Americký psychiater odkazuje-asistenčné systémy nás ohrozujú

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Americký psychiater odkazuje-asistenčné systémy nás ohrozujú

Príspevok od používateľa gnagy »

[img]https://ipravda.sk/res/2016/11/13/thumb ... ndard1.jpg [/img]
Asistenčné systémy za nás riešia množstvo úloh, ktoré by sme inak museli za volantom vyhodnocovať a uskutočňovať sami. To znižuje našu pozornosť a ostražitosť.

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/5 ... sychiater/

Toto ja tvrdím už dávno. Človek si tak zvykne na týchto "dobrých" pomocníkov, že raz bude musieť presadnúť do iného auta, ktoré žiadne takéto systémy nemá a problém bude už len cúvnuť na cestu. A ďalej - v zrkadle mu nebude svietiť, že má niekoho v mŕtvom uhle, tak veselo sa preradí, lenže tam bolo skryté auto - ďaľšia nehoda. Takíto vodiči budú spôsobovať množstvo nehôd, lebo si zvykli, že opatrnosť za nich rieši elektronický pomocník a z nich sa stal postupne neopatrný šofér. Každá minca má dve strany. Aký je Váš názor?
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď som to už dávno napsal ja tak som bol starý somár. Auto má mať 4 kolesá,volant a šaltr páku - basta.finito. A autoškola by sa mala robiť na prevodovke bez synchronov. Aby medziplyn nebol hrdina z Asterxa.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

je potreba doskolit nove generacie soferistov natolko, aby komplet osprosteli v 3D a nasledne im zobrat uplne volant, odstranit omylneho nedokonaleho poloopiciaka a radsej zverime zivoty kope drotu a ineho srotu :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Do podrobností ísť nemá zmysel,ale jeden ma takmer pripravil o život.Aj pokojný človek si pomaly zvykne na zadané hranice schopností svojho auta až do okamihu,keď sa stretne okolností viacero a žiadny asistenčný systém zo šlamastiky nepomôže.Takto nám vyrastá celá generácia skleníkových vodičov ktorým nikto nikdy nevysvetlil zradnosť fyzikálnych zákonov ak im nerozumiete a nemáte k nim úplný rešpekt.
Nikdy nikto si nedal námahu po smrtelných a fatálnych nehodách kde niet žiadnej logiky prečo sa vôbec stalo to čo sa stalo.V správe sa dozvieme že - z nepochopiteľných príčin,bla bla nesmierne skúsený dlhoročný vodič.Nech je ako chce,ľudia sú nepoučiteľný a mrtvemu môžeme iba do jeho nového bývania odkazovať že nepočúval varovania.Nikdy neprestane platiť zdanlivo hlúpe heslo vojakov "ťažko na cvičišti - ľahko na bojišti !
Treba si zvyknúť,a verím že múdrejšia časť vodičov si plne uvedomuje že opraty vlastnej bezpečnosti v rukách nedrží on,ale ich má v ruke každý naokolo.A tomu podriadi vlastné správanie,ostražitosť atd.Ako keď vôjde do voliéry a vie dobre,že sa nesmie otáčať chrbtom.Cesta nie je nič iné než obrovská voliéra
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

no toto sa uz nikdy nevrati, nakolko tieto systemy su nesmierne prepracovane uz v inych a dolezitejsich oblastiach /letecky priemysel, robotizacia, medicinska technika a pod.../ a v automobilovom priemysle je to len strasidelne marketingom predrazeny produt...napr.kamerovy system dopredu a dozadu je hadam 20x predrazenejsi, ako je jeho hodnota v tom aute, mierne menej pre prepojenie s riadiacou jednotkou je adapt.tempomat, vsetky senzory na aute su halierove zalezitosti, len automobilky to podavaju ako zazrak v doplnkovej vybave a hlavne poniektore velmi zname automobilky...palubak musi samozrejme ukazovat o 1-2 litre mensiu spotrebu a mnohi to deklaruju este aj na tomto fore /pricom v F1 maju merak na mililitre paliva/...o tomto by sa dalo pisat do aleluja, ved vsetky tie paradoxne nehody v USA vyplyvaju z toho, co tu hovorite predomnou - automat, tempomat, adapt.tempomat,autonomne auta - uz pre vacsinu dnesnych "nevodicov" vychadzajucich z autoskoly su to absolutne technicky nepochopitelne kozmicke pojmy a odtial je len krocik k tomu, ze niekto brnkne do packy, kde je predvolena rychlost a auto skoci dopredu, alebo dozadu ako tiger...a medzi nami, kde je autoskola, kde neprejdete???, za tie peniaze?? ved hned mate negativnu reklamu a ziaci idu tam, kde prejdu aj bez akychkolvek vedomosti a zrucnosti !!!!...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme že sa nevráti,pre výrobcu je to dar z nebies do aut dávať tony elektroniky za pár drobných a zárábať na tom priamo rozprávkovo.A to je iba prvé kolo,druhé kolo krásnych príjmov príde ak sa tie kraviny po..kafrajú,servis to na prvý nástrel nikdy neodhalí,a to všetko prináša viac peňazí než je zo samotného predaja auta.Nie je žiadna náhoda tie niekoľko tisícové zľavy pri predajoch,ten zisk keby nebol z predaja žiadny,aj tak sú vysoko zárobkový.Automobilka dostane pokuty desiatky miliard éčok,a nepoloží ju to,o čom sa bavíme vôbec.u ľudskej hlúposti to začína a u nej aj končí.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ludia si velmi zvykli,že na VP má nárok každý kto vie čítať a písať. Pokial sa toto nezmení, tak elektronickí asistenti potrební budú. :4012:
Prestaňme už hladať problémy a poruchy v neživých strojoch a otvorme oči, za každou poruchou,za každým zlyhaním čohokolvek na zemi je treba vidieť konkretneho človeka. lol :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Ludia si velmi zvykli,že na VP má nárok každý kto vie čítať a písať.

Ani to neplatí
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milý Makrela presvedč ma, že aktualne testy na VP skupiny B nespraví žiak 4 ročníka ZŠ. lol Mám známu detskú psychologičku , ktorá testy z autoškoly používa na rozvoj kreatívneho myslenia detí na 1. stupni zš.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Bohužiaľ, VP dostávajú aj OTO-via, ktorí čítať a písať nevedia a bohužiaľ, nevedia ani jazdiť! :3c90:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Jeden OTO Pa3k Kolompar mal pätnásť rokov, ZDŠ skončil v tretej triede, ja som mal deväť, vedel som čítať, písať a veľkú nasobilku, on sa vtedy ešte nevedel ani podpísať, stretol som ho po rokoch na pošte, podpísal niečo tromi krížikmi, poštárke nadával nech mu to prečíta, a vonku sadol do BMW 530, rovno za volant. Mam dve možnosti : prvá jazdí bez vodičàku,
druhá možnosť alebo mu tie otázky na vodičàk niekto tiež prečítal.
:40bd:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

naco by mu cital, ked mu mohol pisat, zbytocna strata casu
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

makrela napísal:Ludia si velmi zvykli,že na VP má nárok každý kto vie čítať a písať.

Ani to neplatí
. veru, staci ked zaplatia kurz.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ja by som chcel vediet co sa hormonalne odohrava v mozgu sofera?Ja by som to porovnal k drogovej zavislosti.Vacsina z nas soferuje rad a a ked sa mu stane,ze niekto ohrozi Vasu pohodu za volantom tak clovek reaguje neadekvatne,bez triezveho uvazovania.Preto vznikaju rozne nepochopitelne nehody,predbiehanie a bitky..A to sa mi zda divne.Zaujmave,ze s takymto niecim som sa pri jazde na bicykli nikdy nestretol a tiez sa ludia na bicykloch obiehaju a niekedy nechtiac ohrozuju.Druha kategoria su vecne uponahlany a vystresovany sofery,ktory si neuvedomuju co sa vlastne deje,ze sedia za volantom a treba vnimat cestu a nerozmyslat nad dalsim kseftom.Myslim,ze najme mlady sofery precenuju svoje zmysli,neuvedumuju si,ze staci okamzik a moze byt tragedia.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

S predmetom témy, treba oboznamiť vysokovzdelaných s.o.m.a.r.o.v
v europskom parlamente ,ktorí nasilu pretláčaju tieto nezmysly do vyroby aut, či to zakaznik chce alebo nie...
Ja som za možnosť výberu , a písal som to už viac x , aby si zakaznik ked kupuje nové auto, ¨
mal možnosť vybrať medzi super-moderným autom zo všetkými poslednými výkrikmi technologie
POKIAĽ SI TAKE AUTO ŽELÁ ,
a taktiež aby si zákaznik mohol zakupiť aj nové ultra-jednoduche auto bez týchto výkrikov technologie POKIAĽ SI TAKETO AUTO ŽELÁ

Nie žeby niekto povedal : používanie TOHOTO je od teraz POVINNÉ a bude sa montovať do každého auta bez výnimky

To je obmedzovanie slobody výberu jednotlivca.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: makrela a 63 neregistrovaných