Alfa 159 1.9 - 8V alebo 16V?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dakilla
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 11.04.2008 17:59
Zdieľať na Facebook

Alfa 159 1.9 - 8V alebo 16V?

Príspevok od používateľa dakilla »

Zdravím všetkých,
Rodinná rada rozhodla o kúpe Alfy 159 :))
Jediný problém je motor. Chceme naftu, ale manželka nechce silné auto. Tým padla 2.4, ale aj 150 koní sa jej zdá veľa. 8ventil sa mi zdá slabý na také veľké auto, ale neviem. Nechcem moc tlačiť na pílu, som rád, že 159 prešla výberom. Chcel by som ale vedieť, čo hovoríte na tieto motory - porovnanie spotreba, spoľahlivosť, dynamika... skrátka všetko čo vás napadne. Najlepšie ľudia, čo už 159 jazdili.
Nesnažte sa ma presvedčiť o tom, že alfy sú nekvalitné a mám radšej kúpiť niečo iné. Som alfista, alfu mám aj teraz a som s ňou dosť spokojný.
maYino
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 11.04.2009 14:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maYino »

motor je kvalita ale 88 kw je na to auto malo.....je to dost tazke auto...a z vonku velke ale dnu miesta vela necakaj a hlavne ak budes chciet vozit niekoho v zadu....a zena nech sa neboji toho vykonu ...nie je tam tak vyrazny turbo efekt ako by si cakal od toho vykonu.....
Mirec347
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 16.09.2007 20:20
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa 159 1.9 - 8V alebo 16V?

Príspevok od používateľa Mirec347 »

dakilla napísal:Zdravím všetkých,
Rodinná rada rozhodla o kúpe Alfy 159 :))
Jediný problém je motor. Chceme naftu, ale manželka nechce silné auto. Tým padla 2.4, ale aj 150 koní sa jej zdá veľa. 8ventil sa mi zdá slabý na také veľké auto, ale neviem. Nechcem moc tlačiť na pílu, som rád, že 159 prešla výberom. Chcel by som ale vedieť, čo hovoríte na tieto motory - porovnanie spotreba, spoľahlivosť, dynamika... skrátka všetko čo vás napadne. Najlepšie ľudia, čo už 159 jazdili.
Nesnažte sa ma presvedčiť o tom, že alfy sú nekvalitné a mám radšej kúpiť niečo iné. Som alfista, alfu mám aj teraz a som s ňou dosť spokojný.
S Alfou nemam ziadnu skusenost, len som chcel povedat, ze je to fajn vyber. 159 Alfa je kraska. Ale skusil by som zienku zlomit na ten silnesi motor, nejako by som to zahral, ze mam na ruke vyhodnu kupu, ale je to ta silnejsia :d :D
BorecNaKonec
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17.09.2009 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BorecNaKonec »

auto vlastnim...a 150 koni mi
pride akurat...nieje to trhac asfaltu ale ani lenivec...ppri zapnutiu turba necakaj na extremne tlacenie do sedacky...ale zato pekne vkuse taha az do nejakych 4500 otaciek...priklad 3 stupen vytocis na 130km a 4 stupen nejakych 165...spotreba je krasna...cca 6 litrov...pri 130km rychlosti zapnuty tempomat a sam v aute mi to spravilo 5.2 a nalozeny 5.8...takze sa spotreby nemusis bat...hlavne si davaj dobry pozor na napravy!!!!nesmu vydavat ziadny skaredy zvuk:)inak autko je pohodlne...nieje moc priestranne...kufor celkom velky...brzdy ostre...kvalitne materialy...keby si nieco viac chcel vediet tak SS
BorecNaKonec
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17.09.2009 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BorecNaKonec »

a este som zabudol...ak byvas niekde v kopcoch...tak nanu zabudni...je to dost nizke auto..az moc nizke...cize podvozok chytas dost casto:)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem kde si nabral že rodinné auto , SW má strašne malé kufrové dvere, a nakladacia hrana je tiež príliš vysoko, ako rodinné auto absolútne nevyhovojúce... Iba že by si ho porovnával s iným rodinným autom ako je Fabia combi. Octavia II combi je ovela lepšia volba, je ovela lacnejšia na údržbu, má jednoduchú nápravu a hlavne je viac rodinná... Ale aj tak rodinné auto sa označuje MPV, len to by si ty nesmel byť tak silno zaujatý na ALFU a tvoja žena taká že prikivuje všetkomu čo povieš ty... A to nevravím o tom že je lacnejšia ako 159 a po určitej dobe bude mať vyššiu trhovú hodnotu ako 159 :4012: Odporúčam ti aby si začal používať to čo nosiš na krku, a hlavne to čo v tej dutine nosiš... Človek robí najväčšie chyby práve vtedy ked je z niečoho strašne nadržaný... dakilla ty si úplne dokonalý príklad , ani človek ktorý si ide práve kúpiť nové Ferarri ENZO nie je taký nadržaný ako každý budúci majitel aj tej najvylietanejšiej ALFY :4090:
Naposledy upravil/-a ivko1 v 07.12.2009 16:54, upravené celkom 5 krát.
jouzsi
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 29.09.2005 11:31
Bydlisko: NZ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouzsi »

Ja osobne mám 110 kW motor a je tak akurát, slabší by som si predstaviť nevedel...
BorecNaKonec
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17.09.2009 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BorecNaKonec »

Ivko1....nie kazdy je taky narocny ze ked ide na dovolenku potrebuje kufor ako na dodavke...ze tam musi za kazdu cenu nalozit co najviac zradla aby usetril...su aj ludia co idu na dovolenku aby si odpocli uzili si a nezrali len pasteky a chleba:)a ked mysli rodinne auto tak nebude do toho kufra cpat betonove bloky ktore potrebuje ku stavbe...nato su nakladne auta:)a myslim si ze ked niekto chce tak si najde aj pekny kusok...a keby si vedel...tak 159 nieje alfa co bola...byvali sef BMW ju zostrojil...takze nemecky talian:)a niekto kupuje auto srdcom a nie ze co najviac usetrit...ty si presny ppriklad slovaka...co najlacnejsie a co najviac:) :40bd:
buker
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 15.01.2006 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buker »

BorecNaKonec :300f: presne si to trafil..
BorecNaKonec
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17.09.2009 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BorecNaKonec »

:zga27:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Trafil som Alfistov po hlavičke... Nepochopili ste čo som tým myslel rodinné auto, ale nechápavosť u silne zaujatých osôb je celkom bežná vec, dávno som sa s tým zmieril... Na dovolenku nechodím do HR ako vačšina lakomej slovače čo tam bere všetko zo sebou od chleba piva , vypražených reznov až po obyčajnú minerálku , koreniny, soľ... A len preto že to je blízko . Šiel som na samý juh do BG a zo sebou som si bral len veci na prezlečenie a niečo na pitie a to iba na cestu, jedli sme po ceste v rumunsku a tiež v bulharsku. U mna rodinné auto znamená to že do kufra vopchám kočík bez toho aby som ho musel nejako skladať... Kamoš má 156 sedan a do kufra mu nevojde kočík ani ked ho poskladá...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 07.12.2009 17:25, upravené celkom 1 krát.
dakilla
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 11.04.2008 17:59
Zdieľať na Facebook

presne tomu som sa chcel vyhnut

Príspevok od používateľa dakilla »

Ivko, takze pouzi co mas na krku a ked pisem, ze nepotrebujem nazory, ze "nekupuj si to, lebo je to srot..." tak ich nepotrebujem. Nepotrebujem ani prevazat pracky ani chladnicky. Na zimnu dovolenku sme sa zballi traja do Corsy aj so snowboardami, takze kufor biblickych rozmerov mi netreba.Ked sa ti paci oktavka tak si kup oktavku.
Ja si chcem kupit auto, na ktore vzdy ked sa pozriem, tak si poviem "Boha, take by som raz chcel mat". Skratka, ked uz za nieco vyhadzujem kopu prachov, tak si ich treba uzit. Mam taky horsky bike, snowboardy, skratka vsetko co mam rad. Myslim, ze pri alfe 159 nerobim ani kompromis s kvalitou ani s funkcnostou. Mam alfu 3 roky a do oprav (teda do jednej) som dal 5000Sk. Kolegina si v tom case kupila oktavku a dala do oprav cca 10x tolko. Kamos si kupil passata a vrazil do neho tiez nehorazne prachy.
Inac, nikde som nespomenul, ze chcem rodinne auto. To, ze som zenaty neznamena, ze mam 4 deti.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

dakilla reagoval som iba na tvoj príspevok ohladne "rodinného auta"... Sekáš tu machra a nemáš ani na poondiate sviečky, ulakomil si sa na obyčajné Brisk, inak pekná pálka auto v hodnote 2000€ a sviečky don stoja 250€ , dakujem - neprosím... :4090: Nemal si žiadnu poruchu a do auta leješ len benzín a dolievaš olej. :40bd: Tvoje vysnené auto Mitsubishi Lancer EVO... U alfy sa bere za poruchu aj výmena sviečok, repas prednej nápravy, to ale u tvoje 146 naštastie nehrozilo (obyčajné ramená)... Velký Alfista a takmer opustil Alfu kôli Mitsubishi... Určite by to bola rozumnejšia volba.
A to som sa hladaním tvojej osoby príliš nezaťažoval ...
[img]http://img704.imageshack.us/img704/4818/dakilla.jpg[/img]
Naposledy upravil/-a ivko1 v 07.12.2009 18:06, upravené celkom 3 krát.
BorecNaKonec
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17.09.2009 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BorecNaKonec »

ivko1 ty si velky cestovatel:)to si teda bol daleko:)a ked ides hovorit o tej dovolenke:)podla mna je to chorvatsko drahsie....:)ale to je jedno...ja niesom zastanca ziadnej znacky...kazde auto je dobre...ale nikto sa nediva aky je majitel...proste tu uz nevypisujte ze take auta su crepy a tie su dobre...auto je take ako sa onho staras...a ak si sa neviezol v alfe a chces ju porovnavat s octaviou...tak mi to pride smiesne...vies su auta ktore sa ti budu pacit aj ked budu stare a vydojene...ale budes mat k nemu citovy vztah...a ten ta nepusti...
cassey
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 17.08.2009 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cassey »

Sú AUTÁ a autá, ALFA patrí rozhodne medzi tie prvé.nikdy som ju nevlastnil mal som "len" niekolko Fiatov ale vždy ked som ju videl alebo počul bol to pre mna zážitok.preto mi je sympatické rozhodnutie rod. rady pre Alfu.Pokial mám informácie je náročná na kvalitu nafty a na mazanie.K neutíchajúcej polemike na tomto fóre ku kvalite tal. áut chcem zacitovať výrok jednoho mot. novinára ktorý testoval alfu,nepozdázdával sa mu posed v nej ,ktorý nakoniec okomentoval takto:v ALFE sa sedí tak ako to navrhli jej tvorcovia a kto to nemieni akceptovať tak nech do nej nesadá!!!Myslí m si že to nepotrebuje komentár.

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní