Alfa Romeo 156 , 1.9 jtd , 103 kw

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavolgazi657
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 156 , 1.9 jtd , 103 kw

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

Zdravím mam problém na mojej alfe 156 2005
Sa z ničoho nič rozsvietilo abs svieti stale aj počas jazdy a niekedy ručná brzda je velmy slabá sama sa povolí a spadne dole. A takysto občas pri prudkom brzdení v pedáli kope niečo Čo s tým?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 156 , 1.9 jtd , 103 kw

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ako prvé diagnostika, na ktorej za jazdy uvidíš ktoré koleso sa otáča akou rýchlosťou.
Ked svieti ABS tak bude pravdepodobne hlásiť že jedno koleso ma rýchlosť 0km/h
A tam začneš hladať chybu
tuninka
Príspevky: 891
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 156 , 1.9 jtd , 103 kw

Príspevok od používateľa tuninka »

asi by bolo najlepšie zobrať to do servisu k niekomu, kto sa v tom vyzná, lebo brzdy to je základ, čo na aute fungovať pre svoju bezpečnosť a aj pre bezpečnosť ostatných na ceste proste musí
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 156 , 1.9 jtd , 103 kw

Príspevok od používateľa seven549 »

na take stare auto je to normalne nikto nevie v akom stave to uz je.

na seat ibize ked auto malo asi cca 7 rokov mi taku vec robilo lozisko predneho kolesa pri brzdeni sa to spravalo niekedy akoby som brzdil na snehu lade proste smyklavom povrchu abs pracovalo.a vonku bolo leto 32 celzia.

ale zase tam je v lozisku magneticky kruzok a v podstate sa meni cely unasac.aj skoda octavia 2 mavala take problemy s tymi loziskami.vseko bolo dobre ale skratka niekedy abs blblo.

ale rucna akoze sa povoli a sama spadne --paka? tak tam je nieco mechanicky zle.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní