Antikorózne prípravky

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

branislavkorfanta950
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.05.2021 21:58
Zdieľať na Facebook

Antikorózne prípravky

Príspevok od používateľa branislavkorfanta950 »

Zdravím všetkých, spolu s kolegami robíme výskum v oblasti inovatívnych čistiacich prostriedkov a autokozmetiky s novou antikoróznou technológiou, avšak budeme potrebovať aj Vašu pomoc. Budeme Vám vďační, ak nám vyplníte tento krátky dotazník (treba na to max. minútu). Aj vy sa takto môžete podieľať na vývoji účinných prostriedkov, ktoré raz môžu ochraňovať i Vaše auto.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpRlk3BbUusEAyPqF8gPoy5UEh9THw2GgSb67o3YuvEneL_w/viewform?usp=sf_link

Ďakujeme pekne )

*tento príspevok neslúži ako reklama ani ako propagácia, je výlučne určený na výskumné účely. Ďakujeme
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trocha pomiešané hrušky s jablkami. O ochranu laku záujem nemám absolutne, ale o prípravky zastavujúce postup korozie to ano a velký. Lenže v tejto oblasti asi nič nové neponúknete. lol
Edit - bratia z číny sa snažia viac - už sú v ponuke lasery na odstránenie korozie.

Sem smerujte svoj výskum :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco :
mhlavaty: "Môj spôsob je v princípe iný a tieto procedúry ako bezvadné očistenie od hrdze nežiada,je možné chrániť aj obnažený kov úplne bez náteru v prípadoch kedy proste náter ani nie je možný,resp sa nerobí.To je kopec dielov ako čapy riadenia atd ktoré sa predávajú bez ochranného náteru,časti dielov napr pod palubnými doskami tiež ani prémiovky nefarbia atd je toho viac kde treba chrániť holý kov,ozubené kolieska rôznych náhonov a pod. Garantuje sa ochrana v solnej lázni v ráde tisícov hodín"


spi-kova-antikorozna-ochrana-podvozka-a ... 65452.html
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Som chcel poukázať na to že v dotazníku sa mieša antikorozna ochrana a ochrana laku. To je ako pomiešať onkologiu s plastickými operáciami.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
branislavkorfanta950
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.05.2021 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa branislavkorfanta950 »

Sme zástancom hesla "Prevencia je najlepší liek" aj čo sa týka korózie. Bratia z Číny sa môžu snažiť koľko chcú, ak hrdze nebude :)

Sme Slováci a aj napriek slovenskému zvyku ofrflať všetko nové a odvážne sa snažíme slovenským vodičom ponúknuť niečo, čo by im v boji proti korózii pomohlo. Preto ďakujeme za každú formu podporu ktorú dostaneme aj prostredníctvom odpovedí v našom dotazníku :)

Snažíme sa vyvíjať prípravky na ochranu aj proti postupu korózie. Možno nakoniec budú jablká aj hrušky ;)
branislavkorfanta950
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.05.2021 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa branislavkorfanta950 »

oco13 napísal:Som chcel poukázať na to že v dotazníku sa mieša antikorozna ochrana a ochrana laku. To je ako pomiešať onkologiu s plastickými operáciami.
Vyvíjame prípravky, ktoré majú potenciál ochraňovať lak alebo/a zároveň poskytovať antikoróznu ochranu. Ak niekto potrebuje vyoperovať nádor a zároveň zmenšiť nos, prečo to neurobiť ak sa to dá naraz? :)
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco a ja zas mimo temy som Ti dal odpoved na poziadavku zastavenie korozie :)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čítal som tú Milanovu tému a asi ako sedliak som na ňu nedorástol- nepochopil som. Rezistin používam dlhé roky. Funguje - podla toho kam sa dostane. Funguje ak sa ošetrí nové auto. lenže ak dostaneš domov 25r a chceš aby ešte tolko vydržalo, tak treba niečo fakt účinné.
pre zadávatela
Vyvíjame prípravky, ktoré majú potenciál ochraňovať lak alebo/a zároveň poskytovať antikoróznu ochranu.
Tak mi prezraď ako chceš dosiahnuť aby jeden prípravok ochránil lak a zároveň aj výfuk?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

A co to bol za pripravok z tej temy? Ardrox? Boeshield?
Ci som vedla jak ta jedla?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Noxudol, Rezistin Ml a Rezistin Car
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Nie nie, ja myslim ten tajny letecky z ameriky
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To ostalo utajené - teda pre bežných smrtelníkov. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

To je skoda, busines z toho uz asi nebude
branislavkorfanta950
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.05.2021 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa branislavkorfanta950 »

[/quote]
Tak mi prezraď ako chceš dosiahnuť aby jeden prípravok ochránil lak a zároveň aj výfuk?[/quote]

Na akej úrovni sú Vaše poznatky o nanočasticiach, koloidných nosičoch, mikroemulziách a fyzikálno-chemických javoch s nimi spätými? Aby som zbytočne nestrácal čas :)

Samozrejme, teória a prax sú dve odlišné veci. Preto nám neostáva nič iné, len naše prípravky testovať.

Pointou dotazníku bolo priblížiť nám najčastejšie problémy s vonkajšou údržbou automobilov u nás na Slovensku, aby sme vedeli na čo sa zamerať a s akými komplexnými problémami sa musíme popasovať. V dotazníku nič negarantujeme.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

rovnako som názoru, že to neviem...nešťastne formulované? alebo nepochopené?
autokozmetika=ochrana laku
antikorózna ochrana =ochrana kovu
teraz otázky, navoskujem si hrdzavé auto a čo sa stane,prestane mi hrdzavieť?
keby aj áno, na koľko, mesiac ,dva tri?asi by záviselo od podmienok.
keď mám na aute tzv. kvetinky pomôže to? asi nie,keďže sa to nedostane na kov, teda do kontaktu s kovom.
otázka znie ,teda načo? načo by som pre boha dával autokozmetiku na hrdzavý plech?resp. použijem autokozmetiku na lak kde nemám koróziu s antikoróznou ochranou ktorá chráni čo... lak pred koróziou keďže sa na kov nedostane?
chýba mi v tom troška logika,princíp fungovania,bez toho aby človek vedel ako ten prípravok funguje, pôsobí to bude ako LGBT pochod,veľa kriku zbyočne a aj tak nikto nevie prečo.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní