Alfa Romeo 159 jtdm 8v - zhasina motor pocas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wivre
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.08.2013 12:03
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 159 jtdm 8v - zhasina motor pocas jazdy

Príspevok od používateľa wivre »

zdravim, mam problem, zhasina mi motor pocas jazdy, rano nastartujema rozbehnem sa v pohode, ale ked uz idem dlhsie tak skape, aj niekolko krat za sebou, predtym ako skape sa objavi kontrolka oleja, olej so kontroloval a je tam max - aj podla pristrojovky...svieti mi kontrolka motora, bol som na diagnostiku a vyhodilo tam chybu egr ventilu, nic ine tam nenasli, dotycny bol aj na skusobnu jazdu ale nezdochlo tak to dalej neriesil ani nebol ochotny, zaplatil som 20 ecok za...nic, kludne som ich mohol vyhodit von oknom ...chystam sa ho cez vikend vycistit,egr, ale predty musim absolvovat dlhsiu jazdu, neviem ci je to bezpecne(z pohladu motora). nestretol sa niekto z vas stymto problemom> zhasina motor pocas jazdy..?
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Ahoj, no neviem či by som si trúfol ísť a dlhšiu cestu, keď Ti tátoš hapruje. Ak budeš čistiť EGR / a vôbec mu to pomôže / vyčistil by som aj sanie, ale prvé čo ma napadlo či nemáš náhodou v ťahu trysky, skontroloval kontakty, nebolo auto búrané? Tie 8V boli celkom spolahlivé...A toho PCčkára by som kopol niekam, takto sa neriešia problémy a nehľadajú príčiny. Keby si išiel domov po jeho diagnostike a vypne Ti motor vo vyššej rýchlosti a zabiješ sa je to ok?resp. niekoho iného? :342a:
hereticc
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.09.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hereticc »

cidlo kluky
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

znamy mal problem s EGR ventilom na tom istom motore, prejavovalo sa to slabym tahom motora, dokazal to rozbehnut aj na dialnici na 130 ale trvalo to dlho a a mal dvojnasobnu spotrebu nafty.. tiez by som dal otestovat trysky...
martin156
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.06.2008 07:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin156 »

Daj skontrolovat snimač otočok na vačke a na kluke. Bude chybni alebo povoleni.
petomichal
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.05.2013 17:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petomichal »

mne na tom motore upchalo sicko na cerpadle v nadrzi servisi tiez chceli menit pol auta sak o to im ide.vycistil som sitko hned vymenil aj filtre alfa ide ako diva. tie motory su vydarene na nich su iba take male chyby. moja ma 390tis km a kto vie kolko real ide ako hodinky
michaltalabka
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20.11.2013 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michaltalabka »

Vidim to na dve veci.Snimac otacok ale nie na kluke ale na prevodovke alebo palivovy filter
colinixXx
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05.12.2009 00:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa colinixXx »

Niečo veľmi podobné som riešil pred cca 2 mesiacmi: Motor 1,9jtd 85 kw v AR156. Prvýkrát mi to zhasol motor s tým, že sa hneď objavila hláška "Low oil pressure - Nízky tlak oleja". (Nepríjemné bolo to, že to bola práve v ostrej ľavotočivej zákrute dole kopcom a zároveň tým, že keď zhasol motor prestal fungovať aj posilňovač riadenia - ledva som vybral tú zákrutu). Dolial som pol litra oleja a všetko v pohode. Potom sa to objavovalo raz za 100 km a neskôr čoraz častejšie. Diagnostika - žiadna chybová hláška. Nasadili sme merač na tlak oleja - stabilný. Preventívne sme vymenili olej a olejový filter - nepomohlo. Takže sme hľadali v palivovom systéme: vyčistená nádrž a čerpadlo (bolo trochu slizu), vymenený palivový filter - nepomohlo.
Takže išlo sa na elektroniku a testovali sa snímače. Po výmene snímača tlaku na rampe (rail) - vyriešené. Odvtedy cca 2000 km v pohode. Toto sme riešili cca 2 týždne, pretože chyba sa vyskytovala sporadicky a diagnostika neukazovala žiadnu chybu. (Pozn. Snímač kľuky - aspoň podľa mojich skúseností a niktorých z fóra sa prejavuje, tak že nechce naštartovať zohriaty motor, po vychladnutí, príp. posunutí na pätke znovu naštartuje). Na záver: daj vedieť čo to bolo, keď na to prídeš. (PS aj pre iné témy s riešením problémov: Väčšina tu chce radu zadarmo, ale treba aj "zaplatiť" skúsenosťou pre ostatných ako to dopadlo. A to sa stáva málokedy. A potom je fórum plné nedokončených tém a "odpadu", ktorý len oberá ostatných o čas.)
wivre
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.08.2013 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wivre »

..
Naposledy upravil/-a wivre v 06.06.2014 09:28, upravené celkom 1 krát.
wivre
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.08.2013 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wivre »

takze vymenil sa olej aj olejovy filter, tiez palivovy filter a vycistil sa egr...auto aj tak po chvili jazdenia hadzalo do nudzoveho rezimu a svieti check motora, diagnostika ukazala tri chyby - egr, spinac spojky a zla korekcia vstrekovania vo stvrtom valci...moze to byt tym ze hadze auto do nudzoveho rezimu? alebo tym egrkom? to egrko tam vyhadzovalo uz pomaly rok, len sem tam ta kontrolka motora aj zhasla, teraz v kuse svieti...a da sa ten egr zaslepit na 159?
colinxxx aku chybu ti vyhadzovalo co ste vymenili ten rail?
wivre
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.08.2013 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wivre »

stale mi auto po chvili jazdenia hadze do nudzaku, uz ani nezdochyna motor ale rovno ked vyhodim rychlost ked stojim na krizovatke alebo preradim rychlost tak ho hodi do nudzaku, a sa mi vidi ze ked je teplejse, horuco vonku alebo auto stoji v kopci celu noc tak rycheljsie ho potom hodi do nudzaku...neviem co stym uz. vymenit egrko?vymenit cisl kluky? alebo cidlo na rail?..som zufaly
wivre
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.08.2013 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wivre »

egr to nesposobuje...
wivre
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.08.2013 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wivre »

pridal som aditivum do nafty, natankoval plnu a auto slo pekne skoro bez nudzaku pomaly cely tyzden. vie mi niekto poradit nejakeho odbornika na alfy alebo fiat motory kosice - michalovce a okolie? potrebujem dat spravit diag vstrekov - regulatoru vstrekovania paliva, drv, a cidla na raile - snimac vstrekovania paliva na rampe
wivre
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.08.2013 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wivre »

spamujem sam seba :4090: ale bol som na diagnostiku, napichli sme ju aj pocas jazduy, tlak paliva v poriadku skutocny = pozadovanemu, ale skutocny tlak turba bol o 100 az 200 vyssi ako pozadovany, tak pri nizzisch ako aj pri vyssich otackach, auto netaha ako ma...turbo prepusta olej...
skokna
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.08.2006 13:56
Zdieľať na Facebook

potrebujem poradit

Príspevok od používateľa skokna »

Zdravim alfisti , potreboval by som poradit ak mate skusenosti , mam 159tku 88kw a nasledovny problem : ked je auto studene vsetko OK ale akonahle sa zohreje tak cca od 2000otacok pocut taky jemny suchavy zvuk v pozadi , ako keby suchali platnicky . ale ked stlacim spojku prestane to ! neviete co by to mohlo byt , ja typujem ze uz je chyteny zotrvak . a este jedna vec sem tam pri plynulej jazde auto trosku posklbkava tiez pri cca 2000otacok (ale to len zriedka) ked ho tlacim ide mornalne ...dakujem za radu , pekny den ...

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní