Audi A3 Sportback 1.6 benzín 2009

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stratenyvosvete
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.12.2015 16:33
Zdieľať na Facebook

Audi A3 Sportback 1.6 benzín 2009

Príspevok od používateľa stratenyvosvete »

Prajem príjemný nedeľný deň,

naskytla sa mi možnosť zaobstarať si vozidlo Audi A3 s benzínovou 1.6 s výkonom 75 kW. Vozidlo bolo kúpené na slovensku, aj pravidelne servisované so servisným intervalom 30 000 km. Ku dnešnému dňu ma najazdené cca 160 000 km. No a tu by bola moja otázka. Má tento model nejaké výraznejšie nedostatky na ktoré sa treba pripraviť. A rád by som sa opýtal ohľadom tohto motora, či je to ešte ten povestný spoľahlivý atmosferický motor, alebo aj on už je navrhnutý v dnešnom trende šetrenia všade kde sa len dá a treba sa pripraviť na zvýšené výdavky pri jeho servise.

Vopred ďakujem všetkým za odpovede.
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Fuuha no musi byt ten motor spolahlivy ked nagulal 160t pri tom intervale
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

to je jedno že či je to povestne dobrý motor keď ho majetný majiteľ dodrbal intervalom 30 000km... a vedieť toto o aute tak ho určite neberiem nech by malo akôkoľvek výbornú povesť.
Mne jeden pridrbaný podnikateľ núkal Toyotu s prvou výmenou oleja po 30 000km s tým že " dnešné oleje.... Toyota.... " a keď som mu povedal že Neberiem dobre že nepraskol od zlosti....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak toto niekto prizná tak je blázon a od toho auta utekať.
Ja zase naopak poznám chalana ,čo na Alfe mení Seleniu každých 5t a aj keď cez zimu nejazdí (Spider) aj tak ide na jar nový olej.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

A3,golf,leon,octavia= postavene na jednej platforme. Motor 1.6atmosfera od 74kw po77kw sa používa cez 20rokov vwgrup.Mal som ho v Leone r.v 2005.A3 celkom spolahlive auto.Akurat ten interval 30000km na ten motor sa mi zdá vysoký.Já som menil po 15000km.Nemaj obavy,ked saTi páči tak ho ber,/zaleží na cene/ a ak sa niečo pokazí tak auto je spotrebák.....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cviro a ja zase poznám pár rozumných ludí , ktorí v záruke prídu do autorizáku a zaplatia si tú výmenu oleja navyše. Bohužial nie sú to slováci ale cudzinci žijúci u nás. :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

cviro123 napísal:A ked si to tak vezmete tak vsetky auta ako nove chodia do autorizaku a na vsetkych sa menia oleje podla doporucenia vyrobcu, takze sa da povedat, ze vsetky jazdenky co pouzivate a kupujete pocas prvych rokov mali interval urceny vyrobcom ked 30 tak 30 a co som videl par napr. nemeckych alebo svajciarskych kniziek servisnych tak sa intervaly urcene vyrobcom dodrzuju.
- to už nieje pravda, stále viac majiteľov nových áut aj u nás rieši zábeh a idú na výmenu mimo servisného intervalu... a je množstvo automobiliek ktoré ostali pri 15 000km čo je pre kupcov jazdeniek dobre...
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ale je to pravda čo cviro píše. Samozrejme sa nájdu aj ľudia čo si nechajú poradiť, alebo čo to o autách čítajú. Podnikatelia, alebo tí čo menia auto každých 3-5 rokov ti na polovičný interval kašlú. Ešte stále je aj veľa ľudí čo si kúpia do mesta moderný diesel a pritom už to aj v telke omielajú, že diesel do mesta nepatrí.
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Neviem povedat ake intervaly boli zo zaciatku v mojej Audi a3 8P 1,6, ale ja som druhy majitel, mam na nej nagulane 398000 tis. , okrem udrzby som nerobil nic, takze do mojich 400 tis. to ma este hodne daleko... pardon, prevodovka bola menena byvalim majitelom... inak vykon do mesta, aj na to ma co robit, spotreba nic moc do 9l, ale spolahlivostou /aspon u mna/ mi to vsetko vynahradzuje... hlavne ak pocuvam okolie a ich problemy s novymi motormi po zopar prejdenych tisicoch... takze ja odporucam
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

No vidis, ja nie som cudzinec a obe auta servisujem poctivo, tdi 15 tkm..
Inak vacsina automobiliek ma uz teraz 30 tkm interval.
Najlepsie je, ked magori z casopisu uvedu, ze skodka ma vyhodnejsi servis ako hyundai..
No ma, samozrejme, lebo tam ma 30 tkm interval, tri litrr oleja, palivovy filter po 90 tkm, chladiaca zmes sa nemeni vobec.
Ciste psycho.
A potom, ze hyundai ma drahy servis.. No ma, samozrejme, lebo viac oleja a aj ostatne veci sa tam menia castejsi. Ono tu dlhu zaruku si z prsta nevycucas
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

Keď som kupoval Opel Vectra C s motorom 1.9 CDTi tak mal servisný interval 50 000km čo bolo aj dodržané podľa servisnej knižky .auto malo pri kúpe najazdených 112 000 km. Najazdil som ďalších 120 000 km no už s intervalom výmeny 15 000km.Auto som predal a stým motorom jazdí doteraz bezproblémov..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cviro123 napísal:A ked si to tak vezmete tak vsetky auta ako nove chodia do autorizaku a na vsetkych sa menia oleje podla doporucenia vyrobcu, takze sa da povedat, ze vsetky jazdenky co pouzivate a kupujete pocas prvych rokov mali interval urceny vyrobcom ked 30 tak 30 a co som videl par napr. nemeckych alebo svajciarskych kniziek servisnych tak sa intervaly urcene vyrobcom dodrzuju.
Syn ide na prvú výmenu oleja (C4 Picasso blueHdi) pri 25 tis.km
Logicky už sa jedna výmena urobila pri 5 tis,druhá sa urobí pri 14-15 a potom nech urobia páni od blbov "prvú" výmenu. Takže toto ide dnes,prvá výmena 25 tis.Tu iba malý dvor a obrovský bič.A kopec ľudí sa týmito idiotmi nechá ťahať za nos

Aby ale aj zadávateľ neostal bez odpovede.Škoda že nezadal kod motora,ja ak sa držím tých 75 kW,tak by to mal byť motor MPi,dvojvačkový,samostatné indukčné cievky,idiotsky vyriešené sanie a ešte hlúpejšie EGR,elektronická klapka.Lutujem ale môj názor na ten motor je že vznikol v niektorom ústave pre duševne chorých.
stratenyvosvete
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.12.2015 16:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stratenyvosvete »

Vďaka za odpovede. Vážim si ich.

Auto pôjdem pozrieť, vyskúšať a pozriem ten kód motora.

PS:
Vedeli by ste ma aj naviesť smerom ktorým sa uberať pri hľadaní spoľahlivého benzínového agregátu, najlepšie atmosferického, s výkonom 100 plus koníkov, Ročník 2008 a vyššie?
Naposledy upravil/-a stratenyvosvete v 28.08.2016 21:21, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ten ročník zruš a nájdeš. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

No atm, motor nad 100koni maju dobre japonci toyota,honda,mitsibusi a od 2010 aj korejci kia-hyundai a to 1.6 od 96 do 99 kw,alebo 2.0 103-104kw.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: speedmann a 16 neregistrovaných