Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fjuhasz
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.01.2012 13:53
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa fjuhasz »

Dobry den,vlastnim alfa romeo 159 1.9 jtm' 110KW automat,vcera sa mi stalo ze chcel som nastartovat auto vlozil som si kluc a auto pekne nacitalo kluc ,chcel som startovat zablikol display a od vtedy absolutne nenacita kluc akoby tam nic nebolo vlozene .Display sa rozsvieti iba pri otvoreni dveri ,centralne zamikanie funguje autoradio funguje ,vlozim kluc a nic. vcera skusil som si vymenit badycompjuter a citacku karty ,nic sa nezmenilo,poprosim vas ked niekto mal podobny problem alebo vie poradit nech napise co by som mal este skusit, Na diagnostiku sa neda pripojit na aute uplne mrtva can zbernica .Dakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 ne reaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa avelmak »

Co je to bodukompjuter?Ak je to centralna jednodka tak treba klonovat,s novou nebude fungovat.Samozrejme diagnostika by mala fungovat.Aky diag. pristroj bol pouzivany?Ak chces konkretnejsie napis mi ss a doriesime.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Akumlátor je ok ???
Naposledy upravil/-a miroslav114 v 13.07.2022 09:47, upravené celkom 1 krát.
fjuhasz
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.01.2012 13:53
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa fjuhasz »

Je tam novy akumlator ,vsetko funguje okrem toho ze nenacita kluc ,nezapne sa dysplay.pri vlozeni kluca mal bi sa rozsvietit nazavit pustit cerpadlo a gombikom startovat
fjuhasz
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.01.2012 13:53
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa fjuhasz »

fuly napísal: 11.07.2022 13:10 a co keby si to skusil aj blututom :40bd:
ked nevies poradit naco pises.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nie je náhodou v kľúči batéria??
Iba sa pýtam. V 508 tiež nenaskoci, keď je slabá.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa avelmak »

lubos-ano,nenastartujes ak je v kluci slaba baterka u niektorych aut,ale diagnostika musi fungovat,ale u neho nekomunikuje.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Fuly si tým čím ťa robili , bola na mysli autobateria, ale tento t9 si tam dá čo sa mu chce
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa miroslav114 »

A zapaľovanie sa zapne ? Rozsvietia sa kontrolky? Odomkne sa volant ? Skúšal si druhy kľúč resp kartu neviem čo to má . Mám Megane 2 tiež karta ale našťastie som taký problém nemal , prípadne nemá to nejaký skrytý spínač ? Ja mám o čom som nevedel len som náhodou na neho natrafil . Ale mne vtedy nenastartuje auto ale palubka svieti
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

avelmak napísal: 12.07.2022 12:30 lubos-ano,nenastartujes ak je v kluci slaba baterka u niektorych aut,ale diagnostika musi fungovat,ale u neho nekomunikuje.
Lenže, keď ma slabú baterku v kľúči, nemusí ani zapnúť do prvej polohy, čiže, ani diagnostiku nepripoji, nie??

Teraz fakt neviem, zlaté klasické kľúče...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa avelmak »

lubos-nie.Bez kluca u niektorych typov funguje diagnopstika napriklad s ews,alebo immom,inak ako by si zistil ci rozpozna kluc alebo nie?BMW,MB a u smart klucoch je to tak.On vlozi kluc,rozsvietia sa kontrolky,teda kluc je rozpoznany.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa das »

U mb ano tam je diagnostika plne funkcna pre zistenie problemu na vstupe k autu, tam vycita aj ktory chip v kluci odpoveda na spravu a ktorynie ci je vadna spinacka, zamok volantu atd a je vlozeny elektronicky kluc do spinacky nepotrebuje ani dobru baterku je napajany od spinacky, diagnostika je v tom pripade obmedzena cisto na tento system lebo nevie zapnut zapalovanie a neaktivuje jednottky, u bmw napr. CAS ak nie je zapnute zapalovanie aj origo diag je v koncoch napr. ak sa zablokuje elv kvoli pocitadlu je najprv nutne ho odblokovat cez bmw ale iny diag system a musi nabehnut zapalovanie inak je v koncoch, u novsich je potrebne aktivovat pri diag tzv. PAD lebo nemusia sa aktivovat vsetky jednotky origo diag to robi sama automaticky na inych to treba urobit manualne. Ak vsak napr. u mb umrie cgw "central gateway" teda cely vstupny system auta vsetko je v nej ulozene tak sa dodiagnoatikovalo tiez, samozrejme diag o tom vie ze toto nefunguje a hlada priciny. Cize ak bola vymenena centralna jednotka aj to moze byt dovod nekomunikacie aj ked alfu nepoznam.
fjuhasz
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.01.2012 13:53
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa fjuhasz »

Bola robena diagnostika v Alfe ,vypada ze je to zamok volantu,dufam ze to bude ono,sranda bola ze cez obycajnu diag ani oni sa nepripojili.
fjuhasz
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.01.2012 13:53
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 - nereaguje na smart kluc

Príspevok od používateľa fjuhasz »

Auto je opraveny ,nakoniec to bol zamok volantu a skrat na startèry motora,káblík cievky,kàblík je tahaný na cievku cez zámok volantu pri startovaní islo do skratu a odpàlil elektroniku.p.opravar repasoval elektroniku nalozil tam a znova sa to odpalilo,zacal hladat prícinu vtedy sy to vsimol ze kde je problèm.po vymene cievky startèra a po opetovnom oprave elektroniky zamku volantu auto funguje bez problèmov,za opravu si vypítal 200 EUR co si myslím ze je priatelnà cena natolko v Alfe chceli 1200 EUR iba za vymenu elektroniky volantu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných