Alfa Romeo 146 1.4 TS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janika456@azet.sk
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.03.2018 21:34
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 146 1.4 TS

Príspevok od používateľa janika456@azet.sk »

Zdravim mam taky problem s mojou alfou rano nastartujem v pohode aj pri -20 ale ak sa mi zohreje motor po cca 30 kilometroch uz auto nenaskoci aj ked som deň dva pred tym dobijal baterku lebo som si myslel ze je to tym ale nedava my to zmysel studeny motor naskoci ale ked sa uz zohreje tak nie poradte mi prosim uz som v koncoch
ivan3
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.01.2016 23:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan3 »

Zdravím, benziňáky maju tu vlastnosť, že naštartujú aj so slabšou kapacitou baterie oproti dízlom. podľa mňa 2 veci, kde by mohol byť problém:
1, Ak máš bateriu staršiu ako 3,5 roka , už je na odpis a chod kupiť novú. No predtým navštív elektrikára, ktory ti bateriu premeria, premeria straty na kostu a alterntor a skontroluje celú kabeláž. Podľa mňa treba prečistiť káble od baterie k alternátoru. Alternátor môže byť v pohode, no straty do baterie a na kostru auta môžu byť veľké a kabeláž od alternátora k baterke a na kostru môže byť poškodená, prehraznutá atď.
To by mohlo spôsobiť slabé dobíjanie baterie. Autobateria musí byť presne dimenzovaná podľa typu auta, ak kupiš napríklad silnejšiu , alternátor nemusí silnejšiu (naddimenzovanú bateriu) dobíjať a tým skracuje jej životnosť.
2 Alebo ti odišiel alternátor a robí neplechu. Takto ti môžu odísť napríklad, autoalarm a iné veci v aute....

Požičaj si od niekoho voltmeter, ktorá zapneš do cigaretovej dierky a ak je alternátor ok, mal by ukazovať "pri jazde" cca 13,3 a 13,4 Volta
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

"Silnejšia" baterka ničomu neškodí, práve naopak - aspon sa nestane že ked udrie mráz že jej neostane dosť energie pre štart.
Auto ani len netuší či tam je 50Ah baterka, alebo 74Ah, ECU vidí len to koľko ma baterka voltov.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nie je dovod vymienat baterku po 3.5 roku. Ak je dobra tak naco?

Moja baterka ma 7 rokov a v pohode zvlada aj tieto mrazy.

V aute mam narvanu rozmerovo najvacsiu baterku aka tam isla dat. Samozrejme ma aj vacsiu kapacitu.

Pricin, preco teply motor nechce startovat je viac. Moze to sposobit napriklad starter...
partizansk
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 04.03.2018 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa partizansk »

Najpravdepodobnejšie asi snímač impulzov kľukového hriadeľa :)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

V prvom rade bolo potrebne napisat, ze preco nenastartuje. Starter nepretaca, alebo otaca motorom a ten nechce chytit…
mfuska
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.04.2009 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mfuska »

presne, ako pise @partizansk bude to snimac kluky. ked ohriaty motor znovu ochadne, vies zase nastartovat. ak by si siel na diagnostiku, urcite by tam mala ostat chyba zapisana. alebo pri teplom starte by ju malo vyhodit. Majo
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Autobateria musí byť presne dimenzovaná podľa typu auta, ak kupiš napríklad silnejšiu , alternátor nemusí silnejšiu (naddimenzovanú bateriu) dobíjať a tým skracuje jej životnosť.


Toto je hlúposť, prosím nikde ju nešír. Čím vačšia batéria tým lepšia.

:3020:

Tri auta od nova poznam co maju od vyroby 55Ah a vydrzali devat osem a desat rokov.Nieco na tom bude nemam to otestovane .Ked nestartuje teple mas chudobnejsiu zmes a ta za studena pekne chyti s predlzenym vstrekom ale za tepla uz to nestaci.Pozri nasavanie ci nenasava falosny vzduch a co ukazuje lambda ci vobec zije.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Nic na tom nieje... Nove auto ma novu kabelaz s min. odpormi, pozri ako to vyzera u 10 rocky.... pri dnesnych cenach je jasna volba velka baterka
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

1,4 atmosferu, startujem 2 roky baterkou na 2,0 turbodizel, nic nezhorelo, baterka nevybuchla, ani mi nedosol vyssi ucet za palivo, ma tusim este rok zaruku, stala strasne moc penazi lebo je hviezdnej znacky starline lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní