Audi A3 - stierace skacu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Xfire
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 15.06.2010 20:46
Zdieľať na Facebook

Audi A3 - stierace skacu

Príspevok od používateľa Xfire »

poslednu dobu mam taky problem, kupil som stierace Valeo xtreme, pokial je okno suche stierac vypada ze funguje, pokial prsi a dam zotriet vodu tak mi stierace skacu.. skusal som ich vymenit , v obchode mali tento isty typ tak som ich skusil a tak isto aj tie skakali.. nacvakavaci mechanizmus: http://www.wipertech.com.au/assets/alt_ ... 036000.jpg rocnik auta je 2008.. neviete v com to moze byt? zeby pantograf? alebo nahovno gumicky na tom valeu.. diky
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešenie Tvojeho problému trvá cca tri sekundy.Gumička v ramienku nejde voči sklu v kolmici.Pri pohybe sa nevie jemne prihnúť stieracia lišta ale je tlačená akoby proti srsti.Sem tam je tendencia že sa preklopí "po srsti" a tieto pokusy robia to nešťastné poskakovanie. Chce to malým francúzkym klúčom chytiť kovový plocháčik v blízkosti ramienka a stočiť do lepšieho uhla
cukrovic
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 29.01.2007 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cukrovic »

mhlavaty bravo!Mne bolo trapne sa tu na tento problem pytat, tak som radsej kupil ine stierace :-\ Tie robili to iste, tak az vtedy mi napadlo ze to bude asi krivymi ramienkami...klieste, 5min a hura
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:28b7: niektore servisy maju dokonca aj pripravok na meranie uhla ramienka voci celnemu sklu, vyrobca predpisuje dokonca aj kolko ma byt :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
zimbyno
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.05.2020 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zimbyno »

zdravím, dúfam že to tu obžije, mám podobný problém, audi a3 8PA 2009 r.v. Stierače skákali a tak akoby v nich pukalo niečo a zároveň strašne rozmazávali už, tak jasné vymením za nové. STterače idú pekne, všetko zotrú ale také pukanie je tam stále ani neviem na ktorom. Ako keď vám v kolene puká tak podobne tam, ale jak pozerám tak pozerám, stierač ide pekne a hladko. Ani s ním netrhne, aspoň sa mi nezdá. Ďakujem za radu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ idú hladko bude sa problém týkať viaznúcich osiek pre suchosť.Skôr nepríjemná práca dať von celý mechanizmus,vybrať a namazať osičky.Ideálne použiť mazivo určené pre spojkové lamely od VW to nevymyje voda ani nezlikviduje prach.
Čosi sa dá zachrániť (ale nie je trvalé riešenie) demontážou ramienka a nástrekom aspoň WD-čka alebo akéhokoľvek uvolňovača skrutiek a následne zakvapnúť olejom.Ale - nie je to trvalé
Toto sa zväčša pri údržbe zanedbáva pritom sa to časom vypomstí.Problém je v tom že to treba robť ešte v čase keď je všetko ok,ja som si to tiež robil len preto že mašina má 250 tis km,nebudem čakať až budem musieť a osky budú vydreté.Ja tam toho mám trochu viac
[img]https://i.postimg.cc/yD8JrLgZ/IMG-0195.jpg[/img]
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 22.01.2021 09:50, upravené celkom 1 krát.
zimbyno
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.05.2020 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zimbyno »

aha, tak to uvidím či sa k tomu dostanem, hádam sa nestane nič keď to teraz nechám tak, len je to rušivé. Ešte som zistil, že pravý reprak začal rezonovať vpredu a vzadu prestal úplne hrať takže asi to začnem riešiť časom všetko naraz lebo asi jedno aj druhé je celkom rozoberačka. Ak by som dočasne len dajak cez dierku nastriekal silikónový olej pomohlo by to ? skúsiť dajak cez hadičku.
Aha už som si všimol aj tú časť o WD40 resp olej. Okej dačo skúsim vďaka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozor,problém príde vždy v najnevhodnejší čas !
zimbyno
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.05.2020 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zimbyno »

hej, no uvidíme, nemyslím si že som až na toľko zručný, resp skôr odvážny na to aby som to robil, nemám na to teraz ani podmienky ani garáž. Na VW polo sa tiež stierače zasekávali ale to vo vnútri zahrdzavelo, vybralo sa prebrúsilo a už to ide 3 rok v pohode. Ale toto aj na zvuku počuť, že je to úplne iný problém, že jednoducho len jakeby cez nejakú hranu to prešlo abo čo, ale niekde dnu, lebo samotný stierač ide naozaj hladko, mám pocit že s ním trochu trasie, ale tak predsa ide po okne tak vibrácie asi sú na mieste. Ďakujem za rýchlu odpoveď, teraz musím ešte spraviť skúšky na VŠ tomu sa budem venovať potom ( ale ešte diplomovka) TAže je to v nevhodný čas :D Prajem pekný deň
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je v poriadku,stierače ok idú hladúčko.Na Audi pozor,zanedbanie si vie svoje vypýtať.Vyhorených motorkov sa už niečo pomenilo
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných