Alfa Romeo 159 - ventilator kurenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patreees
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.07.2008 23:55
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 159 - ventilator kurenia

Príspevok od používateľa patreees »

zdravim dnes mi po odpojeni baterky prestal ist ventilator kurenia nemate niekto podobne skusenosti???
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Odpojenim autobaterie sa ventilator kurenia nepokazi,mozno to bola zhoda nahod a ventilator ti prestal fungovat.Pre istotu by som si skontroloval poistky ,nefunguje to ani pri vyssich rychlostiach(myslim nastavenim cez climatronik)?Mozno len hapruje(nejaky odpor,kontakt),neskorsie sa to da do poriadku..mozno.
patreees
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.07.2008 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patreees »

noo nejde na ziadnej rychlosti este bol meneny termostat nic ine poistka nevies presne ktora to je?
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Čo zvládneš aj doma je ako už bolo povedané poistka, alebo skús ešte skontrolovať aj príslušné relé.
patreees
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.07.2008 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patreees »

len neviem najst taku poistku vsetky co boli v manuale pisane ako ventilator som pozrel
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Poistku hladaj pod volantom vlavo,ked otvoris skrinku vysvetlivky co ,kde,ktora poistka najdes podla zoznamu.Osobne by som skontroloval poistky v motorovom priestore F08 poistka(vykurovanie verzie diesel),kedze si myslim ze mas diesla?!Po vymene termostatu auto kurilo?vsetko bolo ok?
patreees
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.07.2008 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patreees »

kurenie islo teda ventilator len sa zohrievalo max po 70 stupnov po vymene termostatu ventilator zahadne prestal isto bola aj odpojena baterka teraz zohreje na 90 stupnov ale ventilator nejde
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Stale si neprezradil,ci sa jedna o benzin,alebo diesla.Viac udajov by neuskodilo.Cize po vymene termostatu,kde bola autobateria odpojena ti kurenie prestalo fungovat.Vsetko sa zapojilo ako sa ma,vodu zohrieva,len nekuri v kabine...Po prejdeni sa na aute stale nekuri.Nemozes mat system zavdusneny?vsetko skontroluj,musi byt nejaka prkotina preco ti v aute nekuri,neverim ze to bude vo ventilatore
patreees
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.07.2008 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patreees »

alfa romeo 159 2.4 jtd menil soˇ termostat odpojena bola len baterka a cidlo na termostate na tom cidle boli obhorene kable teda tie co idu k tomu cidlu tie sa zaizolovali poskladalo sa to vsetko ...auto sa nastartovalo uz zohrieva pekne na 90 ale odvtedy nejde ventilator na ziadnej polohe proste nefuka tersz som premeral kable k ventilatoru a nejde do nich stava poistky su dibre
patreees
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.07.2008 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patreees »

a vies mi poradit kde sa aj nachadza???
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

Na 1.9jtd je to pri nohách spolujazdca ale musíš dať dole asi skrinku pred spolujazdcom.
Robil som to 2r dozadu. Ja som mal roztavenu koncovku. Inak sa mi zdá že ten odpor pasuje aj zo 156ky lebo chlapci z Trnavy chceli 60€ a potom som to zohnal za 30€.
petrisio
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.01.2017 14:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrisio »

@ Nick21212 a kde si to zohnal lacnejsie na internete v e-shope alebo? tiez sa chystam menit, lebo mi dosluzil ale dost, co som mal vydavky za ine veci, tak potrebujem zohnat nieco lacnejsie
55mindo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.02.2017 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 55mindo »

aj mne by si mohol poradit, kde to zozeniem lacno, lebo co viem tak idu po 65 az 80 euro a tolko za to nedam
srudlick
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 23.06.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srudlick »

zajtra by som chcel menit bateriu, lenze ako som cital, ze po odpojeni baterie prestal ist ventilator, tak rozmyslam, ze ako to spravit aby aj mne neodisiel
dussio
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 22.02.2017 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dussio »

podla toho co viem ja, tak by to nemalo byt odpojenim baterie, jedine, ze by si mal prolem s ventilatorom. neboj sa ty nic pojde ti, kludne bateriu odpoj

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných