Altea - automaticke zakmnutie auta po rozjazde

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Peckos
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.06.2010 11:33
Zdieľať na Facebook

Altea - automaticke zakmnutie auta po rozjazde

Príspevok od používateľa Peckos »

Ahojte.

Kupil som Alteu XL a nefunguje mi automaticke uzamknutie auta pri rozbehnuti ....Viete mi niekto poradit ako sa da tato funkcia aktivovat?

Dik
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

v manuali to mas presne popisane..ak ho nemas, skoc do seatu, za 5 eur Ti to urobi hociktory predajca..lebo je to nejako nadstavovane stlacanim ovladania a zapnutim klucika a podobne veci..kedysi som to na opli robil, ale to je uz davno, myslim, ze system je podobny..za predpokladu, ze nie je baterka v keli, alebo ze to funguje, respektive ze to tuto funkciu podporuje..lebo nie vsetky ju maju v ponuke..myslim aj realne..
steve022
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 09.05.2010 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steve022 »

To keď s takto uzamknutým autom havaruješ, tak sa to odomkne? Alebo v prípade požiaru auta, musíš čakať na hasičov, aby ťa prišli vystrihnúť?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

pri aktivacii narazoveho cidla sa auto automaticky odomyka..bezna vec..
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

V mercedese držím tlačítko zamykania trochu dlhšie a je to. Skús možno to je podobné.
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

aktivuje sa to cez diagnostiku
steve022
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 09.05.2010 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steve022 »

scorpi4 napísal:pri aktivacii narazoveho cidla sa auto automaticky odomyka..bezna vec..
Koľko nárazové čidla sú na aute?
Peckos
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.06.2010 11:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peckos »

scorpi4 napísal:v manuali to mas presne popisane..ak ho nemas, skoc do seatu, za 5 eur Ti to urobi hociktory predajca..lebo je to nejako nadstavovane stlacanim ovladania a zapnutim klucika a podobne veci..kedysi som to na opli robil, ale to je uz davno, myslim, ze system je podobny..za predpokladu, ze nie je baterka v keli, alebo ze to funguje, respektive ze to tuto funkciu podporuje..lebo nie vsetky ju maju v ponuke..myslim aj realne..

Scorpi, dik za odpoved....Nasiel som to v manuali malo by sa to dat cez palubny pocitac cez nastavenia...Bohuzial v knizke nieje definovane s ktorym diplajom sa to da, ja mam ten mensi na ktorom svieti cas, celkove km,/rip a riadok kde si prepinam v menu (spotreba,teplota,dojazd,atd.)....Skusal som to podla navodu - podrzat 2 sekundy tlacitko na preklikavanie sa medzi hodnotami (bocne na packe sieraca) ale nejako mi to nefunguje.....
steve022
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 09.05.2010 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steve022 »

No pointa je v tom, že odomknuté dvere môžem v prípade potreby otvoriť aj zvonku a ťahať ťa von z auta, ale uzamknuté asi nie, tam už len strihať.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

presne ako pise lakinoo..pri kazdom naraze a vyleteni abg sa auto odomyka..

dokonca pokial viem, najnovsie sa po zhasnuti motora tiez automaticky odomyka..

pravdepodobnost narazu a beziaceho motora je sice diskutabilna, ale tak ked si pri vedomi a motor ide, aj tak ho vypnes, ak vladzes..ale ak nevladzes, lebo si zraneny, tak je pravdepodobne, ze vyleteli abg, a zase je odomknute..a ak motor sam zhasne, tak sa zase odomkne..

takto to ma fungovat napriklad v UBER autach..v praxi odskusane nemam :d :D
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

steve022 napísal:No pointa je v tom, že odomknuté dvere môžem v prípade potreby otvoriť aj zvonku a ťahať ťa von z auta, ale uzamknuté asi nie, tam už len strihať.
ak karoséria pohlcuje časť kinetickej energie deformáciu A stĺpika, tak či je auto odomknuté, alebo zamknuté je úplne, ale úplne jedno, pretože dvere už neotvoríš, prípadne len trošku pootvoríš. Takže strihať treba tak či tak.

Debata na tému, že ak som v aute zvonku zamknutý a pri havárke ma nebudú môcť vytiahnuť cez zamknuté dvere je bezvýznamná.

Osobne sa zamykám.
Peckos
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.06.2010 11:33
Zdieľať na Facebook

Divne

Príspevok od používateľa Peckos »

Priatelia, mam pocit ze nieje nieco v poriadku s mojim palubnym pocitacom...Z nicoho nic sa od vcera moja nova Altea zacala zamykat...Vyuzil som manualne zamknutie pocaj jazdy a odomkol som manualne ked som ostal stat a odvtedy ked sa pohnem sa sa auto zamkne..Moj nemily pocit je potvrdny tym ze sa mi vymazali udaje o priemernej rychlosti, case, km pre obidve pamate 1,2... Co odporucate? Mohol sa nejakou zmenou v nastaveni (zamknutie manualne, odomknutie, klucik, zapalovanie kombinacia) resetovat pocitac?

za vase postrehy dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných