Alfa Romeo 147 - repas prednej napravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kubbo122
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 24.09.2009 21:47
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 147 - repas prednej napravy

Príspevok od používateľa kubbo122 »

Zdravim, takze prisiel cas kedy mi zacala nehorazne buchat a vrzgat cela predna naprava na mojej alfe 147...dnes som dostal pradnu ponuku, zlavu 50% na vsetky nahradne diely fiatu, a tak som si tam objednal 2 vrchne ramena,2 capy,2 tycky stabilizatora, a 2 silentbloky na stabilizacnu tyc... spodne ramena som neobjednal lebo jednak cena je dost vysoka a navyse ani este velmi velku volu nemaju....a teraz prichadza na rad otazka, co mi tam este moze buchat?alebo mal by som objednat aj spodne ramena?menit to idem az o tyzden kedze diely tu budu az na buduci tyzden:)
nio194
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nio194 »

......nože daj, čo to za paradna ponuka bola?...Odporučam ist za nejakym mechanikom(normalnym a skusenym) a isto ti poradi, co je vylagrovane. Lebo nakoniec zistis, ze chyba bola len v tyčkach a uložení tlmičov.
Peter15015
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 07.10.2008 15:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peter15015 »

Pri točení volantom môžeš počuť pukanie, ktoré môže spôsobovať homokinetický kĺb.....alebo horné uloženia tlmičov, je toho viacej čo ti tam môže nemusí pukať, presne ako písal kolega nado mnou, byť na tvojom mieste idem za schopným mechanikom ktorý ti to pozrie a vyzná sa aby si zbytočne nekupoval niečo s čím môžeš jazdiť ešte pekných pár tisíc kilometrov :2f93:
foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxhall »

a hlavne nezakladaj zbytocne dva teny a ked si sa pustil do napravy tak ju vymen celu pretoze tio dlhsie vydzi lebo ak mas nahodou vole v spodnych ramenach tak ti roztrepu aj tu novu napravu a potom budes nadavat pre par ecok vymen to komplet a mas pokoj ja tot takto robim.
LLuubboo2
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20.05.2008 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LLuubboo2 »

foxhall - ma pravdu, chcel som napisat prakticky to iste... a nezabudni na drobnost - gumy stab...
Nuz, alfy su uz raz take.....tiez mam 156-tku :d :D
foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxhall »

a nezabudny kupit tie najlacnejsie a o pol roka budes pisat ako ty to trepe ako ti pisali v inej teme kup aspon febi naj moog naprava je zaklad pre vsetko

a pokial na to nemas tak dospor alebo chod pesi
kubbo122
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 24.09.2009 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubbo122 »

ponuka bola vyborna komplet horne ramena, tycky, stabilizatory,capy original FIAT po zlave 204€:)hned som zobral aj brzdove dosticky:)...parada...spodne som nebral nakolko by ma vysli obidve dokopy 236€ (pred zlavou 236€ /ks) :) zarazila ma vsak cena dielov: pred zlavou 998€ (co je si myslim dobra palka na penazenku) za celu napravu (2x spodne rameno,2x horne rameno,2x spojovacia tycka,2x stabilizacna tyc)...vraj moje spodne ramena este nemaju velku volu, tak by som ich este nerad menil...alebo ked budem zoberiem nejake lacnejsie t.j delphi, trw...myslim si ze nebude to vadit kedze vsetko ostatne bude original...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bez výmeny kompletu to vôbec nemusíš robiť, pojem nemajú velkú volu znamená že vôlu majú...
Meniť nápravu za pol roka, čo sa rovná nájazdu tak 6-12000km je ozaj silná káva, obzvlášť pri cene komponentov
foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxhall »

urcite tomu nebude vadit ze horne su take a spodne take ale zaklad je ze su nove a ber delfi nie trw.
kubbo122
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 24.09.2009 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubbo122 »

Takze vymenil som komplet prednu napravu, vsetko original iba spodne ramena znacka VEMA... a stale to BUCHA!!!...ako citit ze ten podvozok je uz ovela lepsi, ide to po kvalitnej alebo mierne poskodenej ceste prekrasne ale ako nahle je trosku zvlnena bucha...ide mi o to ze ked to porovnam s druhym autom ALTEA, tam to ide tiez tak ako na alfe teraz ale ten zvuk a raz je ovela mensi .... neviem co robit poradte---dalsie peniaze uz do toho velmi investovat nechcem... :38eb:
foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxhall »

tak este ostava dorazy na tlmcoch plus ulozenia
teebee72
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.07.2013 12:40
Zdieľať na Facebook

Horne ramena

Príspevok od používateľa teebee72 »

Zdravim neviete niekto zvas ako sa davaju doel horne ramena lebo ako miesta tam je fakt malo ?? nema nietko nejaky navod ale kde by som to mohol najst vopreda vam dakujem ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných