Audi A3 , 2.0 tdi - chod motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Odelocuca
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.08.2015 12:04
Zdieľať na Facebook

Audi A3 , 2.0 tdi - chod motora

Príspevok od používateľa Odelocuca »

Zdravým mám Audi a3 2.0 TDi 125kw rv2007
Už dlhšie má trápi cukanie motora skratka auto sa chová ako keby šlo len na 3 valce . V adrese D autom trasie výrazne horšie ako v adrese S ale aj tam je to cítiť že niečo nieje v poriadku . Bol som na diagnostike vyhodilo to chybu P1652
Posielam aj foto grafu vstrekovacov lebo mechanik mi vravel že to tam nejak divne skáče keď autom začne triasť ..
https://ibb.co/v4Xfpfg

Nestretol sa tu s tým už niekto ? Dik za odpo
jozef.slavik
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.09.2009 23:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef.slavik »

Palivový filter je vymenený , na dvojhmote je najazdených cca 40tis kilometrov a na oleji v DSG cca 20tisic
Skúšal som aj aditíva na dekarbonizaciu ale nevidím zlepšenie skôr je to čím ďalej tým horšie ..
Nerád by som sa púšťal do vstrekovacov .
neviete nejak nasmerovať ktorým smerom sa vydať nerád by som menil zbytočnosti ...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

S trasenim, vynechavanim, cukanim u TDi je tu milion tem, teda s tym sa stretlo uz velike kvantum ludi. Skoro kazdy den tema o traseni, cukani, vynechavani.
Cital si? Hladal si?
Zrovna tak kvantum tem o problemoch s DSG.
13 rocne auto, ze nedavno menene filtre, olej atd o nicom nevypoveda, zrovna tak, ako, ze napises o chybovom kode, ale nic viac.
Problem bol, je a bude.
Hladaj, a urcite nebude nic tazke najst mnoho tem s trhajucim, cukajucim, vynechavajucim TDi motorom.
Tu ti nik riesenie pod nos neda, lebo nik nevie, to co treba, kedze to nevies ani ty, ani tvoj mechanik. Ludia to bezne riesia aj tak, ze zmenia servis.
Nastastie, panuje mienka, ze TDi su neskutocna technika, co prezije vsetko a pripadne opravy stoja haliere.
jozef.slavik
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.09.2009 23:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef.slavik »

No však to je ten problém prečo som sa obrátil na toto fórum .. navštívil som už 3 servisy a každý mi povie niečo iné
Jeden že to bude pridreta vacka
Druhý že ti nebude vacka to budú vstreky
A tretí mi povie že to nebude ani vacka ani vstreky ale snimac klukoveho hriadeľa .. zajtra pôjdem do ďalšieho servisu a ten mi povie že tie servisy sú na hovno to bude robiť škrtiaca klapka ?? Som už z toho na nervy :zga27:
jozef.slavik
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.09.2009 23:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef.slavik »

No však to je ten problém prečo som sa obrátil na toto fórum .. navštívil som už 3 servisy a každý mi povie niečo iné
Jeden že to bude pridreta vacka
Druhý že ti nebude vacka to budú vstreky
A tretí mi povie že to nebude ani vacka ani vstreky ale snimac klukoveho hriadeľa .. zajtra pôjdem do ďalšieho servisu a ten mi povie že tie servisy sú na hovno to bude robiť škrtiaca klapka ?? Som už z toho na nervy :zga27:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Zvycajne sa po servisoch nechodi, ale dava sa auto opravovat. Clovek opise problem, servis auto preberie, o den, dva napriklad telefonicky kontakt s kalkulaciou ceny za opravu a predpokladanym terminom opravy. Majitel schvali a caka na dohodnuty termin s penazenkou.
Ale mozes chodit este rok, ked chces vediet co tomu je, ze nech ti povedia…
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten kod má viac významov.Pre Audi sa môže týkať motora ale aj prevodovky- porucha riadiaceho systému prevodovky.To je ovšem tak všeobecné že je nutné hladať v diagnostike ďalšie údaje.
Treba ísť na Odis pretože ten preveruje všetky RJ jednotky v aute,resp VCDS ale tiež ich osobitne preveriť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Človeku sa až veriť nechce, že tak staré auto, s tak nesmierne dostupnou diagnostikou a servisnou literatúrou, nie sú schopní opraviť. Keď už sa teda stala taká výnimočná udalosť, že sa pokazilo...
jozef.slavik
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.09.2009 23:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef.slavik »

No však práve tomu sa chcem vyhnúť a neplatiť za veci ktoré s tým nemajú nič spoločne
U nás niesu mechanici odborníci skôr vymienaci a každý rozmýšľa len ako odrbat a zarobiť človek potom platí aj za to čo Vôbec problém nespôsobovalo .. pri mojej poslednej skúsenosti som vyhodil 500€ Úplne zbytočne ..
skúsim este tu lepšiu diagnostiku zajtra
jozef.slavik
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.09.2009 23:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef.slavik »

Pri poslednej diagnostike sa to odvolávalo na (p1652 skontrolujte RJ prevodovky ) ale V prevodovke neukazovalo žiadnu chybu
Prikladám sem záznam grafi vstrekov ako reguju pri cukani motora
https://ibb.co/VTfQcyS
https://ibb.co/v4Xfpfg
jozef.slavik
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.09.2009 23:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef.slavik »

Stačí autu pridať otáčky na 1100 a po 5 sekundách začne motor cukat akokeby na 3 valce potom ide zas chvíľu normálne a robí to aj na volnobehu
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

jozef.slavik napísal:No však to je ten problém prečo som sa obrátil na toto fórum .. navštívil som už 3 servisy a každý mi povie niečo iné
Jeden že to bude pridreta vacka
Druhý že ti nebude vacka to budú vstreky
A tretí mi povie že to nebude ani vacka ani vstreky ale snimac klukoveho hriadeľa .. zajtra pôjdem do ďalšieho servisu a ten mi povie že tie servisy sú na ***** to bude robiť škrtiaca klapka ?? Som už z toho na nervy :zga27:
Tak len ti poviem, že senzor/snímač otáčok kľuky to určite nebude..pred mesiacom som ho menil a vieš ako sa prejavoval?tým že som naštartoval a do 10 sekund hodilo auto do nudzáku-svietila kontrolka žhavenia a motora súčasne..pri dalšom štarte kontrolky zhasli, ale zas sa rosvietili po kilometri..auto išlo normálne, akurát malo zvýšené otáčky na 1100 na volnobehu čím sa neskoršie zaniesol DPF filter...na moju A6 neexistovali náhrady-jedine origo aj s výmenou 120 eur..ked je náhrada tak cca polovica..treba nájsť firme čo robí automaty a s nimi sa dohodnuť..
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

odelocuca-jozef.slavik--vy ste 2 v 1?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> No však práve tomu sa chcem vyhnúť a neplatiť za veci ktoré s tým nemajú nič spoločne

jasna dohoda pred opravou - cokolvek spravite, zachovate povodny diel a pokial vasa akcia neodstrani problem, NIC VAM NEZAPLATIM. Ani suciastku, ani robotu, ani nic. Ze neviete ako si robit svoju robotu, to je vas problem.


.
.

>> pri mojej poslednej skúsenosti som vyhodil 500€ Úplne zbytočne ..

myslim ze tieto skusenosti maju skoro vsetci z nas.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozeral som tie fotá z diagnostiky,to som hneď aj zavrel lebo jednak je to nečitatelné,nemám potuchy čo a aké hodnoty,to je hračka na krátenie chvíle.Tu sa žiada prekutrať celý objem dostupných meraných hodnôt,stiahnuť blockmap,ten ak sa tu hodí tak vieme pozrieť.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných