alfa 159 alebo audi a4 2006?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jariinnoo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.12.2009 12:23
Zdieľať na Facebook

alfa 159 alebo audi a4 2006?

Príspevok od používateľa jariinnoo »

Zdravím vás mám záujem o kúpu auta a rozhodujem sa medzi alfou 159 2007 1.9 jtd a audi a4 2.0 tdi automat,viac sa mi páči alfa no Veľa ľudí má ktomu autu nie veľmi dobré nazori až na pár ktorí .I povedali že je to skvelé auto
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak máš rezervu 2.000 € okrem kúpnej ceny tak pokojne hociktoré z nich...
jariinnoo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.12.2009 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jariinnoo »

Hm tak to som si nemyslel,prečo práve 2000€to mám vymeniť celý motor?a napravy?no ale aj tak dik za odpoveď
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

V audinke motor, v alfe nápravy. Pre začiatok. A potom klasické dieslové veci...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A4 danej generácie je tak malá že sa nemá zmysel po nej ani obzerať, to je čisto len na machrovinu na nič iné to nie je. A ak nemáš v tom príplatkové sedačky tak ešte aj mizerný komfort
V tomto má AR159 rozhodne navrch
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

jariinnoo napísal:Hm tak to som si nemyslel,prečo práve 2000€to mám vymeniť celý motor?a napravy?no ale aj tak dik za odpoveď

Preto lebo s podobnému (a väčšiemu) výdaju dostaneš ani nevieš ako.Riešil som JTd nedávno a trochu som ho tu aj skritizoval,rozsah bol trocha väčší,musel von agregát a to sa nerobí tak úplne dobre.Ale aj napriek takým čiastkovým výhradám by som tú Alfu uprednostnil jednoznačne.Motor sám je veľmi dobrý,jeden z najmenej poruchových CR motorov.Audi A4 2,0 s automatom aj keď do grupy robím najviac by som si nikdy nevybral sám pre seba.A keď už by bol za máličko peňazí tak aspoň nie v tej kombinácii motora a prevodu
jariinnoo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.12.2009 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jariinnoo »

Ďakujem vám za odpovede,asi budem voliť tu alfu ešte,načo si dávať pri kúpe pozor atď?auto má najazdených 180000 km je to 2007
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Re: alfa 159 alebo audi a4 2006?

Príspevok od používateľa EASY206 »

jariinnoo napísal:Zdravím vás mám záujem o kúpu auta a rozhodujem sa medzi alfou 159 2007 1.9 jtd a audi a4 2.0 tdi automat,viac sa mi páči alfa no Veľa ľudí má ktomu autu nie veľmi dobré nazori až na pár ktorí .I povedali že je to skvelé auto
Vlastnim jedno alfa romeo 159,1,9jtd 85kw,zatial som s nim maximalne spokojny,za tie skoro 3 roky co ho mam,nic extra som don nemusel investovat ( okrem vymeny oleja,filtrov a pod,...),co sa tyka motora u mna uplne postacujuci,aj ked je to len 85kw, ponuka celkom slusnu dynamiku,..2,4 jtd su prilis tazke,(no vykonovo vynikajuce),..ktore trpia stalou poruchou naprav(jedna spodna naprava stoji cca 200-250€),motory nemaju take spolahlive ako u 1,9jtd a samozrejme aj naklady za opravu(servis) su pri 2,4 financne narocnejsie,...ja ti vrelo odporucam 1,9 8v,alebo 16v...samozrejme ked si ho kupis musis mysliet aj na urcitu financnu rezervu(nikdy nevies co sa moze prihodit)aby si bol nato pripraveny,pri kupe je dobre mat zo sebou odbornika,ktory sa v tychto autach vyzna,...aby si sa hned nepopalil,(ja som si bol vyskusat 3 A.Romea,no az 4 namna zaposobil(co som dodnes neolutoval),este na zaver aby som nezabudol kupuj s manualnou prevodovkou,automat ked sa ti pokazy ho mozes zagarazovat!..(narocna oprava,vacsinou vymena celej prevodovky),prajem ti stastny vyber a aby si sa stal dalsim spokojnym majitelom 159-ny
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Alfa sa celkom pekne diagnostikuje tak si radšej oťukajte aspoň motor.A prevod jedine mechanika,odpadne jedna hrozba možných problémov.Ajfa je už v tom dobrá že použitý motor je cenove asi najlacnejšie riešitelný motor tohoto typu,bavíme sa ale o kubatúre 1,9
stirling
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 04.10.2008 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stirling »

zalezi ktory motor v alfe, ten 88 kw ma vybornu spolahlivost,montoval sa aj do 156 a lancii,fiat stilo,etc jeden z najspolahlivejsich dieslovych motorov za posledne roky
Prve roky 2.0 tdi boli hodne problematicke, skus sa v oboch povozit, problem alfi (pre rypalov jednu som mal) je horsi predaja vaha,nie je to zrovno rychle auto, a spotreba by tiezm ohla byt lepsia,inak dizajnovo to lepsie uz nebude
Audi mi v tomto pride ako vytunena oktavia, ak narazis na dobru vybavu v audi (co bude hoodne tazke) tak to nebude zla kupa ale v tvojom pripade by som si kupil mazdu 6/accord/avensis
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných