Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eraserko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.10.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa eraserko »

Dobrý večer vedel by mi niekto poradiť ohľadom zlého štartu deje sa to len keď je auto studené prvy start klesnú otáčky ako by auto išlo zdochnut musím pridať plyn a do 3 skund ako je zapnutý aj sitic tak uz motor ide vpohode ale keď neprídam plyn auto zdochne menil som už aj váhu vzduchu ale ide to normálne iba vtedy ak ju odpojim od kábla akurat zapne hned ventilátor chladenia ale auto nepridusi ide to normálne cievky sú nové tak isto aj sviečky srtiaca klapka vyčistena žiadna kontrolka motora dokonca som menil aj lambda sondu vycistil ventili pod sanim ale žiadna zmena žeby software?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa avelmak »

Pravdepodobne chyba bude v chudobnej zmesi.Treba skontrolovat pomer zmesi,skontrolovat teplotu motora pri startovani.Najjedniduhsie sa skontroluje na abalyzatore vyfukovych plynov.Ak chcete bluzsie info,tak cez ss.
eraserko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.10.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa eraserko »

Napísal som ss
3dfxman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 23.01.2017 09:57
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa 3dfxman »

Snímač teploty vzduchu / vody?
eraserko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.10.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa eraserko »

Skúsim to vymeniť ale chystám sa na rozvody vodnú pumpu a remeň myslím si ze to môže byť aj ta vodna pumpa ale robí to len keď je auto studené diky za tip
eraserko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.10.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa eraserko »

https://youtube.com/shorts/zrI_tKP_yxo?feature=share takéto sú príznaky čím je chladnejšie tým je to horšie keď mrzne je auto studené musím pridať trochu plynu aby to nezdochlo nejak 3 sekundy a potom to už ide normalne
eraserko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.10.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa eraserko »

Ďakujem za pomoc asi to bude snimac vody pri studenom štarte uz ked sa zohreje je to vporiadku objednal som snimac teploty vody ďakujem vám za pomoc ak vymením a pôjde to ok napisem ze to pomohlo mozno tiež niekomu poradím ak sa mu to stane :)
eraserko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.10.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa eraserko »

Tak chlopy uzatvaram túto tému dnes som vycistil v octe ten snimač teploty vody samozrejme v horúcom a tadaa prvý studeny start vyriešený cize snimač teploty ale preventívne ho vymením cize závada odstránená 😉
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa avelmak »

Ako sa da vycistit snimac teploty?
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa achada »

Ved pise, ze v octe! Nevies co je ocot? :41c2:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Ocot
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa avelmak »

Achada-ty by si uz mal trosku uskromnit v buducom roku.Ja som sa len spytal ze ako sa da vycistit snimac aby mal nejaky dopad na funkciu snimaca,kde je odpor vo vnutri.Treba si pochopit danej otazke a nie len rovno provokovat.
eraserko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.10.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa eraserko »

avelmak napísal: 30.12.2021 22:59 Ako sa da vycistit snimac teploty?
Ja som mal na ňom vodný povlak ak sviňa a ocot rozpustí taky povlak preto bol problém stým štartom bol zanesený ten snimac ale kupim aj tak novy a po ocistineni som ho utrel este riadne riedidlom a tadaaa studeny zly start bol preč :) keď som to cistil samozrejme som ten steker z pinmi neponoril aby tam nevznikla oxidácia teplotu ukazovalo správne na budikoch ani žiadna kontrolka motora nic jedine co hádzalo ako sporadicku chybu kat a chuda zmes na valec 1 sporadicka a bol to len teplotny snimač takže hádam sa to niekomu zíde a nebude hned meniť skrtiacu klapku a vymena vahy vzduchu vyhodené peniaze pozeral som všetky hodnoty boli ok len ten start keď bolo auto studené bolo hrozne snimač dal zle hodnoty teploty vody a auto naprd načasovanie vstreku paliva a uz bolo vymalovane prkotina za 10e spravi takú sarapatu samozrejme zle spaľovanie prajem vám pekného Silvestra
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa a566 »

eraserko napísal: 30.12.2021 21:30 Tak chlopy uzatvaram túto tému dnes som vycistil v octe ten snimač teploty vody samozrejme v horúcom a tadaa prvý studeny start vyriešený cize snimač teploty ale preventívne ho vymením cize závada odstránená 😉
no to je pekne ale treba sa zamysliet preco to vobec vzniklo
tipujem prastara kvapalina po smrti (aj to sa ma menit). a to este len problemy narobi pretoze za nova obsahuje protikorozne a cistiace latky... stara tazko
eraserko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.10.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa eraserko »

a566 napísal: 31.12.2021 15:37
eraserko napísal: 30.12.2021 21:30 Tak chlopy uzatvaram túto tému dnes som vycistil v octe ten snimač teploty vody samozrejme v horúcom a tadaa prvý studeny start vyriešený cize snimač teploty ale preventívne ho vymením cize závada odstránená 😉
no to je pekne ale treba sa zamysliet preco to vobec vzniklo
tipujem prastara kvapalina po smrti (aj to sa ma menit). a to este len problemy narobi pretoze za nova obsahuje protikorozne a cistiace latky... stara tazko
Vodu som menil kazde dva roky nova nádobka na vodu tak tiež a chladič nový rok dozadu meneny tak nuž 15 ročne auto :) všetko má svoju zivotnost je to spotreba auto vždy malo co bolo treba olej si mením sam a to každých 8000km a nezerie ani kvapku oleja co pri tsi a tfsi aj liter na 1000km cize som rad ze o auto žije 😁 a neriešim motor ale blbé snímače
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 1.8 tfsi - zly prvý start

Príspevok od používateľa mhlavaty »

eraserko napísal: 29.12.2021 09:36 Skúsim to vymeniť ale chystám sa na rozvody vodnú pumpu a remeň myslím si ze to môže byť aj ta vodna pumpa ale robí to len keď je auto studené diky za tip
Je zbytočné sa čičíkať vecami ako vodné čerpadlo alebo kameň na snímači.Snímač treba premerať ohmmetrom za studena a za tepla.Má to stanovenú charakteristiku,to je dôležité.Čidlo buď zodpovená alebo nie,nič iné nezaujíma.Multimeter za 5 e.-postačuje,v domácnosti si vždy nájde dôvod pre existenciu.Za studena 2700 Ohm,za tepla klesá na desatinu.Ak za studena nemá,ide skúška simulácie,dostane umelých 2700 na skúšku a je po záhade.
Dosť ma prekvapuje gazda s tými výmenami oleja,ale plne mu fandím pretože evidentne pochopil ako sa dá motoru predĺžiť dobrý život a myslí na to včas kedy to dáva zmysel

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných