Alfa Romeo 159 - neustale zavzdusnovanie spojky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1mato250
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16.06.2007 13:15
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 159 - neustale zavzdusnovanie spojky

Príspevok od používateľa 1mato250 »

zdravim. uz pol roka mam poroblem s neustalym zavzdusnovanim spojky na alfe romeo 159 1.9jtd. prvykrat mi pedal ostal na podlahe. zaniesol som do servisu a vymenili mi spojkove lozisko.
myslel som si ze mam klud, no po 1 mesiaci znova pedal na podlahe a musel som sa nechat odtiahnut. zaniesol som do servisu spojku odvzdusnili a ze problem nikde nenasli.
tretikrat mi ostal pedal na podlahe chvalabohu pri dome. otvoril som nadobku na kvapalinu a zdalo sa mi ze jej je menej tak som dolial az po hrdlo a zacal len mackat spojku naprazdno hore dole. po chvili chytila tlak a normalne fungovala zasa mesiac.
vcera som bol na vymene komplet spojky a zotrvaku. lozisko som nedal menit kedze je len nedavno vymenene. pridem vecer do servisu po auto, spojka isla krasne lahucko, predtym mala velky odpor. povedal som im o tom probleme so zavdzsunovanim a povedali ze to malo na svedomi pritlacak ktory uz nevladal. prisiel som domov a spojka zas ostala na podlahe dolial som asi 2,5 deci brzdovej kapaliny do nadobky. ale neviem kolko jej tam dali oni. nalial som az skoro po hrdlo. naslapal som spojku a kym jazdim a pouzivam ju tak funguje bezproblemov. akonahle je v pokoji zacne tahat vzduch ale ubytok kapaliny uz nejako neni vidiet.

takze uz som zufaly neviete co to moze byt ? mohol zly pritlacak znicit povodne spojkove lozisko a po vymene za nove odislo znova kvoli pritlacaku ? tohto sa najviac obavam lebo cena noveho je okolo 190€ + 120€ robota dalsia varianta je ze je nahovno hlavny spojkovy valec to by bola ta lacnejsia varianta. vdaka za vase rady
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak toto by sa malo súťažiť o titul njväčší somár v autoopravárenstve........ povedal som im o tom probleme so zavdzsunovanim a povedali ze to malo na svedomi pritlacak ktory uz nevladal.

Od samého začiatku máš problém z "obsluhou" spojky.Čiže buď hlavný valček alebo pracovný.Videl by som to skôr na hlavný,jedine sa mi nezdá ten spomínaný úbytok.Je viac než čudné že sa nikde neobjavil.
Samotná spojka s tým problémom nemalka nič do činenia ani pred výmenou spojky,a nemá ani teraz.Samotná spojka a jej opotrebenia atd je samostatná kapitola ktorá s tým správaním a zavzdušnovaním nemá čo do činenia.
Tomu čo tú hlášku tresol to pokojne odkáž ale hlavne ho zoširoka obchádzaj.
1mato250
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16.06.2007 13:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1mato250 »

spojku a zotrvak som menil lebo uz to mali za sebou :D spojka smykala a zotrvak hrkal. len som uz zufaly z nasich servisov...nemam ani tusenia kto je schopny. v jednom servise mi povedali ze sa zvazdusnuje kvoli tomu ze bude dvojhmota zla a ked sa rozvybruje lozisko nasaje vzduch..to som si pomyslel svoje a viac tam neprisiel..teraz s tymto tanierom ze ked uz nevladze moze zavzdusnit system :/ dostal som este jeden typ a to ten ze ked odisislo hydraulicke spojkove lozisko tak pretlacilo tesnenia aj na hlavnom spojkovom valci a preto mi to odtial natiahne vzduch. ale stale nechapem preco pri jazde a pouzivani spojky ide bez problemov a ked auto odstavim ze na spojku nesliapem tak vtedy pedal spadne. a pod autom som nikdy kaluz brzdovky nemal. dnes som brzdovu dolial naslapal spojku a isla bezproblemov..prisiel som za chvilu ku autu nadobka bola plna ale spojka zasa nesla. takze neunikne ta kapalina vzdy
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

vysvetlenie je viac než jednoduché a pokiaľ by som Ti ukázal vnútro hlavného valčeka (piestika) by si to hneď pochopil.Vyderú sa tesniace hrany na gumenných manžetkách.Preto sa pri normálnom kludnom potlačení spojky kvapalina netlakuje pôsobením piestika,ale volne preteká povedľa.Často až razantné potlačenie,také doslova nárazové spôsobí že sa suknička roztiahne,doľahne na stenu a piestik začne byť tesný a tlačiť.Niečo ako v ručnej hustilke,tam sa vybral piest,koža roztiahla všetko bolo opäť OK.
1mato250
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16.06.2007 13:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1mato250 »

diky moc za vysvetlenie... pisal som si s jednym fachmanom co robi alfy a povedal ze to bude bud valcek alebo nasonic tlaku za spojkovym pedalom. ze mal rovnaky problem a vymena valceka nepomohla az vymena toho nasobica problem odstranila. je to tato sranda co je na fotke oznacena 1tkou. takze este skusim posledny servis u nas na a ak to tam nedokazu vymenit jedine musim auto odtiahnut do ilavy

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 9f7e3eaf6e
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pol roka nebol nikto schopny opravit jednu spojku? :41c2: unik kvapaliny musi byt viditelny,asi nikto na nic nepozeral,len sa stale dolievalo.odvzdusni to to zvladne aj clovek sam je to jeden srob na valceku spojky.a nieco podloz pod pedal aby sa drzal v hornej polohe.to len tak aby si nemusel auto odtahovat.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nie je žiadny násobič
martinesopo
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.10.2007 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinesopo »

mal som podobny problem na AR 166 nakoniec pomohlo vymenit gumičky na hlavnom spojkovom valci a unik si nevšimneš lebo po odstaveni auta uačne stekat brzdovka po pedali zo zadu a nakvapkanu mlačku nerriečič lebo je t asi topanok tie gumičky pasuju zo škodovky
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Co si napisal o zotrvaku,loziska atd, tak urcite si nieco zasluzi.To si radsej komentovat nebudem.
K teme-Ked nevidis nejaky unik,moze byt vo vnutri pod kobercom.Na odstranenie potrebujes mechanika od Alfy?To si nemyslis vazne?nejedna sa o chybu Alfy,je to bezna chyba u vselijakych aut,ktore maju hydraulicke ovladanie spojky.Skontrolovat hlavny valec/hydraulicke lozisko uz bolo menene,tak dufam ze je OK/.Este tu nikto nespominal brzdovy system.Nadoba na spojku a brzdu je ta ista.Vyvod z nadrze na spojku je vyssie umiestneni kvoli bezpecnosti./aby vodic zbadal unik na spojke a nie na brzde/.ked je niekde unik,tak najprv sa zbada na spojke a az potom na brzde.Bol skontrolovany hydraulicky system brzdy?Vsak nie?Unik pri kolesach?
Nepoviem ze to bude brzda,lebo by si musel citit rozdiel vykonu brzdy pred a teraz.ked stlacis brzdovy pedal pri vypnutom motoru,tak musi byt tvrdy a nesmie "klesat".
1mato250
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16.06.2007 13:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1mato250 »

brzdovy pedal byva tiez maksi... a upozornoval som ich na to v servisoch ze ci to nema suvis aj s brzdami..ale povedali ze to nemoze mat suvis spolu ze vymyslam kktiny...a to mi povedalo nezavisle od seba vela ludi..ale hned ako prvu vec som im vzdy povedal ze v nadobke byva natlakovany vzduch a ked ju otvorim vysyci odtial. brzdy som si odvzdusnil doma sam a bolo tam strasne vela vzduchu..hlavne zadna lava brzda.

a chcem to zaniest do alfatuningu do ilavy kde sa venuju predovsetkym alfam..lebo mentalita nasich mechanikov je ze je to len posrana alfa ktora sa stale kazi a tak sa aj k tej robote stavaju
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Neviem odkial si,ale urcite sem mas daleko.Ked si zbadal rozdiel vo vykone brzdy,tak urcite pes bude zakopany tam.Odvzusnuje sa to bud cez diagnostiku,alebo s pristrojom na to urcenym.U tohoto typu ked jednotka ABS uz dostala raz vzduch,tak jednoducho to neodvzusnis,len co som ti pisal.Skontroluj si vsetky kolesa a daj vediet.
1mato250
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16.06.2007 13:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1mato250 »

zo ziliny som..ked som odvzsunoval brzdy tak bolo vsade naokolo sucho cez kolesa to netece. vedel som ze na to treba diagnostiku no len tak som to skusil a islo vela vzduchu odtial. po chvili ale sa zavzdusnili zas.teraz ale neviem ci zavzdusnene brzdy maju nieco spolocne aj s tou spojkou. lebo predchadzajuci ajitel si sam doma menil brzdovku a pochybujem ze odvzdnoval abs cez diagnostiku. inak tej kvapaliny nikdy nechybalo tolko ze by sa dostala pod Min. ale ubytok od vrchu bol znatelny.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spojka a brzda majú spoločnú iba tú nádobku kvapaliny
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

No pockaj,vymena bruzdovky doma a odvzdusnovanie je nieco uplne ine.Poznam ak niekto doma meni kvapalinu,odsaje staru z nadoby,hned naleje cerstvu a ide na to.Nema sa dostat vzduch do valca.Ten princip sa da pouzit pri vymene bez diag.Ale ked je nadz prazdna a dostane sa vzduch do valca,tak jedine cez diag.Chapes?Ako pisal mhlavaty,spolocna je len nadrzka,ale ako som uz pisal a co som pisal to plati.Ako moize byt tlak alebo pretlak n nadrzke?Ako si to myslel?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

odvzdusnovat brzdy cez diagnostiku.to uz je sila. :d :D chodil niekto na fyziku?brzdy si si odvzdusnoval doma sam a spojku nevies?preco je asi nadrzka hore?otvorenim odvzdusnovaka kvapalina vyteka.preco asi.a ta kvapalina bude ten vzduch tlacit sama netreba na to nic.len trocha mysliet.toko kecov okolo toho.kazdy brzdovy system je navrhnuty tak ze aj ked zlyha cele abs auto musi zastavit.ale tak musi na tebe niekto zarobit :28b7:

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní