Alfa Romeo 155 1.8 ts 8v

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

HHHHH
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.02.2006 11:06
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 155 1.8 ts 8v

Príspevok od používateľa HHHHH »

Zdravim mám takú dylemu kúpit či nekúpit auto je zachovalé rv 1996 minimalne hrdzavé a stálo by 800 eu a mozo aj trochu menej oplatí sa nad tým rozmýšlat?
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Co cakas za 800e a 96rok vyroby? podvozkove diely su za par korun, ale co sa tyka motora a podobne, bude problem s dielcami. vsetko zalezi od stavu, ale v takom veku moze rupnut cokolvek. Pokial najazdis zo 15tis. km rocne, auto moze posluzit este dost dlho.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Nebude problem s dielcami, tych je dost, tento motor mala 75, 164 a 155 /mali 2.0 objem ale zhodny motor/... Stary dobry 8ventil, rozvody retaz. Kontroluj len olej, ked treba tak dolej a posluzi sakra dlho, omnoho viac ako 16v a za lacnejsiu udrzbu. Olej pouzivaj 10w40. Ja som mal jednu alfu s tymto motorom 350,000km okrem spotreby oleja - ale zas pri takom style jazdy, absolutne bezporuchove a spolahlive... :2f93:
HHHHH
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.02.2006 11:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa HHHHH »

takže mysliš že mám íst do toho? za 800 ečok asi nist lepšie nezoženiem..... počítam
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Chod sa opýtať do autorizáku čo stoja sviečky na tvoj vysnívaný kár a možno hned padneš na riť... Takmer 1/4 trhovej ceny auta, nejaký počiatočný servis ako oleje, nejaké platničky , kotúče a zrazu zistíš že si do auta dal viac ako je polovičná hodnota auta... Samozrejme všetko sa dá kúpiť mimo autorizák , ale nečakaj že sviečky budú stať tolko čo na Feldu

Fakt by som nečakal od starého auta za pár šupov že mi bude verne slúžiť bez akýchkolvek investícií
Ak nemáš groše nazvyš začal by som niečím o trochu lacnejším na servis... Kludne taká Felicia

Tvoj problém je velmi jednoduchy, máš nejaký strop a hladáš čo najnovšie , najkrajšie a najvýkonnejšie auto za dané "groše" , skrátka chceš za malo penazí vela muziky
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

No no... Stary 8 ventil ma sviecky, ktore idu do zigula a minuly tyzden som ich menil, NGK kus 2,50euro, cize spolu 20eur, po zlave na mna, takze do 30eur sa vojdes.. Nie su tam sviecky mala velka, kotuce taktiez nie su drahe... 155 je velmi pekne auto na svoje roky, karoseria nehrdzavie, navyse ju nestretnes za kazdym rohom ako golfa a pod... Ak je aspon v trosku zachovalom stave, ze to nie je zhumplovany serbel, tak za 800eur fakt tazko lepsie zozenies... Cenovo na diely si na urovni felicie ;) Navyse neriesis rozvody, drahe sviecky, napravy ako ma 156 napr. Proste primitivny motor, velmi spolahlivy, druhe auto mam s tymto motorom na plyn a niet co vytknut veru ;) Az na tu spotrebu, ale chodim s tym dialnicnym tempom, tak za 8L to ani nemoze ist... Nevahaj ak to nie je uplny srot. A s dielami sa kludne obrat na mna, posielam aj na dobierku, lepsie ceny nezozenies ;)
foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxhall »

ivko preco si stale myslis ze ked sa neoplati kupit stare auto furt tu len trepete ze treba hento tamto a uz je na polovicke hodnoty auta a co tak ty ktory si idu kupit nieco drahsie taktiez musia pocitat s udrzbou a nedaj boze ze mu klakne automat plus vstreky a je tam kde ten prvy len z rozdielom ze on kupi diely za 400eur a jazdi a tamten za 4000eur a bije hlavou do steny ze uz nikdy nekupi take drahe auto akurat som si kupil druhe auto a ked som kupoval tak som mal dilemu pretoze do kazdeho auto ktore kupis jazdene potrebujes investovat ci stoji 1500 alebo 7000eur pravda???a tak ako +pisete ze naco investovat do starsich aut ved to uz nema hodnotu tak ti daco poviem mam alfu investoval som do nej 700eur ale viem na com jazdim a viem co som menil ale podla vas je lepsie dosetrit a kupit novsie co ak na to niekto nema a co ak dosetri kupi novsie a teraz ho caka olej rozvodi brzdy mozno spojka a zase je tam kde bol akurat lahci o par tisicak a ten co kupi jeho stare tak investuje par stovak a sa smeje tot sjo moj osobny nazor a skusenost
foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxhall »

pre autora temy ak auto jazdi nema nieake vazne chyby kup si ju a na novsiu nemas
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....dá sa taká Alfa ešte doviesť???....
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Da, len to by si vonku musel kupit za 500eur, aby sa ti to oplatilo na papiere stavat... Za 1000eur uz kupis aj 156 na slovensku, niekedy aj JTD v horsom stave, do ktoreho das par korun a jazdis za 6 litrov...
kale6
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21.04.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kale6 »

Nazdarek ak by si mal zaujem o diely mam ju celu doma este komplet 155 2,0 twin spark 150koni moje cislo 0910256084.ale len na suciastky popripade cele auto
HHHHH
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.02.2006 11:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa HHHHH »

No ta Alfa je fakt hodne zachovala len drobnosti inak je to 1.8 a ne 2.0 no a prachy na servis mam vzdy si necham rezervu v sktuocnosti som chcel 156 ale tie nove benziny boly na prd-teda aspon co sa tyka spolahlivost a jtd su zas hodne drahe s vela km a ciste nahodov som narafil na fakt peknu ciernu 155-ku tak preto nad nov rozmyslam a dost mozne že ju aj zoberem.
Dokonca je v zime nejazdená
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

foxhall aj ty máš pravdu aj ja mám pravdu...

Je to rovnaké ako dať vyvariť trebárs starú MB-čku, tiež sa to neoplatí, ale to isté platí aj pre 155 v tvojom prípade pre 146JTD (sám si sa presvedčil) a presne to isté platí trebárs o hociakom commonraily za lacný peniaz s vysokým nájazdom a trebárs AT...

Tak že treba si vybrať také auto, u ktorého prípadný servis (porucha) bude cenovo prijatelná vzhladom na trhovú cenu auta...

Ak si kúpi Feliciu tak je úplne jasné že cena servisu bude rozhodne nižšia ako cena servisu 155, pričom obe budú mať hodnotu 800€
foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxhall »

jo jo Ivko presne tak ale ja som menil veci ktore sa menia snad na kazdom aute casom a to ramena ,capy , rozvody ,ollej , pneu , atd proste mne tie vymeni vysli na rovnaky cas popripade v jednom casom useku takze sa to zda naraz vela no inak to meni kazdy majitel aut ale mozni po castiach tak sa to tak nezda ze je to vela ale ja som spokojny auto ma este ani raz nenechalo v stichu jazdi deno denne a zatial len klasicka udrzba chvalabohu.I
:3906: :3906: :3906: :3906: :3906: :3906: :3906:

To HHHHH ak chces diesel tak si kup 146 jtd je jedna cierna za celkom peknu cenu uz som sa nanu chystal ze kupim sestricku mojej ale prisla mi pekna Marea weekend pod ruku zachovala jtd cko tak som ju vzal ale ak sa ta alfa nepreda tak ju na jar vezmem
DUDO175
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DUDO175 »

nedalo mi, našiel som túto starú tému len tak náhodou a ivko1 ty tak trepeš očividne si žiadnu 155 ešte naživo nevidel, tie autá hrdzavejú menej ako vtedajšia nemecká konkurencia, sviečky sú klasické, tie motory mali ešte reťazový rozvod, bmw e36 alebo trojkový golf hnili oproti 155 neporovnatelne viac. 155 má navyše výkonnejší motor s parádnym zvukom a záťahom, spotreba u 1.8 je priemer 8litrov. Podvozkové diely sú zhodne s viacerými fiatmi tempara..., motoricky zhodné so 164 so 75 nie tá malá iný motor ale tiež 8v, toto je vylepšený 75-tkový motor...bol som pozrieť teraz jednu píše sa rok 2016 auto malo cez 300 tis a bez hrdze úplne bez hrdze poôvodný stav akurát lak ošúpaný na každej druhej (dovoz z prímorských oblastí)...

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných