Ate pasta na brzdy

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vincenzo1
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20.07.2010 17:03
Zdieľať na Facebook

Ate pasta na brzdy

Príspevok od používateľa vincenzo1 »

chlapi aky je prosim vas rozdiel v tychto dvoch pastach?

Obrázok

zhanam daco na premazanie brzd pri vymene platniciek...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Brzdy asi mazať nebudeš,vyjadri sa jasnejšie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vždy mi stoja vlasy dupkom z týchto otázok na dve slabiky.
Strmeň brzdy...ak môžem doporučiť ...valček (piestik) čistá brzdovka a nič iné a nič viac.Mazivo jedine na mechanizmus ručnej brzdy ak je integrovaná do strmeňa,ale aj tam iba na časti prechodu mechanizmu z valčeka von,to sú tie páčkové mechanizmy z otáčavým pohybom..Mazivo a brzdovka do jedného priestoru nepatria.Samozrejme je rozumné mazať aj nerezové pliešky pod platničky.Ale tam kde nie sú žiadne,a platnička pôsobí priamo na konzolu,tak tam nedávam nikdy mazivo ale resistin.Ak tam ide mazivo,tak to zakoroduje,z resistinom nie
Aj vnútorná plocha nových a očistených kotúčov ide na dosadaciu plochu nábojov z resistinom v jemnej vrstve.Aj po rokoch je to OK
Na každú skrutku čo pretŕča za maticou,- vždy resitin.Aj po rokoch sa budú rozoberať pekne bez vybraných slov.Na navádzač kolesa na náboj - vždy resitin.Nebude treba kladivom zrážať koleso dole.
(len keby sa ľudom resp.mechanikom chcelo tak,ako nechce),inak by sa veci rozoberali po rokoch
vincenzo1
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20.07.2010 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vincenzo1 »

ospravedlnujem sa za nejasne zadanie, ale tym mazanim som myslel stycne plochy v strnemi kde chodia platnicky a vodiace koliky plavajuceho mechanizmu :-\

cviro123: tie vnutorne diely, ak som dobre pochopil su napr tesnenia a prachovna tam sa da pouzit aj brzovka na namazanie nech to lepsie sadne nie?
olej isto nie ten by asi degradoval brzdovku v systeme a po case poskodil aj tesnenie nove, lebo olej je na ropnej baze a s gumou sa nekamarati, teda ak sa nemylim.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

ja som problém zaoxidovaných doštičiek vo vodiacich drážkach , riešil jemnym obrusením z nosa doštičky po každej strane cca 0,5 mm bude tam uloženie z volou a doštička nezaoxiduje a bude stale funkčná...
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

nebolo by od veci urobiť tu hoci aj za nejaký symbolický poplatok časť venovanú základnej údržbe... napr. tu brzdy... obrázky so základnou terminologiou, čo mažeme čo nemažeme, čím mažeme, čo kedy mením nemením... typické chyby brzd... tipy triky...
Jedni vodiace pliešky mažú,iní tvrdia nemazať prilepí sa bordel, jedni ich menia, iní nemenia,niekto maže medenou, iní grafitovou a iní silikonovou... niekto strieka mazivo pod prachovku piestika....
vincenzo1
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20.07.2010 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vincenzo1 »

cviro123: vobec po tebe nekricim, boze chran, to by som si nedovolil :300f:

mhlavaty: ten resistin pouzit len na konzolu, alebo aj plochy platnicky ktore sa hybu na nej natriet alebo to netreba?
ta pasta ate plastilube, je ju mozne pouzit na vodiace koliky aspon, ked uz na konzolu nedoporucujete?

hjundai: ano presne ako pises, som trochu pozeral na nete a je tam toho strasne vela na citanie, ale nazory su fakt rozne, co sa tyka toho mazania a nemazania a vela krat je tam dost takych veci, kde clovek viac pokazi ako polepsi a preto by bolo fakt dobre aby niekto kompetentny sa k tomu vyjadril.ale v konecnom dosledku si podla mna aj tak spravi kazdy ako chce :-\

//edit

asi dost dobry prilkad, preco fakt nemazat tu konzolu v ktorej jazdia platnicky...

http://www.bimmerfest.com/forums/attach ... 1206680246
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: homelessdrop a 9 neregistrovaných