Alfa Romeo 159 - po vycisteni EGR nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 159 - po vycisteni EGR nestartuje

Príspevok od používateľa EASY206 »

Zdravim vas pani,cital som rôzne tema ohladom neštartovania aut,ale moj problem nikde nezapada.Vcera som kompletne rozobral Egr a som ho vycistil(predtym som odpojil bateriu),nasledne som ho poskladal,vsetko zapojil popritom som este ocistil kontakty na odpojenej baterii(+,-),ukostrenie o kasňu(mensia oxidacia+sem tam nejaka mala hrdza),vsetko som nastriekal sprayom na kontakty a som mechanicky precistil,n asledne som sa pokusal auto nastartovat a po vsunuti kluca do zapadky a stalceni gombika start/stop sa nic neudialo,proste ani nepretocilo starterom,nic len pri strartovani je pocut z poistkovej skrinky(pod volantom)ako cukne poistka alebo relatko a gombik start stop pri stlaceni sa rozblikne a cukne dvakrat(nic sa neudeje),samozrejme po vsunuti kluca je pocut cerpadlo ako nataha palivo-tam je to vsetko ok!vsetko som nasledne prekontroloval,skusal som startovat s odpojenym EGR-ale nic.Vsetko ostatne funguje,kontrolky vsetky naskocia,radio,el okien,klima,svetla,smerovky,centrala,vsetko okrem toho startovania.osobne som uz EGR neraz cistil,cize tam problem nevidim(zeby som nieco zle poskladal).Na diagnostiku ist nemozem lebo auto stoji na dedine v garazi a tu nikto s diagnostikou nedisponuje,poradi niekto ,ze co stym?auto je A.Romeo 159 SW 2007,1,9 85kw(180 000km),za odpovede vam vopred dakujem
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Este chcem dodat,ze som presiel komplet vsetky poistky v skrinke vedla autobaterii a aj pod volantom+relatka vizualne tiez skontroloval,môze byt ze elektronika sa zapla do ochranneho rezimu?(proti odcudzeniu...a pod)ze vlastne gombik(start/stop) mi dava spätny signal(2x cukne)po stlaceni?nechapem tomu :..:
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Baterka nie je urcite slaba,aj toto ma napadlo tak som ho napojil na nabijacku,keby to bolo v baterke tak by aspon tocilo cez starter,ale tu sa neudeje nic,ked svetla zapnem mi svietia perfektne(ziadne stahovanie prudu sa nedeje),kontrolky tiez svietia normalne,vsetko ide ako ma,len nestartuje
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Ja to tlacidlo mam v kabine pri sedadle vodica,nestlacal som ho to by som vedel a starter sa mi nejavy ako chybny lebo rano nabrnk ho nastartujem,po cca 2-3 hod nic,keby to bol starter tak aspon by ho tocilo,tu sa nic nedeje
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Ked chcem startovat,tak v poistkovej skrini pod volantom pocujem cvaknat relatka,su tam 3 cervene(ked pritlacim prstom citit cvakat akoby vsetky 3),pocas nabijania baterky ked som ho priamo napojil na nabijacku tak na display som mal ukazovatel na 10(je to ocislovane od 5-10-15-20),pocas cca 2 hodin nabijania to sporadicky klesalo na cislicu 5,cize neslo to smerom hore,ale klesalo,dobre mi nabijacka nabijala?ci je to zle?nemala by sa hodnota pocas nabijania stupat?cize od tej hodnoty 10 nahor a nie dolu?
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Takze páni chyba je odstranena,bolo povolene ukostrenie na starteri(vytratena matica),po oprave startuje na brnk,vsetkym za rady dakujem :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní