.... Už fakt neviem za kým mám isť a čo dať opraviť.... (Voda zatial neubúda, olej bol meneny pred 1000km, auto štartuje dobre zimné aj zohriate, spotreba dobrá, výkon dobry, len ten otrasný hustý biely dym). Ďakujem za rady.
Naposledy upravil/-a nx6310 v 31.03.2012 11:16, upravené celkom 1 krát.
blade6591
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06.11.2010 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blade6591 »

mne tiez TDičko podymovalo na bielo, po vymene turba to však už nerobí. Turbo nové či repas ?
http://www.dieselclub.sk - Diskusia o dieslových autách, diagnostika,chiptunnig a iné úpravy
nx6310
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2006 16:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nx6310 »

Turbo nové. Len je zaujímevé, že pri záťaži nedymí a na voľnobeh ano.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podla mna sa auto snazi regenerovat DPF (nemas fap, to maju francuzi). Tipujem ze odstranenie DPFka je nahovno a ze bolo dovodom predaja tragacu povodnym majitelom pred tebou.

Este by som zo srandy na tej diagnostike nechal kuknut v motorovej jednotke kanal cislo 013, tam sa nieco malo hovori o praci vstrekovacov. Ked tie hodnoty budes mat, hod sem a pomudrujeme. Idealne ked auto nedymi a ked auto dymi.

Nebol by si ani prvy ani posledny co ma "odstranenie" DPFka spravene sposobom "ziadne kontrolky na palubnej doske" avsak VSETKY rutiny v pozadi bezia dalej. Ak je tak ako hovorim ja, o mesiac alebo o dva ta caka zaujimave prekvapenie.

Strasne drahe.


PS: a mas dobry notebook, tiez som mal taky. Momentalne mam 6530b ale planujem ho zahodit.
nx6310
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2006 16:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nx6310 »

Kontrolky na palubnej doske mi zatial nikdy nesvietili, (dnes po naštartovaní mi začala blikať kontrolka žhavenia vypol som motor, naštartoval a bolo to v poriadku). Ok, v pondelok to skúsim dať na PC a pozriem tie hodnoty. Mohol by si priblížiť tie "zaujimavé prekvapenia" dosť si ma tým nastrašil. V PL hodnoty zanesenia filtra ukazovali 0%. Predošlý majiteľ si kupoval nove audi ...

PS: áno ten notebook bol super (mal som ho v časoch prihlásenia sa tu na fóre...)
8273
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8273 »

skus na pc skontrolovať teplotu motor. ci nelieta alebo sa nedrzí dole. ak ano, potom vymenit cidlo.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Napisal si ze pri rozoberani nasli upraveny KAT... a DPF bol uz odstraneny? Ked ti davali "oblbovak", nahrali do jednotky naspat originalny softver?
nx6310
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2006 16:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nx6310 »

Oni nenahrávali žiaden software, ešte pred mechanickým odstránením zapojili modul, ktorý mal oblbovať riadiacu jednotku. Pred zapojením modulu PC ukazoval zanesenie filtra 15% a zlé nejaké čidlo. Po inštalácií modulu ukazoval pc 0%. Po skúšobnej jazde nedymil, dal ho zas na pc ukázalo rovnako 0%. Prišiel som domov a dymí zas... Je to biely, hustý, štipľavý dym.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chce to pozorné oči,diagnostiku a prezreť úplne všetko do detailov. Len ako príklad uvediem EGR ktoré dokáže urobiť svoje,preto by som pre absolutnú istotu ho riešil rovno vyčistením.Rozhodne je tam niejaký detail ktorý uniká úspešne pozornosti.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemyslim si ze by EGR sposobil taketo BIELE stiplave dymenie.

Ten by typicky sposobil hustejsie CIERNE dymenie, hlavne pri zatazi, na volnobehu nie - i ked si prizname otvorene ze ten volnobeh je zradny pretoze aj pri nom podla diagnostiky EGR vie vcelku slusne lietat [teda by aspon malo podla poziadavky].
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

EGR je vždy tak trochu nedôveryhodný člen v rovnici a vcelku jeho overenie prip vyčistenie sú minimálne každému dostupné bez nákladov.Rozhodne ak pochádza biely dym z nerovnážneho stavu palivo vzduch,treba hladať čo je schopné rovnováhu porušiť.Samotná väčšia dávka dvihne volnobeh,je to otvorenáý systém,ak ho nedvihne tak iba z dôvodu že napriek väčšej dávke táto neodvedie viac práce otáčky sa nedvihnú. Nelogické ?
nx6310
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2006 16:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nx6310 »

EGR pri demontáži DPF bol vyčistený, keď ho poliak vybral tak sa čudoval aký bol zanesený, že ho ešte taký nevidel.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

EGR zababrany, biely dym... pri problemoch s mnozstvom paliva je dym cierny nie? Olej ti neubuda?
nx6310
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2006 16:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nx6310 »

Olej neubúda, ani voda. Keď to odstavím v garáži tak to smrdí (niekto povie, že za olejom, mne to pripomína ako smrad po zváraní). Tak PC ukázal tieto hodnoty vstrekovačov: 2x meral dva krát iné hodnoty :prvé meranie 1 vstrekovač : 0,7 - 0,9 2 vstrekovač: 0,26 - 0,28 3 vstrekovač: 0,057 4 vstrekovač: 0,047 druhé meranie: 1 vstrekovač: 0,12 2 vstrekovač: 0,33-0,35 3vstrekovač: 0,057 - 0,059 4 vstrekovač: 0,47 - 0,49. Prvé tri vstrekovače boli v mínusových hodnotách a štvrtý bol v plusových. Sú hodnoty dobre?
[/b]
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tie hodnoty su v poriadku.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tomas.pivka@hotmail.co a 11 neregistrovaných