Audi A3 zapnute kurenie - smrad z uhlikov

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
gambl3r
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12.09.2011 23:23
Zdieľať na Facebook

Audi A3 zapnute kurenie - smrad z uhlikov

Príspevok od používateľa gambl3r »

Čauko, mam taky problem,
ked je motor studeny a zapnem kurenie, dajme tomu hned na 19+ stupnov tak z vyduchov po chvilke citit strasny smrad ako keby zo spalenych uhlikov, ked ventilaciu zapnem postupne na min, po par km na 16 a postupne pridavam teplotu tak smrad necitit

ked zapnem z domu webasto a bez motora necham auto vykurit na 20 stupnov v aute nic necitit

preco sa mi po zapnuti ventilacie a nastaveni teploty na teplo nevali z vyduchov iba studeny vzduch ale citit aj smrad z uhlikov?

ako to vyriesit?

dakujem
audi a3 8v 2013
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Si si isty ze to smrdia uhliky dake??? Akoze myslis tym uhliky co su na komutatore ventilatora???
Ale popravde, jedine co ma napada, tak to je, ze ti "odchadza" PTC clanok.
Je to elektricke, vyhrevne teleso, zial, dost casto sa odporuca. Niekde v motorovom priestore by si mal mat nan poistku, pohladaj si ju, odpoj ju a skus, ci to bude pachnut aj bez nej.
gambl3r
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12.09.2011 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gambl3r »

neviem, ale urcite je to uhlikovy smrad
robim si dost casto vodnu fajku a viem ako smrdia uhliky - je to rovnaky spaleny smrad
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nasiel som, zevraj by to mali byt poistky v motorovom priestore F11 a F12, ci je to pravda neviem, to si sam over.
Nedavno som menil poistku na Rapide (toho hotentota, co hentak vymyslel pristup k poistkam by mali uvaznit v pruzkovanom pradle), ze si pri tom clovek takmer prsty doreze na tom kryte, co je tvrdy s ostrymi hranami a nejde odtial dat dole, doslova ho je potrebne vytrhnut... V mudrej knihe je popis poistiek, ostrekovac je tam pisany na 3 poziciach, ta tretia pozicia, to treba este obratit list ak si dobre spominam. Uz som myslel, ze cerpadlo je KO.
gambl3r
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12.09.2011 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gambl3r »

nuz, najprv som skusil zapnut iba zapalovanie bez motora, ventilacia na max a aj teplota a isiel iba studeny vzduch, bez zapachu

tak som vytiahol F11 aj F12, F24 som nechal, pustil ventilaciu na max a vzduch ide bez zapachu, po chvilke sa mi dokonca zdalo ze ide aj teplejsi vzduch

teda, vytiahol som
F11
Auxiliary heater heating element 2
F12
Auxiliary heater heating element 3

a nechal som
F24
Auxiliary heater heating element 1, brake booster Plug-in hybrid drive

takze co s tym teraz dalej?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Co s tym? Bud to nechas teda bez tych poistiek, alebo vymenis ten vyhrevny PTC clanok.
gambl3r
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12.09.2011 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gambl3r »

dakujem za radu :)
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jaster-83 a 48 neregistrovaných