Alfa Romeo 159 - porucha systemu vstrekovania

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 159 - porucha systemu vstrekovania

Príspevok od používateľa EASY206 »

Zdravim vas pani,riesim malicky problem na mojom A.Romeo 159 1,9 jtdm 85kw (2007).Auto doteraz nemalo problem so startovanim,no dnes po asi tyzdnovom odstaveni auta som nemohol vobec nastartovat(u nas v horach uz cca tyzden -10 az-13°C).Baterku som si zapojil do nabijacky(nevytahoval som z auta) a asi 1 hod som baterku nabijal,potom som po odpojeni z nabijacky auto bezproblemovo nastartoval,ale mi ostala svietit kontrolka(porucha systemu vstrekovania-zlta),tak som sa vydal na cestu..auto islo normalne,netrhalo,vykonovo v poriadku,vsetko ok!..asi po prejdeni cca100km som si vsimol malicke vybracie a ked som si postal na stopke(vyradena rychlost) otackomer mi neklesol ako za normalu cize otacky ostali vysiet asi na 1100,az po dvoch sekundach mi klesli na 700(normal)...nerobil som si z toho velku hlavu a som pokracoval dalej v ceste,pokym asi po prejdeni zhruba dalsich 30-40 km(v lavo ostro tocivej zakrute) a podradeni z 3 na 2 sa mi rozsvietili kontrolky(podla mna mi zhasol motor),ked som zaradil rychlost motor mi ihned naskocil(bez problemov a bez trhania-hladko).Pred Zvolenom som si siel odstavit auto na benzinke(este kontrolka stale svietila) no asi po 15 minutach som znova nastartoval(kontrolka vstrekovania) mi prestala svietit!!-dalsich prejdenych 130 km na dialnici uplne bez problemov(auto sa spravalo normalne).Moja otazka je ci to mam riesit,myslim mam ho dat na diagnostiku?ukaze sa mi tento problem aj v buducnosti?ci nechat to tak a jazdit dalej?za vase prispevky vam vopred dakujem
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

A este som zabudol,ze teplota chladiacej kvapaliny pri 90 km rychlosti sa mi zohriala len na 70°C,..po prejdeni cez dediny mi klesla na 60°C(pri zapnutom jemnom kureni).pri vypnutom kureni 70°C.nic viac.Pri jazde po dialnici(130 km/h) zap.kurenie 70°C,vypnute 85°C,moze to mat nejaky suvis stym vypnutim motora?(vtedy teplota kvapaliny bola na 60°C).
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

V prvom rade nabi baterku poriadne, do plna. A radsej ist na diagnostiku, aby ta necakalo nejake prekvapenie. Tu sa moc nejak poradit neda, bez dialyzi to bude len cisto strielanie na slepo.
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

Vymen palivovy filter dobi baterku a daj skontrolovat zhavice.
Ja som mal 3 KO a auto aj tak startovalo do -5°C normalne.
A daj pre istotu na diagnostiku tych 10€ ta nezabije.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Pre Zetor 5501:neviem ci mi chytilo naftu(neviem ako to myslis),ale aditivum si davam dost casto do nafty(tankujem prevazne klasicku NM95).Aditivum pouzivam Dynamax zo Slovnaft pumpy..zatial v pohode sice je pravda ze niekedy mu davam aj o 2Ă—vacsiu davku ako je predpisane,ale stym by som mu nemal ublizit.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Pre Nick21212:palivovy filter som menil v Septembri(origo UFI),vo filtry osobne problem nevidim,zhavice boli menene pred necelým rokom(Bosch),podla mna zhavia v pohode(neblika kontrolka zhavenia po nastartovanim ako pred vymenou),baterku uz mam novu a si dam spravit aj tu diagnostiku.
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

To ze mas rocne zhavice nezname ze su dobre, vela ludi problem s bosch zhavicmi.
Vela z nich preslo na Ngk a bez problemu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných