Aspoň niekto premýšla racionálne

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Aspoň niekto premýšla racionálne

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Snáď to ani netreba komentovať,ľudia sami nevedia čo vlastne v autách majú,a keď na to prídu je to v spojitosti s problémom
http://www.autoforum.cz/zajimavosti/pro ... ji-rumuni/
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

moj tata ked kupoval nedavno punto, tak sme dufali ze sa podobnym veciam max vyhneme, radio, klima staci, rezerva sa doplacala ale musi byt :41c2: , comu sa vyhnut neda je palubny PC, na vyber bohuzial ziadna zrozumitelna rec.... :4090:, prvy problem zacalo mu pisat nieco possible... a viac nestihol, nez to zmizlo lol , volal mi ze nieco pise ze treba mi to pozret, ze aby nebol pruser, potom ze uz netreba, ze stlacal barzco a vie to zmazat, ukazalo sa ze ide o hlasku "possible ice on road" :40bd: :40bd: :40bd: , ale tak po skoro 50 rokoch za volantom by si vystacil zo zmyslami ze ahaaaa zima je, davaj majzla frajer lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lukami
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.10.2017 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukami »

na nieco ta jednoduchost je aj dobra, nie kazdy vie jazyk a potom vznikaju taketo vtipne situacie, no pokial to nebolo nic horsie, tak sa ta hanba aj da prezit :)
pidizvi
Príspevky: 3412
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

no neviem, pozeram do cennika dacie a vidim tam kopec moznych zbytocnosti. Takze dost prazdne slova v tom clanku.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Keby musím vybrať nové auto tak Dacia by bola medzi prvými. Čo v aute nieje, to sa nepokazí a čím je jednoduchšie tým väčšia šanca že si to opravím doma sám. Preto dávam dokopy starú felíciu aj keď priateľka len krúti hlavou lebo pre ňu je to starý šrot. A tak sa nato pozerá aj väčšina populácie ale mne je jedno. Nikoho natom jazdiť nenútim a technologický pokrok mi je ukradnutý. Dacia pre mňa palec hore :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Uvažujem podobne ako cviro,ak niekto chce prosím,doplatí si a bude mať.Ale keď syn kupoval nové auto som sa presvedčil že to čo dnes ide je ďaleko za hranicou korektnosti.Nakoľko bývajú skutočne úmorné letá,je klimatizácia nutnosť.Ale preto že musí byť,musím zároveň v jednom pakete kúpiť všetky sra..ky ktoré nechcem.A tie oblbovacie kecy predajcov,to sa nedalo počúvať.Tú máte panoramatickú strechu...(okno od stieračov do pol strechy,idioti) ale tú si strčte niekam !!! jednoducho hovadina na hovadinu.Tu pípne,tam pípne,gazda prv než vyrazí najprv desať minút rieši čo teraz píše,prečo teraz pípol....ďakujem ale nikdy v živote.Čo potrebujem je sadnúť otočiť kľúč a ísť,a nie špekulovať a čumieť do telky v strede.Čím prv si vybaviť povinnosť a čím prv bachnúť dverami,bez špekulácie či to pre zmenu môžem urobiť.Ak ľudia toľko všakovakých asistentov potrebujú asi je pánom situácie asistent a nie vodič,národ hlúpne a príde čas keď si nebudú vedieť utrieť zadok bez asistenta,duplom ak vypnú sieť a internet
Dnes sa čaká na nové auto lebo ešte nie je zrejme vyrobené,prečo si nemôžem dať vlastnú požiadavku čo áno a čo nie.Klíma nech je,a okná hoci aj švihadlové,klúč obyčajný do dverí aj na štart,ručná pekne do ruky.Čo iné ešte treba ?Nech čert bere..stierače v elektrike
andisor
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.01.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andisor »

dacie su co sa tyka tohto celkom fajn, ja som ju sice nemal ale par krat som ju soferoval a nie je to zlozite a tiez to tak mam rad. malo by to tak byt vsade, ze kto chce si dokupi a kto nie tak nie, pre niektorych je to aj tak zbytocne a vacsina ani za 5 rokov nepride na to, co vsetko im tie gombiky robia a preco hento pipa vtedy a preco vtedy
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lukami napísal:na nieco ta jednoduchost je aj dobra, nie kazdy vie jazyk a potom vznikaju taketo vtipne situacie, no pokial to nebolo nic horsie, tak sa ta hanba aj da prezit :)
hamba ?? :41c2: koho hamba ?? oni tu chcu predavat auta, tak nech ich naucia vypravat po zakaznicky z fabriky, alebo nech tahaju do certa, hamba je ked si musi clovek s 50 rocnou praxou sofera kupit povinne debilinu asistent radenia, asistent vyfucanej gumy ale rezervu bez ktorej sofer starej skoly nepojde dalej jak kilometer do teska si musi dokupit, co sme sa uz osprosteli uplne ???

ty saso pocmarany sa nehambis ze nevies rusky ? lebo moj tata vie, lebo musel, lebo zil v tej dobe a ked sa doba zmenila, uz bol na takom fleku a v takom veku, ked mohol s kludom hodit bobek sa ucit novu hatlaninu, treba uvazovat trocha v suvislostiach, co je komu hamba a druhemu neni, si spomen, ked budes rano vstavat a mat zarobene a nejaky zabec sa ti bude chechtat ze nevies nejaku ultra cool novinku ovladat :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berzerkertt »

Nj ale ten vyskum v clanku bol robeny na Britoch a ti su sprosti ako kybel gitu :o
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi to bude dôvod prečo sa tam aj slováci trepú za prácou a majú reč ktorou hovorí celá zemegula
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan ono je to trocha inak - nielen briti, ale aj kopa iných západných občanov sa cítia "nadludia" ako volakedy nemci v 1936tom a tým pádom nie sú ochotní vykonávať bežné profesie.Ako národ sú zrejme naozaj hlúpi , lebo robiť bagristu na JCB sa tu naučí aj žiak osobitnej školy. Za kanálaom ho miestni pomaly vyvážia zlatom. Maníka ktorý ovládal tých stavebných strojov viac mali skoro za profesora. :40bd: :40bd:
No a reč je pozostatok ešte z kolonialnej ery , keď svojich vezňov vyvážali do ameriky. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Factor napísal:Keby musím vybrať nové auto tak Dacia by bola medzi prvými. Čo v aute nieje, to sa nepokazí a čím je jednoduchšie tým väčšia šanca že si to opravím doma sám. Preto dávam dokopy starú felíciu aj keď priateľka len krúti hlavou lebo pre ňu je to starý šrot. A tak sa nato pozerá aj väčšina populácie ale mne je jedno. Nikoho natom jazdiť nenútim a technologický pokrok mi je ukradnutý. Dacia pre mňa palec hore :2f93:
Ty asi chodis so sestrou mojej zeny... :40bd: Presne nsom dneska mal to iste.. “preco si isiel na Felicii a nie na Forde”?! Reku: “lebo ma to auto bavi”.. Ostala kukat jak bager na tvrdu hlinu.. :d :D Su veci ktore nevysvetlis :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cviro , ale pruser je , že nikto nie je ochotný vyrobiť auto čo sa nenačíta. Čiže holé bosé , 8 ventilové , s karburátorom a rozdelovačom. A veru by si ho staršia generácia rada kúpila. :40bd: lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cviro - dejiny sa opakujú a ja dúfam že moje vnúčence sa dožijú nielen revolúcie v politike ale aj revolúcie v technoôogiach . Teda návratu ku koreňom a poctivému kováčskemu remeslu. Celkom by stačilo aby vírus zožral všetky sprosté počítače , čo nám len kradnú čas. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

bandit97 - nikdy nevieš, možno budeme švagrovia :40bd:
Oco - tie počítače, čo nám žerú čas stačí vypnúť a hneď bude mať deň 24 hodín :-) odkedy nechodím na Fejsbúk tak stíham a ešte si aj oddýchnem :4090:
Čo sa týka tej nabitosti áut: jasné že výrobcovi sa oplatí optimalizovať výrobu tým, že nabije všetky autá a nemusí riešiť každý softvér zvlášť. Ale oni to vyrábajú lebo to proste ľudia chcú. Sú totálne zmagorení. Má to sused, kolega - musím aj ja lebo trend určuje... možno keby si každý prečítal aké problémy hrozia z toľkej technológie tak by pochopili. Ale to už chceme veľa keď má dnes väčšina problém aj zamyslieť sa.
Každopádne nevidím to čierne pretože keď sa to vystupňuje, rozdelí to ľudí na 3 skupiny:
1) trendy užívateľov ktorí sa bez technológie nepohnú a tam stačí aby vypadol prúd
2) šikovných ľudí čo ten výpadok vedia opraviť (nebavím sa len o prachsprostom výpadku elektriky ale či už to je sieť, oprava zložitých aut atď). Táto skupinka natom zarobí pretože sa zdokonaľuje a číta s porozumením
3) ľudí ktorým to je jedno pretože hi-tech výdobytky "pozitívne neobmedzujú" ich životy a zariadia sa inak
Ja navrhujem nenechať sa strhnúť prúdom ale nezaspať :300f:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, fzubaty, Jay-t, tatkotom a 63 neregistrovaných