Audi A3 2,0 tdi 2006 - teplota

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

prizm38
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.10.2013 19:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Audi A3 2,0 tdi 2006 - teplota

Príspevok od používateľa prizm38 »

Zdravim pani.Poprosim Vas o radu.Znovu problem s teplotou U Audi.Teraz A3 2006 motor BMM.Pri jazde po dialnici teplota v poho na 90 ako nahle zastanem ... teplota zacne klesat a da sa povedat-cim vacsia zima tym rychlejsie
..mame prosim k tomu nejaku schcemu vody?
vopred dakujem
peq
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 13.06.2008 20:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peq »

Dieslovy motor ma vyssiu ucinnost ako benzinovy, preto ma menej prebytocneho tepla a je prirodzene, ze ak nie je zatazeny, rychlejsie klesa teplota vody.
Ak je ale pokles teploty extremne rychly, potom bude zrada asi v tom, ze termostat ostava otvoreny, teda neprepne na maly okruh. K tomu schemu netreba, staci skontrolovat termostat.
prizm38
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.10.2013 19:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prizm38 »

ano termostat bol meneny a problem sa nezmenil..otazne je ci ma len jeden termostat.Ja mam A4 3,0tdi a ta ma 3 termostaty...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V A3 je iba jeden termostat,nič viac.Problém býva v nesprávnom založení termostatu,,preto dávam návod
Nepôvodné náhrady majú v krabičke často aj tri rôzne gumičky a tam to začína.Ak sa vymieňa bez demontáže altíka,je tam prístup hotová hrôza,nevidieť ča a ako dávaš,ak nakoniec netečie,si štastný že je tam.Treba altík von,a dobre preštudovať ten návod,ale z pochopením textu
[img]https://s18.postimg.org/hvt9vtwet/image.jpg[/img]
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných