Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eraserko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.10.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa eraserko »

Dobrý deň viete mi niekto poradiť ako dorobiť tempomat a MF Volantu? Čísla mám len neviem akými ich môžem nahradiť aby to fungovalo rj podvolantom - 1k0 953 549 AH krúžok pod volantom - 1k0 959 653 D ak by ste mali niekto jednotku ktorá bude pasovať tak by som poprípade aj kúpil jedna sa o audi a3 1.8tfsi bzb 2007 neviem ci je kompatibilný aj krúžok ale jednotka isto nie
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa Pilotek »

Podľa tohoto zdroja:
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... K0-953-549
by Tvoja RJ "1K0 953 549 AH" (Midline) mala podporovať tempomat (GRA, Cruise Control), ale nie MF volant (podľa nich Multi-Function Steering Wheel podporujú až RJ radu Highline).

Tempomat sa na Audinách ovláda tou dodatočnou páčkou vľavo pod volantom, nie? MF volant by nemal byť nevyhnutný.
eraserko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.10.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa eraserko »

Volant uz mam z mf len potrebujem vedieť akú rj pod volantom kupit a ci treba meniť aj krúžok ano viem ze je páčka na ľavo dole taka menšia len neviem aké čísla tam mam dat a ci to bude pasovať ci nebude treba ťahať nejaký kábel až ku rj jednotke motora
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Garantujem Ti, že tempomat absolutne NEVYUZIJES...
Je to úplne zbytočna funkcia v dnešnej dobe.
Iba pre kamióny a autobusy to má zmysel.
Aby si nebol sklamaný.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo - nedopatrením (nevedel som o ňom) som kúpil auto s tempomatom. Práve tempomat rozhodol, že po "vyjazdení" nešlo do šrotu, ale do servisu a aj keď oprava je drahšia ako je cena tých aut na trhu aj tak som sa na to dal. Z 50km trasu do roboty idem 45km na tempomate , 55km/h po dedinách aj medzi nimi a "kochám sa" :4012: Som ochotný platiť viac za servis aj palivo práve kvoli tempomatu. Ak mám sadnúť do auta kde sice funguje klíma, ale nemá tempomat, tak si radšej otvorím okienko a zmačknem gombík na svojich 55. :o :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa autolaik »

Uz ani to forum nie je co byvalo,svet naruby... oco propagujuci volant,motor,3 pedale a kvaltpaku si pochvaluje tempomat.... nova doba,host vyhazuje vrchniho...nova doba! :d :D
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik : ano spanštel som a zlenivel. nalistuj si dozadu kto tu pred xy rokmi tvrdil ako bude lietať stovkou po dedine. Prišla doba keď si poviem - ale načo? Prečo by som mal ísť do roboty rýchlejšie ako tých 55? počúvať ufrflanú a uplakanú predchádzajúcu smenu ako sa im to kazilo? to viem aj bez toho aby som ich počúval. Videl si že mám doma aj 3 pedále , volant a šaltpaku - ale to je viac pre radosť a nedelné sa kochanie, ako pre rannú cestu do roboty, keď ešte napoly spím.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco vidis,ide to vekom ... mozno raz zistis,ale to uz asi nie lebo ceny raketovo vyrastli ze kupit raz za 10-15 rokov nove alebo velmi zanovne auto je lepsi napad ako 500 eurove 3x do roka a riesit dookolo nieco na nom. Manzelka ak by miesto toho francuza co stal aj s opravami vyse 5000e dostala rok dozadu novu daciu za 6000 tak by na nej jazdila az do dochodku.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa oco13 »

Nedojazdila, neviem ako iné ženy, ale moja má tak špecialne požiadavky na auto že sa blbo hladá - vnútorná ergonomia auta jej sedí na velmi málo modeloch, kvoli fyzickej stavbe tela.
Ak k tomu prirátaš sem tam nejakú srnku alebo podobnú pani za volantom tak TCO je dosť problém a doháňa sa to inými vozmi v rodine.
Zatial francúzi a taliani vychádzajú lepšie ako nemci - len ja si musím lepšie pozrieť od koho kupujem.
Edit a doplním - že skôr vycálujem každý rok 500 ako raz za 10 rokov 5tisíc - jednoducho nikdy neostanú na kope, lebo treba milion vecí - "už aj" Aj japonec je na splátky , lebo inak by proste nebol. Len japonec a autá sú na celkom opačných koncoch hodnotového rebríčka. Preto nie je Dačka na lízing.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco-mb-ke
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.04.2022 22:18
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa laco-mb-ke »

Tempomat s manualom je na zamyslenie ci je treba. Aktivny tempomat, automat, silnejsi motor potom pride na rad pohodicka na dialnici vsetko je mimo okrem ukazovaka lavej ruky aj ten spi :)
koumi
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa koumi »

lubos zimovcak napísal: 24.05.2022 08:26 Garantujem Ti, že tempomat absolutne NEVYUZIJES...
Je to úplne zbytočna funkcia v dnešnej dobe.
Iba pre kamióny a autobusy to má zmysel.
Aby si nebol sklamaný.
:3dcline: si zabil, tempomat nevyužije len polovodič, ktorý s ním a jeho funkciami nevie narábať (set,res,+,-) a o adaptívnom sa už ani nemusíme baviť, hoc aj na manuálnej prevodovke, ale raz už som ti to tuším písal
eraserko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.10.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa eraserko »

Chlopy tempomat využijem nakoľko cestujem 1300km do belgicka ja som tu teraz neprišiel riešiť ci to potrebujem alebo nie ja nejazdim 50km do prace z autom spokojný ale bez tempomatu na diaľnici po pár jazdách vas to prestane baviť ja som chcel len zistiť ci treba ťahať kábel do motorového priestoru až od podvolantovky poprípade ci neviete aký kód rj pod volantom treba a nie tu riešiť to je zbytočné a podobne somariny mam to auto už 6 rokov a nemôžem na to auto povedať pol krivého slova takže keď neviete poradiť tak nekecajte omáčky
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa smarik »

Daj tam vsetko co mas. Skus nakodovat. Ak to zoberie kod tak to mas hotove
eraserko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.10.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa eraserko »

Vieš co cakam na rj jednotu pod volantom aby išlo mf aj tempomat len mam dilemu aké packy tam mrsknúť alebo to je jedno aj keď tam pôjdu z naftaka a samozrejme spodný kryt z hlbsim výrezom samozrejme pre tempomat ale nakoľko mám AH podvolantovku tak by som nemal ťahať žiadny kabel uz by tam mal byt no musím ešte zistiť aké kódy sa tam budu dávať povoliť mf a tempomat vo výbave je ok ale kódy musím zistiť
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8p tfsi - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

koumi napísal: 25.05.2022 09:08
lubos zimovcak napísal: 24.05.2022 08:26 Garantujem Ti, že tempomat absolutne NEVYUZIJES...
Je to úplne zbytočna funkcia v dnešnej dobe.
Iba pre kamióny a autobusy to má zmysel.
Aby si nebol sklamaný.
:3dcline: si zabil, tempomat nevyužije len polovodič, ktorý s ním a jeho funkciami nevie narábať (set,res,+,-) a o adaptívnom sa už ani nemusíme baviť, hoc aj na manuálnej prevodovke, ale raz už som ti to tuším písal
Porovnávať obyčajný, primitívny tempomat s adaptívnym, ktoré tiež sú rôznych úrovní, je ,eee, smiešne.
Tempomat je dobrý do premávky, kde idú všetci + - rovnakou rýchlosťou.

Do premávky, hlavne cez Nemecko, kde sú aj tri prúdy áut, bude zo začiatku vytešeny, potom ho prestane používať..., alebo bude zapínať tempomat každých pár minút

A ideálne je tempomat používať, keď je človek unavený, nad 03-06:00 ráno , kedy sa dobre zaspáva.. :42f8: .

Mám tempomaty vyše 20 rokov, už nie je na to premávka.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných