Alhambra-nezávislé kúrenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

phu
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 21.06.2007 17:20
Zdieľať na Facebook

Alhambra-nezávislé kúrenie

Príspevok od používateľa phu »

Poradi mi niekto,
mam alhambru 2002, 1,9 TDi, a mam v nej aj nezávislé kurenie. Vzdy ked nastartujem auto, po asi pol minute sa zapne nezavislé kurenie a s pod auta z nejakej rurky vychádza dym ako pri spalovaní nafty, robí to v nejakych nepravidelných intervaloch.

predpokladam ze sa to zapina koli tomu aby sa auto skor nahrialo na prevadzkovú teplotu. Dalo by sa to nejak vypnut?

K nez. kurienu mam aj dialkový ovladač.

Ked zapnem nez. kurenie bez nastarovaneho auta tak v aute sa zapne ventilator ale ziadny dym z tej rurky nevychada a myslim si ze ani auto netopi.


Vyzna sa niekto v tom aby mi poradil?


Vdaka.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja sa trochu vyznam...

tvoj predpoklad je spravny, je to prihrievac za ucelom rychlejsieho dosiahnutia prevadzkovej teploty. Studeny motor trpi, ma vyssiu spotrebu, opotrebenie, proste je to cele nahovno. Tieto motory sa velmi zle zohrievaju a preto vsetky [!] tieto auta dieslove maju taketo "prihrievace". Komplet cele sa to velmi jednoducho da prerobit na nezavisle kurenie.

kontrolna otazka : preco to preboha chces vypnut? Poradim ti ako len mi vysvetli co je na tom zle... ked ti konstrukteri auta chcu dopriat komfort (rychlejsim kurenim) a ochranit motor (rychlejsim zohriatim) pretoze bez tejto veci sa autiak pri -15 stupnoch vonkajsej teploty NEZOHREJE na prevadzkovu teplotu ani po 30km jazdy !!
zofre78
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 13.09.2007 20:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zofre78 »

Poslal som ti SS
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Zofre velmi ta sklamem ale nic mi neprislo. Ty si tvoju spravu ze poslal som ti pisal 16:34, teraz je 17:01...

skus znovu prosim pripadne napis tu verejne ak sa nehanbis. Nepreberame nic supertajne, takze kludne mozes.
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

mp3turbo napísal:Zofre velmi ta sklamem ale nic mi neprislo. Ty si tvoju spravu ze poslal som ti pisal 16:34, teraz je 17:01...

skus znovu prosim pripadne napis tu verejne ak sa nehanbis. Nepreberame nic supertajne, takze kludne mozes.
SS zrejme nebola urcena pre teba
phu
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 21.06.2007 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa phu »

Docasne to chcem vypnut koli tomu, ze ked sa to zapne tak sa neda dychat okolo auta, poriadny dym. Asi treba vymenit sviečku a sitko.

A tez mam pocit, ze ked to zapne nemam pocit aby to pomohlo nahriat auto alebo prihrievalo vodu, nejak tazko sa nahrieva auto.
zofre78
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 13.09.2007 20:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zofre78 »

mp3turbo napísal:Zofre velmi ta sklamem ale nic mi neprislo. Ty si tvoju spravu ze poslal som ti pisal 16:34, teraz je 17:01...

skus znovu prosim pripadne napis tu verejne ak sa nehanbis. Nepreberame nic supertajne, takze kludne mozes.
ano, ano...SS som posielal zadavetelovi temy ze ak je z okolia nech sa ozve..bez toho sa vazne neda existovat
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasne, ta sukromna sprava nebola urcena pre mna, nepozeral som autora temy a odosielatela SS takze som myslel ze sa mi chcel ozvat autor temy.

ano, nadmerne dymenie je sposobene ako pises najcastejsie sitkom a svieckou. Ide teplo takze bufik nebudes polroka potrebovat, ale ver tomu ze v zime je to rozdiel miliarda ku jednej. Vypnes ho tak, ze das dole torpedo pod stieracmi, drzia ho tri sroby desiatky, nahmatas bimetalovy spinac (taky sulec, valec, velkost zhruba do dlane) - je upevneny pri nozniciach vodicovho stieraca v takej zaklapke a vytiahnes von.

Prave tento bimetal je prvok ktory hovori autu aka je vonkajsia teplota a ci treba kurit. Ak tie droty ktore vedu do konektora spojis natvrdo, bufik bude kurit VZDY aj ked je vonku plus 30 (bude kurit az dokial voda nebude mat zhruba 85 stupnov), ked to cidlo vyberes von tak bufik nebude kurit NIKDY.
zofre78
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 13.09.2007 20:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zofre78 »

nestaci vybrat poistku?
Jarroo
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 26.12.2009 08:53
Zdieľať na Facebook

Alhambra nezavisle kurenie

Príspevok od používateľa Jarroo »

Ano stači vybrať poistku je na to 30 amperova poistka, je to sv 30! čiže baterkove napatie.
Problem v dymeni bude pravdepodobne nie vo sviečke,ale vzhladom na vek auta bude v spalovacej komore vela nalepených sadzi ,treba kurenie vybrať a rozozbrať a vyčistit je to dosť roboty.Inak stav sviečky sa dá zistiť cez diagnostiku ,zvykne odísť v kúreni čidlo teploty spalovaciehp priestoru a vody ale aj to sa dá zistiť diagnostikou.Nastavené je kureni tak,že sa spúšta pod 5 stup.celzia!!

Jarroo!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, lebo je z toho potom kopec chyb a hlavne rozlicne rocniky a v priebehu rocnika rozlicne verzie mali rozlicne poistky pre tento ucel.

dalsim moznym riesenim je odpojit konektor od bufika s kablami zo zastrcky pri lavom podbehu vzadu, to by som ale tiez nerobil. V tych kabloch su tri zivotne dolezite signaly pre bufik - poprve ze je vonku zima a ze treba kurit, podruhe ze je motor nastartovany a mozeme kurit a potretie napajanie samotne.

toto ale urcite nerob lebo sa ti tam dostane voda, vlhkost a cele to odserie elektroinstalacia bufika a auta.
Jarroo
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 26.12.2009 08:53
Zdieľať na Facebook

Alhambra nezavisle kurenie

Príspevok od používateľa Jarroo »

Pozeral som to v schemach, kurenie napaja 20amp .poistka č12 ,su to poistky v ležatom držiaku z ľava do prava 12 ta poistka .tato poistka je ,len pre kurenie nezavisle,ak nemaš Caming Home ,ak je ale 30amperova tak napaja Coming Home a stmievanie zrkadiel,takže ešte raz: ak je 20 amperova kludne ju vytiahni a nebude to robiť žiaden "bordel!!

Jarroo!
phu
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 21.06.2007 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa phu »

uz sa stalo, vytiahol som ju a uz nespina.... Pred zimou to dam do poriadku, urcite velmi pomoze v mrazoch..
kycina
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24.10.2008 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kycina »

phu napísal:uz sa stalo, vytiahol som ju a uz nespina.... Pred zimou to dam do poriadku, urcite velmi pomoze v mrazoch..
.. ja mam v mojej Almare urobeného Eberšpechera na vypinač. Ked je zima a idem len krátke jazdy do cca 1-2 km nezapínam. Ked idem dlhšiu cestu a pod zapnem a ide v režime automatic, inak je off. velmi tuto upravu, ktorá stojí cca 4O centov odporučam aj Tebe !
jozino35
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.03.2010 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozino35 »

Caute, mna by skor zaujimalo, ci sa da tento "prihrievaci mechanizmus" upravit nejak tak aby som ho vedel zapnut nezavisle od motora, tj ci ho viem zapnut ako nezavisle kurenie aby mi napriklad hodinu pred jazdou vyhrialo auto.
Jedna sa o alhambru 2.0tdi 103kw 2006.
dik za odpoved

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní