Astra G 1.6 16V - nejde ventilator klimatizacie ani motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rybar94
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.08.2016 19:19
Zdieľať na Facebook

Astra G 1.6 16V - nejde ventilator klimatizacie ani motora

Príspevok od používateľa rybar94 »

Zdravím vás,

mám problém so systémom chladenia... konkrétne, že sa mi netočí ani jeden ventilátor v motorovom priestore... najprv som riešil klimatizáciu, ktorú mi asi 15 sekúnd po zapnutí vypne... zistil som, že ju vypína preto, že sa nezačne točiť ventilátor klimatizácie... skúsil som vytiahnuť snímač teploty vody čo je na termostate a obidva ventilátory sa hneď začali točiť... tým pádom som vylúčil to, že sú práve ventilátory chybné...

Po napojení auta na diagnostiku som našiel dve chyby

pushing blower motor - malfunction
external series resistor - circuit open

Ventilátor som teda vytiahol von, chyby som premazal a znova skúsil naskenovať... Neobjavila sa žiadna z týchto chýb... Mám teda podozrenie, že môže isť práve o ten odpor, ktorý je na kabeláži ventilátora. Ďalej som zistil, že RJ, ktorá riadi funkciu ventilátorov je na zlom mieste a dosť často je poškodená vodou a koróziou... myslíte, že ak by táto jednotka bola príčinou tak by sa ventilátory spustili po vytiahnutí snímaču vody? Prosím vás o rady... už 3 dni sa stým trápim a neviem prísť na to čo to môže spôsobovať
solex
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 18.08.2009 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa solex »

mal som podobny problem na inom aute.riadiaca jednotka chladenia tiez na zlom mieste a korodovala.jedno leto pomohlo precistenie sprejom na kontakty ale druhe leto nepomohlo ani to.vyriesene tak,ze som dal domontovat termospinac do chladica a ten spina ventilator ked je treba.klimatizacia sa tymto celkom zrušila.
rybar94
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.08.2016 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rybar94 »

zohnal som si druhu saharu... uvidime ked dojde čo to spravi... a k tej jednotke som sa nemohol dostať kedže treba zhodiť naraznik a šroby čo ho držia su strhnute... jedine by som ich mohol odvrtať ale potom neviem ake by som tam dal či take mam
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných