Alfa Romeo 33

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dan1313
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2009 21:03
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 33

Príspevok od používateľa dan1313 »

Zdravim Vas potreboval by som poradit. Ma niekto skusenosti s motormi 1.8 TD 3valec, VM-motori? Naco si dat pozor pri kupe auta s tymto motorom? je pravda ze VM motori maju ako rozvody ozubene kolesa takze vymena odpada a napr pri retazi alebo remeni...
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Hlavy su nachylne na praskanie, pripadne na prepalene tesnenie pod hlavou. Motor bol po km životnosti pravdepodobne už ked to doviezli z talianska na SK. Na SK to už mal určite niekto rozobrate minimalne dvakrát. A dobre naukladat tie delene hlavy na motor je hlavolam aj pre polovicu automechanikov.
Takže si treba dat pozor hlavne na vodny okruh. Aby bol pravidelny vodny okruh, z hadičky do nadobky by mala ist plynulo voda nemalo by sa to striedat so vzduchom vo väčšom množstve, hadice na vodu by nemali byt extremne natlakovane, ked zapneš kurenie za jazdy nesmie sa striedat teply a studeny vzduch. Skušobna jazda aspon 10 km. Toto plati v podstate o každom motore ale na tomto si treba dat obzvlašt pozor.
A ani na VM kedže sa už bavime takmer o historikoch nie su nezvykle pridrete kluky.Motor nesmie mat žiaden hrkot navyše. Nepamätam či tam je budik na tlak oleja, ak je tak teply by namal ist pod 1,5.Studeny pri štarte by mal byt cez 3.

Neviem čo od toho čakaš alebo ti to chce niekto darovat.Ak si fanušik tak si to kup,ak to chceš na bežne jazdenie tak by som sa tomuto autu s tymto motorom už vyhol.33 dnes to už je zaujimave auto ale už takmer ako veteran, posledna alfa s boxer benzinovym motorom, ktory zas zomieral na kluky.Tak ak sa pren rozhodneš nech ta teši, ale ak si nevieš sam poskladat motor tak ešte raz ti doporučujem nie.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ešte aj 145 mala boxer, inak by som sa tomu autu asi vyhol, už je to fakt dosť staré. Ak nejaký akože lacný diesel tak Fiat Tipo s 1.9TD
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

mal som take ked som bol mlady a krasny ale tie motory nie su nejlepsie a za tie roky pribudli na nich km.ak chces alfu radsej 156 1,9jtd to je motor overeny tam daj pozor na napravu ale inak celkom dobre auto.radsej to urob takto.ta 33ka ma smotanu davno dole.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

aj tie ozubene kolieska rozvodov sa menia.alebo nexistuje rozvod motora ktory je vecny.ja pozeram z akeho roku to auto je {to ber jedine zadara}ja by som sa motora nebal ten sa da stale opravit ale karoseria ta uz bude na tom totalka.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

seven aj motor vie pocecat penazenku.a niekedy je lepsie motor menit ako opravovat je to lacnejsia verzia.ale na taku 33ku musis len opravit lebo ho nevies zohnat v dobrom stave.
dan1313
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2009 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dan1313 »

hnr napísal:Hlavy su nachylne na praskanie, pripadne na prepalene tesnenie pod hlavou. Motor bol po km životnosti pravdepodobne už ked to doviezli z talianska na SK. Na SK to už mal určite niekto rozobrate minimalne dvakrát. A dobre naukladat tie delene hlavy na motor je hlavolam aj pre polovicu automechanikov.
Takže si treba dat pozor hlavne na vodny okruh. Aby bol pravidelny vodny okruh, z hadičky do nadobky by mala ist plynulo voda nemalo by sa to striedat so vzduchom vo väčšom množstve, hadice na vodu by nemali byt extremne natlakovane, ked zapneš kurenie za jazdy nesmie sa striedat teply a studeny vzduch. Skušobna jazda aspon 10 km. Toto plati v podstate o každom motore ale na tomto si treba dat obzvlašt pozor.
A ani na VM kedže sa už bavime takmer o historikoch nie su nezvykle pridrete kluky.Motor nesmie mat žiaden hrkot navyše. Nepamätam či tam je budik na tlak oleja, ak je tak teply by namal ist pod 1,5.Studeny pri štarte by mal byt cez 3.

Neviem čo od toho čakaš alebo ti to chce niekto darovat.Ak si fanušik tak si to kup,ak to chceš na bežne jazdenie tak by som sa tomuto autu s tymto motorom už vyhol.33 dnes to už je zaujimave auto ale už takmer ako veteran, posledna alfa s boxer benzinovym motorom, ktory zas zomieral na kluky.Tak ak sa pren rozhodneš nech ta teši, ale ak si nevieš sam poskladat motor tak ešte raz ti doporučujem nie.
chcel som to na bezne jazdenie, 33ka sa mi uz od mala pacila len nad dieslom som neuvazoval len je tuto na predaj jedna 33ka tak som chcel vediet ci to ma zmysel to kupovat alebo sa radsej tomuto autu vyhnut.
dan1313
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2009 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dan1313 »

ako tak pozeram tak rucky radsej prec...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Auto je to dobre uz len pre toho kto si na tom vie spravit vsetko.ono aj tak prezivaju tie auta najdes aj inu znacku starych vykopavok ale vsetko to mal nejaky mechanik,alebo to bolo zasite v garazi a nejazdilo.
dan1313
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2009 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dan1313 »

A 1.7 boxer by bola lepsia volba? len auto ma poruchu motora miesa sa olej a voda vraj len tesnenie pod hlavou ale to moze byt aj nieco horsie...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ze si sa prave zobudil :41c2:
dan1313
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2009 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dan1313 »

rada jak vinko :zg282:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

dan1313 napísal:A 1.7 boxer by bola lepsia volba? len auto ma poruchu motora miesa sa olej a voda vraj len tesnenie pod hlavou ale to moze byt aj nieco horsie...
Ked si nevieš veci urobiť sám tak do takýchto áut ani nechod, lebo cena za opravu môže byť vyššia ako cena auta...

To že sa ti to auta vždy páčilo hod za hlavu, lebo sa pekne popáliš, teraz ked nemáš groše kupuj auto, ktoré bude plniť svoj účel = bude jazdiť a bude splahlivé. Ked budeš mať viac rokov a čosi našetrené tak potom si kúp kludne nejakú raritku, ktorú budeš opatrovať v garáži

Otvor si www.autokelly.sk a v sekcii "náhradné diely - osobné autá" si naklikaj dané auto a pozri čo stojí také tesnenie pod hlavu, čo stojí sada rozvodu a hned si na 200€ a to nemusí byť všetko čo bude treba vymeniť a tak isto treba aj zaplatiť prácu.
Aby si na takom aute, kde je "údajne" len poškodené tesnenie pod hlavou nenechal v servise aj 500€, lebo hned sa zistí že by sa mala vymeniť aj spojka, nejaké čapy, kotúče...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 21.01.2015 15:04, upravené celkom 1 krát.
peto164.sk
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.01.2009 15:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto164.sk »

Je to v pohode motor robil som ich dost,roznych typov nakolko su tie motory aj v jeepoch mam bohate skusenosti.Doteraz beham na 164td je to to iste akurat ma o jeden valec viac, ale pokial ho človek neprehreje je to super, ja mam na nom 220 000 a doteraz nebolo do neho šahnute.Ale fakt zaleži na predchadzajucich majiteloch a servisakoch.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Hlavnym problem v sucasnej dobe je aj korozia... Tiez som nad 33ku 4x4 uvazoval ako uz v podstate veterana. Len volnu garaz, kde sa da auto odstrojit, dat opieskovat, vyvarit nemam, aj ked to nieje az tak financne narocne...
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní